18, 8 Nici un pasager la tramvai

Mesaj de la Accent

prieteni, bine, căutați ca la postul Solonyan.
Ușile la tramvai T3 nu se deschide cu un singur buton-amintesc modul în care conductorul este transplantat dintr-o a doua masina pentru prima-a închis ușa din mijloc, conducătorul auto pentru transferul de săgeată se deschide doar ușa din față, nu există nici un comutator care poate fi dificil, toate cele trei comutator, nu butoane, care poate apăsa simultan rotativ de comutare-acolo-a conducătorului auto deschis accidental ușa.







Inițial Adăugată pe site de Дмитрий Павлусь

Eu personal astăzi, același driver privit ca galben intermitent încercat să treacă intersecția și a început să meargă în jurul valorii de microbuz care a început să se oprească pentru a lăsa oamenii care au început să treacă la o trecere de pietoni și că aproape le knocked).

-în general, în ce direcție? Minibusul sa oprit înaintea transferului și a luat pasagerul în locul nepotrivit

Mesaj de la Accent

Acesta este un fel de tramvaie noi.
Ei deschid ușile - se închid, așa cum am scris mai sus.
Eu însumi am lucrat la DneproElektroTransport.
Și știu cum funcționează ușile în aceste tramvaie.
Nu credeți că întrebați conducătorii / șoferii.
Am scos în evidență pârghia care deschide și închide ușa

18, 8 Nici un pasager la tramvai

Tramvaiele vechi sunt cele care merg acum la Nipru la 6.9

Dmitry Pavlous, poate că ați lucrat

dar departe de energetikov- nu este un fel de nou, dar un fel de tramvaie vechi, ei -rovesniki T3SU nostru, cu trasee de 6.9, numai GDRovskih Bezirk Karl-Marx-Stadt Schwerin și mai bine conservate, producția lor este finalizată în 1988godu.Soglasen privind controlul T3D diferit există un comutator „uși“ (în cuvântul electric „pârghie“ nu se aplică la switch-uri nu este comutatorul) este comutator dver1, care se află pe panoul de lângă ștergătoarele, și are trei poziții, în cazul în care nu se află în poziția 0, ușa din față se deschide numai cu neglijență despre cum se vede în imaginea de mai jos, în 17-al doilea, mai întâi a deschis ușa din spate și partea din față sunt încă închise înseamnă comutatorul conducător auto este „dver1“ și ușa lui pe care o conduce în mod constant cu el







Mesaj de la Maksi

pentru că întregul meu batalion cunoaște mașina mea.

---------- Mesaj postat la 18:39 ---------- Mesajul precedent postat la 18:38 ----------

La naiba, din nou nu am putut suporta

Inițial Adăugată pe site de Dr.Livsi

Deci, fie că vrei sau nu, dar în acest subiect te comporți puțin inadecvat, fără a vedea evident, pentru că e obsedat de altceva.

Inițial Adăugată pe site de Dr.Livsi

Maksi. Cred că te înșeli.
De ce ați lovit Buldozerul pentru o trecere pietonală când vine vorba de un tramvai și nu îl vedeți pe celălalt.
Ai adus fotografia, bine, uită-te la asta

18, 8 Nici un pasager la tramvai

Acum citiți regulile de circulație și este foarte clar stabilit când pasagerii viitori ai tramvaiului ar trebui să înceapă să se miște.


Deci, fie că vrei sau nu, dar în acest subiect te comporți puțin inadecvat, fără a vedea evident, pentru că e obsedat de altceva.

Aici este un ecran care se face, arată că numărul de pietoni traversat drumul spre podezzhayuschemu tramvai înainte de a se opri și a deschis ușa, și poliția rutieră ca în momentul în care ar fi fost amendați pentru încălcarea secțiunii. 18.8 SDA
(Avantajul pietonilor în fața unui vehicul vine numai atunci când tramvaiul se oprește la o stație de tramvai desemnată.


Și nu înainte (așa cum gândește Maxi).

Întrebarea simplă este - este o încălcare a PDD pe ecran?
a) există un pieton la trecere?
b) Sunt deschise ușile de tramvai?

Aceste 2 capturi de ecran au condus la faptul că înainte de a nu fi observat aici este acest lucru

2.3. Pentru a asigura siguranța traficului, șoferul trebuie:
b) să fie atent, să monitorizeze situația traficului și să răspundă în mod corespunzător schimbărilor sale
e) să nu creeze prin acțiunile lor o amenințare la adresa siguranței rutiere;

separat în întrebarea D - acțiunile șoferului au creat o amenințare la adresa siguranței traficului?







Trimiteți-le prietenilor: