1000 Squats

Faptul că 1000 de scaune într-o zi vor fi echivalente cu 10 kilometri, pe care o persoană le va depăși în timpul unei curse pe un drum plat, nu poate

1000 Squats
la întrebare. Acest lucru este adevărat, cu toate acestea, sarcina în acest caz este oarecum diferită decât în ​​timpul run. Faptul este că squats vă permit să vă conectați pentru a lucra un număr mult mai mare de mușchi și articulații decât în ​​mod obișnuit pe o suprafață plană.







Orice atlet experimentat va confirma faptul că squats sunt unul dintre exercițiile de bază de bază cu care vă puteți îmbunătăți cel mai bine performanța de rezistență la putere! Dacă comparăm efectele de la exerciții, atunci efectul alunecărilor este cel mai similar cu efectul numeroaselor ascensoare de greutăți mici, de exemplu, ganterele.

Ce fac exercițiile cu repetiția repetată?

Squats ele însele sunt un exercițiu util, dar când vine vorba de 1000 de repetiții pe zi, puteți vorbi despre o serie de beneficii. În primul rând, pregătirea zilnică a unui astfel de plan va contribui la dezvoltarea mușchilor și la îmbunătățirea funcționării sistemului cardiac și respirator. În al doilea rând, după cum sa menționat deja mai sus, scaunele în astfel de numere contribuie la îmbunătățirea rezistenței atât în ​​sport, cât și în viața de zi cu zi.

Nu fiecare persoană își poate permite să ruleze câteva zeci de kilometri pe zi sau să lucreze cu sute de kilograme de greutate, dar să găsească în timpul zilei timp pentru a efectua 1000 de situații de ședere este mult mai real!

Separați cu atenție faptul că 1000 de situații de tip sit-up - acesta este un fel de bar, depășind ceea ce o persoană devine nu numai mai durabilă în termeni fizici. Oricine atinge obiectivul atinge un efect psihologic pozitiv.

Pentru a învăța să stai în picioare de 1000 de ori pe zi fără dureri la nivelul picioarelor și refuzul de a continua exercițiul, trebuie să măriți treptat numărul de repetări.

Program - mișcare pas cu pas spre obiectiv

La început se pare că 1000 de ședințe nu sunt reale. Dar crede-mă: dacă lucrezi în fiecare zi pentru a crește barul inițial - de 150 de ori - în câteva luni vei reuși să atingi rezultatul și să faci cu ușurință 1000 de squats pe zi!







Cum funcționează scaunele și cum să le facă corect?

Pentru fete, o astfel de opțiune de exercițiu este deosebit de atractivă pentru că, în timpul execuției, puteți să vă reduceți în mod semnificativ greutatea. Experții sunt siguri că ghemuirea acasă poate deveni o înlocuire completă a fitness-ului! În timpul lucrului lor, mușchii feselor, picioarelor, șoldurilor și chiar a abdomenului. Rezultatul

1000 Squats
va fi un corp subțire și potrivit!

Squats-urile sunt un exercițiu fizic și aerobic, astfel încât în ​​timpul implementării lor nu numai că puteți să lucrați eficient asupra mușchilor, dar și să ardeți în mod activ excesul de calorii. Sesiunile zilnice plus nutriția adecvată pot ajuta la reducerea volumului de zone cu probleme ale corpului!

Pentru a obține rezultatul, este foarte important să urmăriți tehnica efectuării de squaturi. Nu tăiați tocurile de pe podea și nu răspândiți genunchii pe ambele părți! Încercați să vă țineți spatele drept și întindeți brațele în fața dvs.

Acordați atenție contraindicațiilor existente pentru a face exerciții. Nu este permis să se țină în astfel de cantități la persoanele care suferă de vene varicoase. Toți ceilalți își pot permite să lucreze în această direcție.

În concluzie, observăm că specialiștii din domeniul medicinei se gândesc la acest lucru. Squats sunt un fel de exercițiu ciclic cu performanță ritmică, permițând creșterea tonusului sistemului nervos și îmbunătățirea coordonării. O respirație adecvată în timp ce faceți squaturi (ghemuirea pe expirație) vă va ajuta să vă îmbunătățiți funcția pulmonară, să ajustați procesele metabolice! În plus, experții observă că reducerea peretelui abdominal în timpul squaturilor ajută la întărirea presei abdominale și a masajului organelor abdominale, ceea ce ajută, la rândul său, să scape de o serie de probleme în activitatea intestinului.

Și mă pot lăuda că astăzi a ajuns la numărul de 1000 de situații ... pentru o abordare. Nu cred ca toata lumea ar trebui sa se straduiasca pentru asta, doar ca dau squats destul de usor, am adaugat cu usurinta 100 de repetari zilnic, adica incepand cu 400 de site-uri, fiecare antrenament ulterior a adaugat 100 site-uri. La 4 sute de squats a mers un pic mai mult, de 50 de ori a adăugat fiecare antrenament.

Da, apropo, m-am ghemuit în gol, m-am udat în duș cu apă, nu mă șterg cu un prosop și mi-am pus un prosop umed pe umeri, asta îmi permite să transpir mai puțin și mai târziu. Iar în timpul sărbătorilor de mai multe ori beau 400 ml de ceai verde cald.

Aici și așa) Dacă combinați exercițiul cu o nutriție adecvată, grăsimea se topește numai așa)

Am de gând să accelereze treptat ritmul de squat pentru a economisi timp. Și, probabil, o să stau jos în fiecare zi sau la fiecare două zile și nu o dată pe săptămână, așa cum a fost până acum.

Abilitatea de a vindeca fibrilația atrială poate fi vindecată

Cred că merită mai întâi să adresăm această întrebare specialiștilor din domeniul medical.

Culturism și fitness în conformitate cu metodele de antrenament și exerciții de la formatorul personal Yuri Spasokukotsky







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: