10 Fapte puțin cunoscute despre Michelle Obame, bârfe

10 Fapte puțin cunoscute despre Michelle Obame, bârfe

1. În timpul studierii la Colegiul de Drept, Michelle sa întâlnit cu fiul lui Patie LaBell.

La Harvard, ea a fost un fan - un student pe nume Stanley Stocker-Edwards, fiul adoptiv al celebrului cântăreț Paty LaBelle. Dar romanul nu a durat mult.







Pe măsură ce familia mea sa plâns mai târziu, nu voi găsi niciodată un bărbat care să-mi tolereze caracterul,

- mai târziu Michel a rechemat.

2. Doamna Obama a lucrat odată ca manager de marketing.

- împărtășită cu biograful John Levy, fostul coleg și prieten al lui Michelle.

10 Fapte puțin cunoscute despre Michelle Obame, bârfe

3. La vârsta de 10 ani a fost mustrată în tabără din cauza folosirii frecvente a cuvintelor obscene.

Am jurat tare în momentul în care curatorul taberei a venit la noi. El a spus: "Ai putea fi cel mai bun din grupul tău, dar jura foarte mult." În acel moment, m-am gândit că eu sunt cel mai tare,

- a amintit însăși doamna Obama.

10 Fapte puțin cunoscute despre Michelle Obame, bârfe

4. Bunicul ei ia spus odată colegului său că Michelle este prea încăpățânată și are nevoie de fotografii regulate.

Întotdeauna avea opinia ei despre tot, și nu era timidă să vorbească despre asta. În același timp, era un copil destul de ascultător,

- spune cartea.

10 Fapte puțin cunoscute despre Michelle Obame, bârfe

5. Mama ei era îngrijorată de faptul că Barack Obama este un mulat.

Nu-mi place confuzia rasială, nu din cauza vreunui prejudiciu, ci din cauza dificultăților pe care le implică acest lucru. Este foarte greu,

- Slevin citează cuvintele lui Marion Robinson, mama lui Michelle.

10 Fapte puțin cunoscute despre Michelle Obame, bârfe







Michelle Obama împreună cu mama sa, Marion Robinson

6. A părăsit locul de muncă cu un salariu de 120 mii de dolari pentru a lucra în Primăria din Chicago.

Deși Michelle a susținut întotdeauna că partea financiară a profesiei nu i-ar influența deciziile, acest episod costa foarte mult. După ce a părăsit Sidley Austin, salariul ei a scăzut la jumătate și la acea dată avea o datorie semnificativă pentru împrumuturile pentru studenți,

10 Fapte puțin cunoscute despre Michelle Obame, bârfe

7. Barak și Michel locuiau în aceeași casă cu mama ei.

După ce a absolvit Facultatea de Drept de la Universitatea Harvard, au trăit la ultimul etaj, în casa de pe Euclid Avenue, în cazul în care la acel moment a trăit Marion Robinson. Acolo Barak se pregătea pentru examenul său pentru un avocat.

10 Fapte puțin cunoscute despre Michelle Obame, bârfe

Barack și Michelle Obama cu copii

8. Michelle a trebuit să-l "vadă" și să se grăbească să joace o nuntă.

Într-o zi, în timpul cina romantica, care a fost dedicat finalizarea cu succes a examinării sale Barack, Michelle a ridicat încă o dată problema căsătoriei și a început cu fervoare condamna prietenul pentru refuzul de a aduce relația lor la un nou nivel. E timpul pentru desert, iar pe farfuria ei era o cutie cu inel de logodna. Era jenată și îngrijorată. Apoi Barak spuse cu un râs: "Asta ar trebui să te liniștească, nu-i așa?".

10 Fapte puțin cunoscute despre Michelle Obame, bârfe

Barack și Michelle Obama

9. Ca adolescentă, ea și-a coborât banii într-o geantă de mână la modă.

De la cea mai tânără vârstă, Michelle își controla cheltuielile și număra fiecare monedă. Dar uneori avea momente când voia să-și satisfacă capriciile. Într-o zi, și-a redus economiile la o pungă de la Coach. Mama ei a fost îngrozită când a aflat costul cumpărării.

10 Fapte puțin cunoscute despre Michelle Obame, bârfe

10. Michelle se teme că Barack Obama va fi ucis în timpul cursei electorale.

Nu doresc ca într-o zi să devin vulnerabilă eu și copiii mei. Nu vreau să fiu într-o astfel de situație încât, dacă copiii mei își vor pierde tatăl, vor pierde totul,

- a spus prima doamnă a Statelor Unite.

10 Fapte puțin cunoscute despre Michelle Obame, bârfe

Coperta cărții "Viața"

SilverSpoon, în aproximativ 100 de ani nimeni nu-și va aminti.
Există diverse prime doamne, sunt interesante - Jacqueline Kennedy, Hillary Clinton, și există aici, cum ar fi Michel - aplicație discret, care sa Michelle - ea nu a fost nici o cerere președintelui și a președintelui, la fel ca soțul ei, Barack)

Kvinta, este de acord cu amendamentul - acestea sunt primul afro-american la Casa Albă în statutul prezidențial, titluri și să-și amintească detalii unităilor :)

Kvinta, și nu mi-am dat seama că interesantul este în Jacqueline Kennedy. Ca și ea însăși nu a făcut nimic special.

Ei bine, prima noastră doamnă nu avem, deci cel puțin pentru străini să scrie))))







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: