10 cărți care mi-au schimbat viața

1. "Dezvoltarea personală pentru oamenii inteligenți" - Steve Pavlina

10 cărți care mi-au schimbat viața

2. "Tată bogat, tată sărac" - Robert Kiyosaki

10 cărți care mi-au schimbat viața

Această carte mi-a deschis ideea veniturilor pasive, ma învățat cum să tratez corect banii și cum să le cheltuiesc (să investească). Am început să înțeleg diferența dintre un activ și o datorie. De asemenea, gândirea mea sa schimbat - am început să mă uit la multe lucruri dintr-un unghi diferit, să nu văd probleme, ci oportunități.







3. "Cum să punem lucrurile în ordine" - David Allen

10 cărți care mi-au schimbat viața

4. "Cum să lucrezi 4 ore pe săptămână" - Timothy Ferris

10 cărți care mi-au schimbat viața

O carte care mi-a rupt opinia stereotipică cu privire la ce fel de muncă ar trebui să fie și câtă muncă trebuie făcută. ma motivat să înscrie în „cariera“ și să lucreze pe unchiul gros 9-5, pentru a crea propria lor afacere care generează venituri pasive și de a trăi așa cum doriți - călătorie în lume, să învețe lucruri noi și să se îmbunătățească în mod constant. Vă recomandăm foarte mult să citiți! Tim este un om foarte sensibil.

5. "Realitatea transfiguratoare" - Vadim Zeland

10 cărți care mi-au schimbat viața

Cu ajutorul acestei cărți, am crezut în capacitatea de a controla realitatea mea și, prin urmare, am ajuns la subconștientul meu. După ce am înțeles cu atenție această carte, am încetat să urmăresc idealurile false și mă acceptam așa cum sunt eu. Mi-am dat seama că toate lucrurile rele și nedorite mi s-au întâmplat numai în WINE-ul meu. De asemenea, mi-am dat seama că totul are o cauză și un efect. Am oprit acceptarea oricăror gânduri și experiențe negative din viața mea - au încetat să bâjbâie și să-și exprime nemulțumirea pentru orice. Am început să aplice în mod activ principiile transforgerii - să gândesc pozitiv și să-mi vizualizez obiectivele. Viața a început imediat să se schimbe în bine și m-am oprit îngrijorându-mă de viitorul meu.







Apropo, am observat că transfortarea funcționează mult mai eficient cu o nutriție adecvată și într-un climat favorabil pentru mine. De exemplu, aici, în Thailanda, costă doar să mă gândesc la ceva, aproape instantaneu devine realitate (prietenii mei confirmă și cuvintele mele).

6. "Bucătăria vie" - Vadim Zeland

10 cărți care mi-au schimbat viața

O altă carte din Zeelandă, care ma ajutat să mă uit la viața și sănătatea mea prin prisma nutriției. Am început să mănânc numai alimentele vegetale crude - sunt fructe, verdeață și uneori legume. Ca urmare, așa cum nu ar părea fantastică, am început să mă simt grozav, mai puțin obosit, mai bine să dorm și să nu mai rănesc complet!

7. "Anastasia" - Vladimir Megre

10 cărți care mi-au schimbat viața

O carte în care am găsit răspunsuri la multe dintre întrebările mele despre viața comunității umane și ce trebuie făcut pentru fiecare dintre noi pentru a transforma planeta noastră într-o grădină înfloritoare, și viața familiei sale de a armoniza cu natura. Am început să mă gândesc să-mi cumpăr propriul teren pentru a crea pe el un "colț de paradis", cu propria sa grădină de fructe și casă. Există deja o opțiune ieftină de a achiziționa terenuri în apropierea cascadei chic de pe insula Pangan, în Thailanda. Rămâne să rezolvăm problema vizei și să câștigăm suma potrivită de bani.

8. "Călugărul care și-a vândut Ferrari" - Robin Sharma

10 cărți care mi-au schimbat viața

Robin în cartea mea mi-a reamintit din nou că trebuie să te gândești constant la bine și să nu lăsai în viața ta negativul, temerile și nesiguranța. De asemenea, datorită cărții sale, am început să trăiesc fără grabă, fără a uita de frumos, care mă înconjoară, și să rămână într-o anumită măsură un copil - se bucură de fiecare zi și să aprecieze doar viața pentru ceea ce este. Această carte este o poveste fascinantă și instructivă. Vă recomand.

9. "Pământul nou" - Eckhart Tolle

10 cărți care mi-au schimbat viața

Una dintre cărțile mele preferate. Ea a fost cea care a deschis și a plasat toate momentele pierdute din cărțile anterioare de pe rafturi și a tras o imagine completă a ceea ce se întâmplă. Mulțumită lui Tolle, mi-am dat seama că nu există viață decât viața aici și acum. Și faptul că acest moment este singura cale spre fericire. De asemenea, mi-am clarificat ce este eu și cum mă controlează, identificându-mă cu trecutul și viitorul. Datorită acestei cărți, am început să rezist mai puțin decât circumstanțele, am oprit judecarea oamenilor și devenind atașați de lucruri. Pentru a fi sincer, nu am reuși întotdeauna, dar am încerca să păstreze aceste trei aspecte ale „iluminist Life“ sunt în mod constant în cap și să le utilizeze cât mai des posibil.

10. Downshifting - Sofya Makeeva

10 cărți care mi-au schimbat viața

Această carte (și povești interesante daunshifterov Rusă) mi-a servit din nou o ocazie de a reflecta asupra a ceea ce mi petrec viata mea si schimba-l într-un punct de vedere calitativ mai bună, și anume, optimizați-vă și începeți să vă bucurați - trăiți acolo unde vreau și faceți ceea ce vreau. Cartea a fost un alt motivator pentru a lăsa totul în urmă și a merge pe o lungă călătorie prin Asia (ceea ce fac în prezent cu prietenii mei.

Cuvintele finale

Distribuiți link-ul cu prietenii







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: