1) Clasa Master

1) Clasa Master

1) Clasa Master. Pătuț pentru copii "Staruri de poveste".

Am venit cu proiectul. Fiul meu sa născut brusc înainte de a merge la culcare și l-am desenat imediat, ținând cont de dimensiunile (10 cm real = 2 față de celulele tetradice). Apoi, calculăm cât de mult țesut trebuie să cumpărăm, scriem totul jos.







1) Clasa Master

După ce am decis cu gama de culori, mergem la magazinul real sau la magazinul online sau folosim ceea ce este în stocuri.

1) Clasa Master

Tăiați țesătura în bucăți cu alocații pentru 4 blocuri centrale, puteți să trageți și să tăiați inițial modelele de hârtie milimetrice cu alocații pentru a nu fi confundate.

1) Clasa Master

Așezăm clapeta unui bloc și vedem cum ne place. Selectăm țesături pentru centrul plăpii, adică pe fiecare bloc într-unul din cele patru colțuri, țesătura va fi diferită decât pe cealaltă (în figură este vizibilă).

1) Clasa Master

1) Clasa Master

Apoi alternativ coasem fiecare bloc și apoi toți împreună. După fiecare pas de cusătură, îl călămâiem. Fiecare piesă cusută și călită este tăiată la dimensiunea dorită și monitorizează acuratețea acesteia.

1) Clasa Master

Măsurăm 4 blocuri cusute, fiecare parte ar trebui să fie aceeași - un pătrat. Pentru aceste dimensiuni, plus alocații pe toate laturile, am tăiat 2 benzi de țesătură albă și coase. mai întâi la cele două laturi paralele, apoi măsurați celelalte două laturi paralele și coaseți fâșiile spre ele. Apoi, coaseți o bandă subțire = 2 cm (cu alocații = 3,2 cm, alocația mea = 6 mm, deoarece am un picior cu o restricție la această dimensiune). Coaseți fâșiile mai întâi pe două laturi paralele, apoi pe celelalte două.

1) Clasa Master

1) Clasa Master

Coaseți o margine, mai întâi pe toate cele patru laturi ale dreptunghiurilor roșii de dimensiunea potrivită, apoi decupați 4 pătrate albe.

1) Clasa Master

Noi taie un pătrat cu o parte a graniței, coase, opresc în fața colțul roz, ridicați piciorușul și acul și ușor se combină cealaltă parte a pieței cu o zonă învecinată (prin rotirea materialului în poziția dorită) și să continue să coase.

1) Clasa Master

1) Clasa Master

1) Clasa Master

Asta se întâmplă.

1) Clasa Master

Alegeți o cusătură decorativă de la cea disponibilă pe mașina de cusut și executați-o, pre-instruită pe o bucată de material inutil.

1) Clasa Master

Din partea greșită, folosim stabilizatorul, am un dispozitiv detașabil, altfel linia va scoate materialul. Tăiați 4 benzi de mărime exactă sau puțin mai înguste, astfel încât acestea să se afle într-o bandă între stoc.

1) Clasa Master






Lipim stabilizatorul cu un fier sau un bolț, ne uităm mereu că nu fuge. Îndepărtăm resturile stabilizatorului în jurul marginilor.

1) Clasa Master

Am pus partea inferioară a căpităi cu fața în jos. Îl lipim cu bandă de uz casnic, fără a se întinde, doar îndreptați-o direct.

1) Clasa Master

Am pus sinteponul pe partea de sus, l-am tăiat în partea gresită.

1) Clasa Master

Aici o grosime.

1) Clasa Master

Puneți topul minunat al sandwich-ului și tăiați bolțurile curbate pentru matlasarea de la mijloc până la margini.

1) Clasa Master

Începeți să bateți (filetul alb) pe conturul interior al benzii noastre, dacă este posibil, este mai bine să utilizați piciorul transportorului superior, astfel încât straturile să nu se deplaseze unul față de celălalt.

1) Clasa Master

În colțuri ridicați piciorul, acul este coborât, întoarceți materialul și continuați, desigur, în primul rând coborând piciorul.

1) Clasa Master

Am tricotat în mănuși vechi, am făcut găuri pe degetele indexului, așa că ar fi convenabil să faci ceva fără a scoate mănușile.

1) Clasa Master

Apoi, firul (firul roșu) conturul exterior al benzii noastre.

1) Clasa Master

Rulam tehnica de rulare liberă de-a lungul conturului de stele (fire albe), în interiorul stelelor, monofilament.

1) Clasa Master

Între stele am tricotat cu un fel de model. Am venit cu un cerc în jurul căruia cercul este mai mare.

1) Clasa Master

Am venit cu un model undeva într-un notebook într-un format mic. Tăiați dimensiunea necesară a unei bucăți de hârtie dintr-o hârtie de milimetru și trageți-o cu un creion obișnuit.

1) Clasa Master

Transferăm acest lucru la stabilizator cu un creion, nu apăsați prea mult grăsime.

1) Clasa Master

1) Clasa Master

Ne-am prikalyvayem și matlasate (monofilament), gândindu-ne în prealabil de unde să începem, pentru a trece cât mai des posibil în același loc. Îndepărtați cu atenție stabilizatorul, după spălare, tot ce a rămas din creion, imprimat sub fir, dispare.

1) Clasa Master

1) Clasa Master

Umplem microstimul cu spațiul din jurul modelului nostru.

1) Clasa Master

Frontiera vom turna un model mare (fir alb).

1) Clasa Master

Tăiați kuliska și coaseți două margini scurte. Am lățimea sa în decuparea pas = 20 cm, iar lungimea va depinde de dimensiunea pilota, acesta trebuie să fie puțin mai scurt (2-3 cm pe fiecare parte) a laturii quilt, la care este cusut.

1) Clasa Master

Am tăiat benzile pentru tăiere, le coasem în diagonală pentru a reduce grosimea și a coase la frontieră.

1) Clasa Master

La sfârșitul fiecărei părți cusute, ne scufundăm în colț.

1) Clasa Master

1) Clasa Master

Apoi decupați materialul pentru a începe coaserea părții următoare.

1) Clasa Master

Și începem chiar de la margine, ținem cont doar de alocația noastră.

1) Clasa Master

Fierăm marginea, rotiți-o și tăiați-o cu pini obișnuiți, astfel încât să fie ușor de cusut.

1) Clasa Master

Și noi coșem cu mâna.

1) Clasa Master

Acum suntem fericiți și ne odihnim)

1) Clasa Master







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: