2 Variante de luptă cu balanțe profesionale, folclorice

Acesta este motivul pentru care scaunele din baie se găsesc cel mai adesea.

Acesta este motivul pentru care mulți sunt interesați de cum să scape de scări în casa lor.

Pentru a scapa de cântare este necesar:







  1. elimina cauzele care contribuie la o umiditate mai mare;
  2. să efectueze curățenie generală în încăperi, să ventileze bine;
  3. verificați starea pereților - nu trebuie să aibă pete umede și semne de mucegai;
  4. Pentru a efectua prelucrarea insectelor în mod independent sau pentru a comanda servicii de la profesioniști.

2 Variante de luptă cu balanțe profesionale, folclorice

Lupta profesionala impotriva cântarelor

În timpul luptei împotriva cântarelor, metodele chimice sunt utilizate pe scară largă. Acestea sunt asociate cu utilizarea de insecticide și sunt foarte eficiente.

Utilizați aceste medicamente ar trebui doar profesionale dăunător de control. deoarece munca necorespunzătoare cu medicamentele vă poate afecta sănătatea.

    • Pentru medicamentele care pot distruge scalele, include: deltamethrin, permethrin, cyfluthrin. Propoxorul acționează ca o componentă activă a acestor agenți. Pentru a distruge insectele dăunătoare, este suficient să pulverizați produsul din cilindru în jurul camerei. unde au fost găsite scale.
    • De asemenea, experții folosesc insecticide pentru combaterea insectelor, care sunt capabile să înlăture umezeala din corpul dăunătorilor, drept urmare mor.

    Acest produs trebuie pulverizat în fisuri și în goluri.

    Pentru medicamente care posedă această acțiune, includ: cyfluthrin, deltamethrin, lambda-cyhalothrin.

  • Utilizarea remedierilor combinate va fi prezentată în apartamente unde a existat o acumulare mare de baloane în baie și alte încăperi.

2 Variante de luptă cu balanțe profesionale, folclorice

Vedeți mai multe detalii despre cum să scăpați de acarienii de praf. și care sunt principalele măsuri preventive împotriva apariției acestor insecte.

O capcana pentru tantari va ajuta sa uitati de problema muscaturilor neplăcute de insecte in interior si in aer liber.

Remedii populare pentru combaterea cântărilor

Dacă vă decideți să vă luptați singuri. apoi puteți folosi următoarea rețetă.

2 Variante de luptă cu balanțe profesionale, folclorice

În prima etapă este necesară curățarea tuturor arborilor de ventilație aflați în baie.







Pentru a reduce umiditatea, puteți crește numărul de orificii de ventilație sau puteți face o nouă ventilare.

Instalarea unei șine de toaletă încălzită în baie va ajuta, de asemenea. care este capabil să normalizeze microclimatul din cameră.

Cu ajutorul unui ventilator, fiecare colț trebuie să fie uscat. Acest lucru vă va ajuta să scăpați de ouăle de insecte care nu reușesc să mențină viabilitatea într-un mediu uscat.

Dacă găsiți balanțele în baie în timpul iernii, atunci este suficient să scădeți temperatura la 19-20 de grade. Un astfel de regim de temperatură va fi dezastruos pentru majoritatea adulților, larvelor și ouălor.

2 Variante de luptă cu balanțe profesionale, folclorice

În timpul curățării în baie este important să folosiți produse care conțin clor.

Aceasta vă va ajuta să scăpați de mucegai. Dacă nu este la îndemână, atunci puteți folosi sulfat de cupru.

După aplicarea pe suprafața substanței, este necesar să se usuce totul bine cu utilizarea unui încălzitor ventilator.

Fiecare colț din baie este important pentru tratarea cu un insecticid. După pulverizarea aerosolului, camera trebuie închisă timp de câteva ore și apoi bine aerisită.

În loc de insecticid, se poate folosi un amestec de cretă și acid boric într-un raport de 4: 1. Compoziția rezultată trebuie utilizată pentru a trata locurile în care au fost observate scale.

Procedura trebuie repetată după o săptămână. Cântarele sunt capabile să provoace multe probleme.

Este destul de dificil să le distrugeți, uneori este necesar să utilizați mai multe metode în același timp sau trebuie să recurgeți la serviciile de control al dăunătorilor profesionale, care sunt costisitoare.

De aceea este important să aveți grijă ca dăunătorii insectelor să nu apară niciodată în casă.

Vezi de asemenea: Metode pentru a scăpa de fulgi de zahăr

Fiica mea îi numește "toalete" 🙂 este ușor să ghiciți ce anume au aici și noi trăim. Reparația făcută recent, fără umiditate și mucegai nu este, dar acum am citit articolul și mi-am dat seama - trăim la primul etaj, sub noi este subsolul! Iată de acolo nenorociți și urcați. Nici măcar nu știu ce să fac, pentru că nu sunt o casă în subsol, fie că este greșită ... Și încercând să le otrăvesc în ea este inutilă, iar chiriașii nu vor fi de acord ...

Voturi pentru 0 voturi vs Răspundeți

3 ani 3 luni în urmă

Distribuiți prin Twitter Partajați pe Google

Știi, Valeria, mi se pare că este prea periculos să-i otrăvesc aceste cântare cu metode chimice, mai ales dacă în casă există copii. Doar trebuie să pun această întrebare în managementul casei, așa că ei urmăresc să se asigure că subsolul nu era cu umiditate ridicată. Am înțeles că acest lucru nu este ușor, dar tot trebuie să încercați, cel puțin să scrieți o plângere colectivă.

Voturi pentru 0 voturi vs Răspundeți

3 ani 3 luni în urmă

Distribuiți prin Twitter Partajați pe Google

Mi-e frică de aceste insecte! Odată ce am văzut-o în baie, i-am cerut imediat sotului să-și dea seama.) Deci, un insecticid bun și o curățare temeinică ne-au salvat. Nu am mai văzut scări timp de doi ani.

Voturi pentru 0 voturi vs Răspundeți

3 ani 3 luni în urmă

Distribuiți prin Twitter Partajați pe Google

Mă tem că managementul casei nu poate face față umidității din subsol. Pivnițele sunt diferite, în câțiva ani umiditatea nu dispare.

Voturi pentru 0 voturi vs Răspundeți

1 an 4 luni în urmă

13 moduri de a elimina păduchii

2 Variante de luptă cu balanțe profesionale, folclorice

Cum să eliminați puricii de la câini

2 Variante de luptă cu balanțe profesionale, folclorice

5 agenți pentru controlul afidelor pe plante de apartament

2 Variante de luptă cu balanțe profesionale, folclorice

↓ Ascunde ↓

Suntem în Odnoklassniki







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: