Toți campionii fotbalului englez, sportfile

Anglia a devenit nu numai strămoșul fotbalului și al altor sporturi, dar a fondat și cea mai veche ligă profesională din lume. Acest lucru sa întâmplat nu numai la distanțe, ci și la standarde sportive, în foarte îndepărtat 1888. El a dat lumii una dintre cele mai bune ligi, directorul "Aston Villa" William McGregor.

Toți campionii Angliei în dosarul de fotbal

În primul campionat din Anglia, care a avut loc în 1888-1889, echipa McGregor nu a putut deveni campion, limitat doar la argint. Și primul campion al primului campionat de fotbal din lume a fost clubul Preston North End. În același an, echipa a făcut primul "dublu aur" vreodată în istoria fotbalului, câștigând Cupa FA. Următorul sezon, de asemenea, a rămas în urma lor, acest succes a fost ultimul din istoria echipei.

Următoarea echipă care a dominat Anglia a fost Sunderland. Echipa a câștigat până la sfârșitul secolului al XIX-lea, a câștigat trei titluri, înainte de primul război mondial, a extras încă două, și înainte de al doilea război mondial încă unul. Ca rezultat, șase titluri ale campionatului Angliei. Succesul ultimelor date datează deja din 1973 când Sunderland a câștigat Cupa națională. Echipa este un membru activ al Premier League, dar se luptă mai degrabă pentru supraviețuire decât pentru trofee.

La sfârșitul secolului al XIX-lea, a strălucit pe terenurile de fotbal din Anglia "Aston Villa" din Birmingham. Timp de șapte ani, condusă de fondatorul ligii McGregor, echipa a câștigat cinci titluri și pentru un timp a devenit cea mai titulată echipă din Anglia.

Succesele londonezilor "Chelsea" în majoritatea lor sunt legate de istoria modernă. Primul și singurul titlu al Campionilor Angliei, în secolul al XX-lea, au câștigat în sezonul 1954-55.

Dar adevăratul succes pentru "pensionari" a venit cu injecții financiare în persoana lui Roman Abramovici. În secolul douăzeci și unu, londonezii au adăugat încă patru victorii, în campionatul reformat al Angliei, numit deja Premier League.

Au câștigat nouă titluri de la Liverpool Everton. A fost această echipă care a fost Beatles cele mai populare din oraș. Ultimul titlu al echipei a căzut în sezonul 1986-1987. când au luat titlul de la compatrioții lor din Liverpool.

Deschide aceeași listă de "Megachempionov" Londra "Arsenal". Primul său titlu „Tunarii“ au câștigat în 1931 și pentru următoarele opt decenii au extras chiar și 12. Ca rezultat, cu 13 titluri, acestea sunt de-a treia echipa din istoria fotbalului englez.

Echipa cu cea mai mare titl a Angliei în secolul al XX-lea a fost Liverpool. Câte optsprezece victorii în liga au câștigat echipa legendară.

Pentru prima dată, "Big Circus" a vizitat oficial Canada în 1967. Apoi au determinat primul proprietar al polilor. Primul loc la început.

Editorial SportFile vă oferă posibilitatea de a vă reaminti tuturor proprietarilor Cupa FA. Challenge Cup Football Association (eng.

Mulți cred în mod eronat că în cel mai lent curs al campionatului și cel mai mic pericol. În istoria drumului urban Monte Carlo.

Pentru prima dată, Grand Prix-ul Polo din Monaco a fost jucat în primul sezon oficial al cursei regale din 1950. Proprietarul primului loc.

De îndată ce este vorba despre primul concurs, acest sport nu se întâmplă fără limba engleză. Aici și de această dată, debutul.

Campionatul mondial de hochei a fost jucat pentru prima dată în 1920, în orașul belgian Anvers și a fost inclus în calendar. Olimpiada de vară.

Jucătorul german de tenis Alexander Zverev, în ciuda înfrângerii.

Căpitanul echipei naționale ucrainene din Cupa Davisului, Andrei Medvedev, a declarat:

În finala final "majore" a sezonului va juca Rafael Nadal.

Noaptea trecută, în New York, au fost determinați ambii finaliști ai US Open. Trofeul.

Tenisul elvețian Roger Federer la etapa finală a sferturilor.

Prima rachetă a lumii Rafael Nadal în sfertul de început.

Rafael Nadal la învins pe Stan Wawrinka în meciul final.

După ce la învins pe americanul Craig Baker înainte de timp (16-1, 12 KOs), Alexander.

Kiev "Dynamo" nu a putut sta în Elveția, prin urmare.

Bătălia în primul sezon "El-Clasico" din Madrid.

"PSG" pentru al cincilea an consecutiv devine proprietarul Super Bowl.

În ciuda faptului că snooker a început să joace în 1870, prima Cupa Mondială a fost jucat doar o jumătate de secol mai târziu. Primul.

John Higgins a înfruntat cu siguranță pe Kairen Wilson și a devenit primul semifinalist al Cupei Mondiale. Arată ca un campion de patru ori.

Stuart Binam a învins cu siguranță pe veteranul Peter Ebdon și a devenit al cincilea participant la cea de-a doua rundă a Cupei Mondiale. În meciul a doi proprietari.