5 perdanți naturali - din ciocolată, atelierul de sufletele Musta, spivak și proaspete

O zi bună pentru toți scriitorii și cititorii Cosmeticieni!

5 Pericultori naturali - din ciocolata, atelierul de suflete Musta, spivak si proaspat

Atelierul lui Olesya Mustaeva. Crema de ochi № 8

5 Pericultori naturali - din ciocolata, atelierul de suflete Musta, spivak si proaspat

Ingrediente: Apă purificată, ulei de ceară neem, argan, gel de aloe vera, glicerina, vegetale, de factor natural de hidratare, luncă ulei meadowfoam alb, Squalane de măsline, alcool fenetilic (component de uleiuri esențiale), Ethylhexylglycerin, extract de amarant, ceai verde, rozmarin, se amestecă tocoferoli, beta-sytystanol, compactați.







Am avut multe speranțe asociate cu cremele lui Olesya Mustaeva. Deși nu erau justificate. Crema se află într-un tub mic, fără capac, cu un capac de răsucire.

5 Pericultori naturali - din ciocolata, atelierul de suflete Musta, spivak si proaspat

Promisiunile producătorului: se utilizează pentru îngrijirea pielii pleoapelor, reduce umflarea, albastru sub ochi, riduri fine, netezește culoarea pielii, hidratează.

Nu am încă albastru și riduri speciale - dar culoarea pielii încă nu a deranjat pe nimeni, iar umidificarea este un lucru necesar pentru vârsta mea. Pe scurt, această cremă de ochi nu face nimic - nu chiar hidratează. Am folosit cu răbdare această cremă în fiecare zi timp de câteva luni, crezând că nu funcționează imediat. Dar tubul a fost aproape de peste - și nu a funcționat în acest fel. Cea mai ofensivă este că nici măcar nu a umezit. El pune un fel de film care este foarte slab absorbit pentru o lungă perioadă de timp. Dacă după un timp atingeți ocazional secolul - și crema este tot acolo, și vă minți nefericită! În cele din urmă, când pleoapele voiau să hidrateze ceva, folosea ulei de jojoba (numai seara, bineînțeles) - asta-i totul hidratat.

Nu știu ce se întâmplă aici - dacă crema însăși nu reușește, sau dacă nu mi-a fost potrivit.

Volum: 15 ml
Termen de utilizare: 5 luni o dată pe zi
Evaluare: 2
Preț: 350 de ruble.

Chocolatte. Crema de lapte crema de lapte pentru piele uscată și nutritivă

5 Pericultori naturali - din ciocolata, atelierul de suflete Musta, spivak si proaspat

Compoziție. apă, uleiuri (Shi, nucă de cocos, ulei de ricin, calendula, cânepă, cătină), proteine ​​din lapte, ulei de extract de vanilie, miere naturală, glicerină, lecitină, ceară de soia, xantan, alginat de sodiu, Sharomiks 707, extracte de aloe vera, mere, os struguri, echinacee, rădăcină de brusture; d-pantenol, bisabolol, propolis, lăptișor de matcă, albinele adsorbiți, perla pulbere (extract), vitaminele A, E; concentrat de argint coloidal.

5 perdanți naturali - din ciocolată, atelierul de sufletele Musta, spivak și proaspete
5 perdanți naturali - din ciocolată, atelierul de sufletele Musta, spivak și proaspete

Crema de lapte este plasată într-un ambalaj convenabil - o capacitate mare de plastic transparent, cu un dozator de pompă. Ambalajul este simplu și ieftin, dar foarte convenabil. Volum bun de 100 ml. Am plănuit să o folosesc fie în birou, fie acasă, în timp ce stau la masă cu lucrări / cărți.

5 Pericultori naturali - din ciocolata, atelierul de suflete Musta, spivak si proaspat

Are o aromă chimică, intruzivă de vanilie, care nu numai că se prăbușește nasul când este aplicată, ci se simte simțită și pentru câteva ore după aplicare. Conform texturii, crema de lapte seamănă cu lapte lichid de culoare galbenă, se răspândește repede peste piele și se absoarbe imediat. Dar, în același timp, aproape nimic nu are legătură cu pielea, cu excepția unei umezeli foarte ușoare, aproape inopinate. Cum este posibil acest lucru, dat fiind o compoziție impresionantă și impresionantă, nu știu. Un remediu absolut inutil.

Volum: 100 ml
Termen de utilizare: 2 luni neregulate (exact mai mult de 14 ori)
Evaluare: 2
Pret: 170 rub.

Chocolatte. Crema-ser pentru față Anti-acnee pentru pielea cu probleme

5 perdanți naturali - din ciocolată, atelierul de sufletele Musta, spivak și proaspete







Ingrediente: bulion: alge, alta, in; acidul azelaic, acid salicilic și acid hialuronic, lecitină, pantenol, gumă xantan, alcool cetearil, extracte: gălbenele, propolis, salvie, sunătoare, podbal mama, echinacea, succesiune; ulei: ciulin, negru de chimen, frunze de dafin; Uleiuri esențiale: kayeputa, lămâie, bergamot și ienupăr; vitaminele: A, E, C; Sharomix 707, concentrat de argint coloidal.

5 Pericultori naturali - din ciocolata, atelierul de suflete Musta, spivak si proaspat
Potrivit producătorului, se recomandă la orice vârstă pentru combinarea și pielea grasă a feței predispuse la acnee. Remediul natural are un efect de vindecare a rănilor și antiseptic, reducând secreția glandelor sebacee, oferind o hidratare profundă a pielii și efectul de mat.
5 Pericultori naturali - din ciocolata, atelierul de suflete Musta, spivak si proaspat

Sub descriere, agentul dat se apropie sau mă potrivește ideal - la mine doar tipul combinat de piele cu zonă T foarte grasă, înclinată spre apariția unei acnee. Crema hidratanta de dimineata cu vindecarea ranilor si efectul antiseptic, care in acelasi timp si matiruetul - este doar visul meu (pana acum nerealizabil).

Serul de cremă este plasat într-o sticlă de plastic transparent, cu un volum de 50 ml, cu un dozator convenabil. Acest lucru se încheie cu profesioniștii. Crema are un miros chimic foarte ciudat - miroase cauciuc sau cauciuc sobru. Mirosul nu este ascuțit, dar se simte distinct. În serul de cremă, consistența laptelui lichid este galben deschis. Se absoarbe rapid, nu are efect asupra pielii.

Există încă un lucru - în dozator rămâne o anumită porție din cremă. Până la următoarea utilizare, se usucă și se scurge împreună cu o nouă parte din cremă. Deci, această substanță înghețată este doar din cauciuc și reamintește - este întins - doar o mică bucată de cauciuc întinsă și întinsă. Și vrei să frămân pe crema de față, care se usucă pe ea, transformându-se în cauciuc? Nu am vrut. Probabil, era naiv de la mine să aștept fonduri de la un astfel de preț pentru o acțiune pozitivă.

După această experiență nefericită, am decis să nu folosesc produsele de brand ChocoLatte pentru față - nici creme, nici măști. Pentru corp îmi plac unele dintre produsele lor - de exemplu, am scris un sfat bun despre ulei de mână - mi-a plăcut cu adevărat uleiul.

Volum: 50 ml
Termen de utilizare: 2 luni neregulate (exact mai mult de 14 ori)
Evaluare: 2
Pret: 214 ruble.

Apă de flori de miere de Spivak

5 Pericultori naturali - din ciocolata, atelierul de suflete Musta, spivak si proaspat

Chiar îmi plac produsele lui Spivak. Îmi place foarte mult săpunul, beldi, spuma pentru spălat, uleiuri solide și lichide. Dar, de asemenea, au eșuat complet produsele, la care le-aș atribui câteva (despre tot ce nu voi spune) tipurile de ape florale.

Ambalajul este același - o sticlă de sticlă întunecată, cu un volum de 50 ml, este vândută cu un dozator, pe care l-am pus imediat și nu am decolat.

5 Pericultori naturali - din ciocolata, atelierul de suflete Musta, spivak si proaspat

apă menta Floral cumpărat pentru a fi folosit ca un tonic pentru fata, dar doar în cazul în primul său eșantion de apă aranjat pe picioare. Producătorul spune că acesta poate fi folosit ca o loțiune liniștitor după ras, depilare, ca „anti-inflamatorii, calmante și proprietăți de apă de răcire mentă face această Hydrolat aftershave componentă eficientă“ (informații de pe site-ul oficial).

Unele componente din compoziția mi Hydrolat provoca instantanee dureri în gât și tuse - și asta în ciuda faptului că este pulverizat pe picioare după îndepărtarea părului și nu pe persoana (din fericire). Cred că într-o formă pură pe față ar provoca alergii și înroșire. îndemn instant la tuse și dureri în gât a făcut imposibilă utilizarea mijloacelor de la fața lui - eu încă se confruntă cu țărm și astfel încât acestea să nu risc. Doispolzovala sticla I exclusiv pe picioare (acest lucru se întoarse către cealaltă parte, astfel încât să nu inhaleze Hydrolat) - chiar și pentru ei efectele speciale nu sunt observate.

Pe site-ul oficial al Spivak a apărut acest mesaj "Recomandat pentru utilizare în formă diluată cu apă pură sau pentru adăugare la alte produse cosmetice". Anterior, nu a existat un astfel de mesaj - așa că am folosit apele de flori fără diluare cu apă. În orice caz, nu intenționez să repet achiziția de hidroliți Spivakovka - mi se pare că într-o formă diluată, asta nu este - produsul este foarte controversat.

Ser pentru linii proaspete pentru corectarea fenomenului Hera / Fresh Line Hera Phenomenon Ser pentru corecție anti-îmbătrânire pentru toate tipurile de piele

5 perdanți naturali - din ciocolată, atelierul de sufletele Musta, spivak și proaspete
Producătorul promite că serul de hidratare profunda cu acid hialuronic hidrateaza si reda colagen si elastina, îmbunătățind elasticitatea pielii si reduce aparitia ridurilor. Extractul de migdale și extractul de ovăz alimentează pielea și asigură liftingul natural și tineretul.
Acest produs, spre deosebire de alte produse de fast-food, este destul de scump și exact același lucru inutil. Serul ambalat într-o sticlă de sticlă de 30 ml, sticla se află într-o cutie drăguță. Un distribuitor convenabil cu pompă produce o mică parte dintr-un lichid tulbure. Pe fata si gat lipsesc 3 pshikov.

5 perdanți naturali - din ciocolată, atelierul de sufletele Musta, spivak și proaspete
5 perdanți naturali - din ciocolată, atelierul de sufletele Musta, spivak și proaspete
5 perdanți naturali - din ciocolată, atelierul de sufletele Musta, spivak și proaspete

Serul se răspândește ușor pe față și se usucă instantaneu, pielea devenind mată și uniformă. Cu toate acestea, pielea mată încetează să mai fie după 1-1,5 ore și începe să strălucească cu o clătită ca înainte de a nu străluci. Serul formează un film lipicios, neplăcut și nu are efect asupra pielii. Aceasta este, bine, nu umezește deloc, să nu mai vorbim de alte asigurări ale producătorului. Nu-mi place să merg cu acest film pe pielea mea, de dragul rezultatului aș suferi, dar dacă nu există nici un rezultat - atunci nu este nimic de suportat. Astfel de asigurări tari ale producătorului și rezultatul absolut zero.

Volum: 30 ml
Termen de utilizare: 1,5-2 luni 1 dată pe zi
Evaluare: 2
Prețul: 2320 rbl. (preț pentru ziua de azi)

Și ați folosit ceva din aceste produse?







Trimiteți-le prietenilor: