504 Gateway time-out winginx - stivuire overflow în rusă

Prima instalare Winginx în dosarul de sistem de pe computer, foarte zadarnică. Ceea ce am înțeles este destul de târziu. Totul a funcționat până când a trebuit să rulez fișiere pe server și a trebuit să mut serverul într-o altă locație. Eliminat întregul dosar WinGinx, inclus în programul de instalare, puneți-l din nou în "C: \ Winginx".







Am verificat localhost, totul este de lucru, am adăugat un nou proiect, am aruncat fișierele de pe vechiul server acolo, am "504 Gateway Time-out". Long a suferit cu timeouts, a pus fastcgi_connect_timeout 10; dar a fost de 10 secunde de așteptare inutilă, și, de fapt, înainte să nu construiesc nici măcar nimic care să lucreze pe site.

localhost / phpinfo.php funcționează bine, dar alte proiecte nu rulează fișiere php din anumite motive. Pe localhost, în mod implicit, nu există configuri, nu am pus nimic. Orice proiect încarcă toate fișierele, cu excepția .php.

În jurnalele de conectare, primesc această eroare:

[nota] a început procesul de semnal

[eroare] 16060 # 7760: * 17 în amonte (10060: O încercare de conectare a eșuat deoarece partidul conectat nu a răspuns corect după o perioadă de timp sau conexiunea conectată a eșuat deoarece gazda conectată nu a răspuns) client: 127.0.0.1, server: domeniul meu, solicitarea: "GET / HTTP / 1.1", în amonte: "fastcgi: //127.0.0.1: 9000"







Ce este? Ultima dată când totul a mers bine! Mai ales că spune că există probleme cu expirarea timpului, acest lucru nu poate fi. Site-ul nu este încărcat, iar ultima oară nu am modificat termenele limită. În plus, am setat limitele de timp până la 60 de ani, ceea ce a întârziat timpul de așteptare la eroarea 504.

Am intrat în rețea pe această temă, am găsit informații despre php-fpm, dar nu am înțeles ce a fost și de ce, deși mulți au cerut config-uri pentru acest lucru, dar nu am niciunul, am verificat totul.

În configurările nginx există o linie:

În configurațiile site-ului există o linie similară:

Când m-am uitat la porturile care sunt ocupate, am observat că portul 9000 lipsește deloc, iar portul 9071 este ocupat de procesul php-cgi.exe. (deși în mod implicit trebuie să existe un vas de 9000, dar nu am schimbat nimic).

Eu folosesc Winginx, Windows 10, nginx versiunea 1.12.0, PHP Versiunea 7.1.5. Dacă aveți nevoie de informații suplimentare - întrebați, nu sunt sigur ce altceva ar trebui să fie furnizat pentru a rezolva problema.

Vă mulțumesc pentru atenție!

Configurațiile site-ului arată astfel, nici măcar nu le-am modificat:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: