10 plângeri populare ale hotelului

Bloggerul Elena Schipkova scrie:

Spune-mi, schimbi cu adevărat lenjeria de pat în fiecare zi? Și prosoape de baie? Nu? Hmm, ciudat.

Și la al doilea etaj te urci exclusiv pe lift? Aveți nevoie de borș și de prăjituri pentru micul dejun?







Crezi că am o exacerbare de primăvară a schizofreniei tăcute? Nu. nu a fost ghicit corect.

10 plângeri populare ale hotelului

Tocmai am citit comentarii despre hoteluri, pentru că pregătesc călătoria și îngheț încet. Faceți o rezervare imediat, nu caut hoteluri de 5 *, nu consider camere super-duper. Nu, mă uit la opțiunile turistice obișnuite 2-3-4 * fără pretenții pentru lux. Și de fiecare dată, alegând hoteluri și citit comentarii, am înțeles că plata pentru 2 *, un turist vrea serviciul a fost la fel ca 5 * și de dorit în suita prezidențială.

Deci, care sunt cei mai nemulțumiți de turistii din hoteluri? Doar rețineți că fac doar recenzii în limba rusă, pentru a nu vorbi despre diferența dintre mentalitate și curbură a traducerii.

Lenjeria de pat și prosoapele de baie nu se schimbă în fiecare zi

Atunci când văd, atunci încerc doar să înțeleg ce fac oamenii cu lenjeria de pat și prosoapele care necesită înlocuire după fiecare noapte? Și acesta nu este un hotel de plajă, unde un prosop poate fi târât pe plajă și murdar acolo, acestea sunt hoteluri obișnuite în orașe. Există doar un singur gând că pe fiecare cearceafă cineva este lipsită de virginitate, iar podeaua este spălată cu prosoape.

Mobila nu este deosebit de nouă

Numărul în realitate nu corespunde cu ceea ce există în fotografii și în descriere

Și de câteva ori, asta a căzut. Ce să fac în astfel de cazuri, nu știu. Desigur, dacă vin la hotel pentru o lungă perioadă de timp, se poate, probabil, se certe, și dacă pentru 1-2 nopți? Cum acționați în astfel de cazuri?

Lipsa unui ceainic, frigider

Dacă frigiderul nu consider că este un element de primă necesitate în hotel, atunci absența unui ceainic în descrierea numărului în 90% din cazuri este o scuză pentru a nu alege acest hotel.

Nu actualizați șampoanele folosite, gelurile de duș, săpunul

Însuși cu acest lucru nu sa întâmplat, dar, în general, este interesant să salvați hotelul sau școala?







Izolarea fonică slabă

Plângerea cea mai comună. Din păcate, aproape peste tot în hoteluri din clasa economică și de mijloc, se aude perfect ceea ce fac vecinii de sus, din lateral, care au trecut de-a lungul coridorului și care fac un duș. Nu știu cum funcționează în hoteluri de lux, dar restul trebuie doar să aibă dopuri pentru urechi cu tine dacă visul este sensibil.

Shoals cu plata de domiciliu

Nu doar citesc în revistă plângerile cu privire la faptul că hotelul reușește să de două ori sau chiar de trei ori, retrage bani pentru o cameră de hotel și trebuie să se întoarcă să caute sprijin prin rezervarea sau alte site-uri de rezervare. Nu m-am confruntat cu asta, dar m-am ciocnit în Atena cu faptul că suma a fost anulată mai mult decât este necesar. Încercarea de a rezolva totul la fața locului nu a fost încununată de succes, pentru că managerul hotelului nu ne-a ascultat nici măcar. Eroarea a fost doar 12 de euro, iar în cazul în care managerul recunoscut-o, nu aș începe chiar să solicite returnarea. Și astfel a fost necesar să se conecteze Bucking și banii întoarși.

Personal incomod, nepoliticos

Pentru mine, la realitățile de astăzi, atunci când nu luptă pentru hotel turistic, iar hotelul pentru turistul, totul este un nonsens, dar aici pentru prima dată, se confruntă din nou în aceeași Atena.

Ajungem în dimineața pentru micul dejun (este inclus în preț), numai de compensare a acoperit, vine managerul (da, hotelul cu el un foarte „norocos“), întreabă camera noastră tare și începe să vorbească cu noi (astfel încât să fie auzit de tot) pe care noi nu facem a avut dreptul să ia micul dejun, pentru că micul dejun nu este inclus și trebuie să plătim. Am rezervarea și am arătat-o. Unchiul meu a spus, "O să aflu acum", și sa dus în camera lui. Timp de 10 minute am stat nemișcat și am așteptat. Apoi nu au putut să stea și s-au dus la el. Ca urmare, managerul ne-a văzut, murmură: „Mănâncă, am greșit“, - asta e tot. Nu-mi cer scuze, nimic. Este clar că nu voi recomanda niciodată acest hotel nimănui și a descris totul în amintire.

suprarezervare

Ai venit la hotel și nu te-ai așteptat. Motivele pot fi diferite - de defecțiuni tehnice, personalului zhoporukosti, dar pentru că nu sunt de la acest lucru mai ușor? Am intrat în această situație de două ori. În Spania, una dintre cele două camere a fost ocupat, așa cum sa dovedit, administratorul nu a putut explica, pentru că armura de lumină, atât pe clar ecranul computerului său. Ca rezultat, ni sa dat numărul de turiști următori, și deja unde au fost stabiliți, nu știu. Pentru a doua oară în Lisabona, o serie de mini-hoteluri tocmai a spus uita despre noi, și, în general, are o mulțime de lucruri. Am ajuns seara, pentru a căuta un hotel într-un oraș necunoscut a avut nici o putere, ca rezultat, am dormit pe pod poluzhilom, iar prietenii noștri sunt pe niște saltele din polukladovke.

Topografia incorectă a hotelului

Ai promis că de la hotel până în centrul orașului - la 5 minute de mers pe jos, dar se pare că mult mai cald, timp de 5 minute puteți ajunge doar la metrou, care are 10 de mers cu mașina, în cele din urmă, la punctul dorit. Ai cumpărat hotelul de pe linia a doua de la mare, dar în descrierea a uitat să scrie că a doua linie este o milă de plaja.

Acesta este singurul moment în care puteți evita înainte de rezervare - trebuie doar să găsiți hotelul pe hartă și să vedeți cum este într-adevăr convenabil situat.

Cele mai amuzante și ciudate plângeri din recenziile despre Buking:

- În loc de aer conditionat promis, un uscător de păr

- S-au găsit într-un număr de insecte amuzante

- Lăsat câinele în cameră, servitoarea nu a curățat din vreun motiv







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: