197 Trapă completată

Bună ziua tuturor. Am decis să fac un post util pentru toți fermierii care au o trapă.
Am decis să scoatem trapa și să efectuăm un audit complet.
Deoarece, uneori, după spălare de unde se săpără ...






Ei bine, s-au grabit.
Scoateți capacul acoperișului, după îndepărtarea tuturor panourilor și mânerelor laterale.
Coborâm spatele scaunelor. Îndepărteazăm toate furtunurile. Deșurubăm toate șuruburile, cu excepția a două în stânga și în dreapta.
Ne luăm un partener, ne așezăm pe fotolii. Cu o mână țineți trapa, în al doilea rând deșurubăm șuruburile rămase.
Coborâm trapa și tragem-o prin ușa din față.

Motocicletă conectat pe masă, astfel încât să puteți deschide cu ușurință totul, aproape.
Deșurubați șanțul spate.


Și la fel la stânga. Îndepărtează-ne, deoparte.
Apoi fixați perdelele.

Două încuietori pe fiecare parte.


Iată fixativele


Este necesar să apăsați o șurubelniță în centru și să o scoateți.

Apoi, scoateți banda decorativă din sticlă.


Cu patru șuruburi de dedesubt, trebuie să deschideți ușor trapa.
Și pe laturi în spatele doar o zăvor.
Apoi, pe fiecare parte sunt capace din plastic și sub ele 3 șuruburi.


Fiecare parte are 3 șuruburi. Le deșurubăm și sticla iese)

Există un jgheab cu ghiduri și cabluri.







Spalam totul, indepartam resturile de grasime
* MAI NU LUBRICAȚI TROOPELE, dacă totul a mers bine!
Însuși a fugit în ea, dar mai mult despre asta mai târziu!
Lubrifiați cu grăsime litiu aceste ghidaje.


În mod surprinzător timp de 22 de ani, trapa este ca o nouă, nu o picătură de secară sau alte semne de uzură.

Pentru a scoate spoilerul din față, care se ridică atunci când deschideți complet trapa, două șuruburi centrale sunt deschise.


Extreme pot fi deșurubate. ȘI DEMONTAREA MOTORULUI. Această acoperire va fi eliminată. Există cabluri și o mulțime de praf și murdărie.

Motivele pentru săpat după spălare nu am găsit. Este vizibilă de cercher sub presiune dintr-un jgheab, este puțin stropit afară.
Există câteva locuri nemaipomenite.
În cazul în care racordurile de furtun, aceste jgheaburi de plastic sunt plantate pe un fel de mastic și nitat la o bază de aluminiu. Nu este nimic de putrezit!
Aici General Motorul a încercat cel mai bine, trapa este pur și simplu excelentă.
Dar masticul a crăpat un pic.

Jgheaburi din plastic pe mastic.


Degresate și din partea de sus a mers pe jos silicon etanșant Loktaytovskim, nu fi superfluu.
Și toate cele 4 jgheaburi. Pentru fiabilitate, puteți, de asemenea, din partea de jos.

Apoi o mică deviere!
Trag perdelele de obloane către Alku. )
Tăiați piesa potrivită cu o marjă.
Am imprastiat ambele suprafete cu adeziv. Am uscat-o cu un uscător de păr pentru construcție și l-am lustruit.
Momentul adezivului este universal în borcan (puteți spune adezivul 88 obișnuit)

Adeziv Cuplul universal în lățimea periei


Amețit în perii lățime, deci este mai convenabil ...
Ei bine, în timpul prânzului, frotiu și neted))

Apoi tavanul se zgâlțâi puțin.
Stratul vibrației este de 2 mm și este îmbinat de sus.
În spatele ei se aflau două bucăți de vibrație de 4 mm care au fost lipite fără a scoate trapa timp îndelungat, bine, peste un strat de 2 mm de vibrații și de 4 mm.

N-am făcut-o în spatele meu încă.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: