80% dintre cumpărători în magazinul de îmbrăcăminte - bărbați

Barbatii in alegerea cadourilor pentru femeile lor preferate aleg din ce in ce mai mult rochii. De ce, pentru că nu este ușor? Răspunsul la această întrebare se află în magazinul online GruGo. specializată în îmbrăcămintea pentru femei. În ciuda faptului că sala de prezentare a fost deschisă destul de recent, GruGo a achiziționat deja o listă lungă de clienți loiali și, spre surprinderea tuturor, cei mai mulți dintre ei sunt bărbați. Ce ar putea atrage sexul mai puternic în paradisul fetelor, unde totul, după cum se spune, este pluș și aerisit?







"Primul nostru cumpărător a fost un om", spune Anna Grusha, fondatorul showroom-ului și magazinul online GruGo. - Căuta un cadou pentru fată și l-am ajutat să-l ridice. Desigur, acest lucru a fost neașteptat și am fost plăcut surprinși de un client atât de atent, dar am decis că acesta a fost un caz izolat. Cu toate acestea, în ultimele luni, mai mulți bărbați decât femeile au vizitat showroom-ul nostru. "

"De ce magazinul nostru atrage atenția publicului masculin? Aș vrea să cred că bărbații sunt cunoscători ai modei pentru femei, - râde Anna. - Dar, din păcate, nu este cazul. Oamenii se întorc la noi, pentru că este foarte ușor pentru noi să alegem un cadou pentru o fată. În primul rând, toate rochiile și accesoriile noastre sunt livrate clientului într-o cutie de cadouri frumoasă. Donăm nu doar lucruri, ci și emoții. Este important pentru noi să simțim senzația când fetița deschide cutia. Pentru bărbați, acest lucru simplifică procesul de cumpărare, deoarece nu mai trebuie să-și petreacă timpul în căutarea unui loc pentru a împacheta cadoul.







80% dintre cumpărători în magazinul de îmbrăcăminte - bărbați


„În al doilea rând, cele mai multe dintre rochiile noastre de dimensiuni universale care facilitează procesul de cumpărare, noi înțelegem că oamenii știu foarte rar dimensiunea dorită și nu doresc să facă o greșeală. Toate elementele noastre sunt aduse din Europa, și din cauza tipului de tăiere și țesături UNI fată se potrivesc rochii în toate dimensiunile, de la XS la M, ca și cum ar putea suna surprinzător, „- spune Anna.

80% dintre cumpărători în magazinul de îmbrăcăminte - bărbați


"Dar cel mai important lucru este abordarea față de client, care ne distinge de multe alte magazine online și showroom-uri. Vrem ca procesul de cumpărare să aducă bucurie și să fie o sărbătoare. Multe fete vin la noi doar pentru a bea cafea și a se arunca în atmosfera de conversații girlish și accesorii. Bărbații ne trimit fotografii ale fetelor pe care doresc să le dea un dar și noi deja facem restul. Probabil că de aceea am câștigat reputația showroom-ului bărbaților pentru îmbrăcămintea femeilor.

80% dintre cumpărători în magazinul de îmbrăcăminte - bărbați







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: