7 sfaturi pentru a pierde in greutate))) - cum să restabilească și să mențină armonie - țara mamei

7 modalități confortabile de a pierde în greutate
Este confortabil să piardă în greutate - este posibil? Mulți cred că nu. Restricțiile, interdicțiile, foamea, nervozitatea sunt probabil cele mai frecvente amintiri ale încercării de a pierde în greutate.







Majoritatea oamenilor cu excesul de greutate sunt siguri că pentru a pierde în greutate trebuie să suferiți. Și mulți o fac: dieta înfometate, interdicția absolută de dulce prăjit, cartofi, paste, pâine,, mâncând după o anumită perioadă de timp - chiar și cu o întindere foarte mare pentru a apela aceste metode nu pot fi nedureros.

Prieteni, pentru a pierde în greutate, nu este necesar să mutați munții într-o singură zi. A pierde in greutate nu este o chestiune de vointa, este o chestiune de consistenta.

Desigur, pentru a pierde in greutate, trebuie sa faceti anumite schimbari in comportamentul dvs. alimentar si in activitatea dumneavoastra cu motor, dar trebuie sa faceti acest lucru treptat, fara sa va indoiti. Inovațiile mici succesive sunt mult mai eficiente decât schimbările bruște, dar, în același timp, după un anumit timp, acestea vor conduce în mod necesar la rezultate semnificative în reducerea greutății.

Eliberați greutatea fără a vă tensiona. instrucție
1. Nu interzice. Prieteni, opriți-vă de a interzice alimentele pe care le iubiți. Amintiți-vă că niciun produs nu este capabil să dăuneze mai mult armonia decât interdicțiile. Cu cât vă interziceți mai mult, cu atât mai mult doriți. Modul de a ieși din această situație este frustrarea și lăcomia.

Ca și tine ceva - mâncați! Bucurați-vă încet, învățați să vă bucurați de un produs preferat. De la un bomboane mâncat cu gust, timp de 5 minute, veți obține aceeași plăcere ca și 10, au mâncat pentru aceleași 5 minute. Simțim gustul, mirosul, aroma, consistența alimentelor numai atâta timp cât este în gură. Învață să mănânci încet.

Încercați să nu excludeți, ci să adăugați alimente la dieta dvs., înlocuind treptat mai puțin folositoare pentru armonie mai utilă. Adăugările funcționează mult mai eficient decât interdicțiile și excepțiile, nu uitați de valoarea totală calorică.

Chiar dacă ai mers doar 15 minute - este deja o modalitate excelentă de a te păstra în formă fizică bună. Cine știe, este foarte posibil ca în timp să vă placă atât de mult încât să aveți dorința de a fi angajat mai serios. Principalul lucru care ne amintim despre gradul gradual de inovații, începeți cu mersul pe jos.

Utilizați vasele de gătit pentru a găti, apoi veți putea reduce în mod semnificativ cantitatea de grăsimi în timpul gătitului.

4. Beți apă. Corpul nostru este 75% apă, iar creierul este de 83%. Corpul nostru are o nevoie constantă de apă, adică sete, și de multe ori îl luăm pentru foame. Bea apă, astfel, va preveni deshidratarea celulelor nervoase și a sistemului limfatic, reducerea stresului produse organism intoxicaŃie de defalcare de grăsime.







Apa creste senzatia de satietate, previne Flash apetitului emoțional (mai mult aici), ajută la construirea de noi competențe, inclusiv abilitățile de a manca corect.

Nu există o normă uniformă pentru apa potabilă. Cu toate acestea, cei mai mulți cercetători sunt de acord ca pierderea in greutate eficientă este necesară la 1,5 litri de apă curată pe zi (ceai, cafea, supa, lapte, și anume apă). Dacă acum beți puțină apă, începeți să-i creșteți treptat cantitatea. Concentrați-vă pe sentimentele voastre. Apropo, regimul optim de băut este o profilaxie excelentă a edemului.

5. Nu manca prea mult. În primul rând, înlocuiți plăcile și cupele uriașe din bucătărie cu cele mici. O cantitate mică de alimente pe o farfurie mare întărește foamea și apetitul. Verificat! Și aceeași cantitate de alimente pe o farfurie mică nu va fi percepută ca o restricție artificială. Manancati linguri mici, astfel incat sa cresteti timpul de aport alimentar, ceea ce va preveni supraalimentarea.

Destul de mestecate, astfel încât veți obține mai multă plăcere și armonie nu vă doare.

6. Du-te departe cu ceva, altele decât pierderea în greutate. Plictiseala, probabil unul dintre cele mai puternice sentimente care previne pierderea in greutate. Cel mai adesea, ne distram cu alimente, ceea ce inevitabil duce la supraalimentarea și la un set de exces de greutate.

Pentru a pierde in greutate, gasiti hobby-uri noi sau amintiti-va hobby-urile vechi, dar uitate. În toate modurile disponibile, învățați să primiți plăcere nealimentară. Reading, dans, saună, tricotat, broderie si multe alte lucruri pe care le pot inspira, ajuta la prevenirea plictiseala și obsesia cu nevoia de a reduce greutatea.

7. Lăudați-vă. Faceți acest lucru în cuști și la fiecare ocazie. A rezistat regimului de băut - bine făcut, nu prea exagerat - inteligent, a scăzut 1 kilogram de greutate - doar un om bun. Fii puțin egoist, nu aștepta laudă de la alții, laudă-te, iar restul va înapoia neapărat.

Mulțumesc, aceasta este o metodă foarte eficientă de reducere a greutății atunci când beți apă. Unul dintre prietenii mei a cedat toate în 3 luni pentru 10 kg. Ea a respectat cu strictețe aceste reguli. Soțul meu a fost un om militar, deci soldații regimentului au folosit această metodă de reducere a greutății. În mod constant purtându-se cu ei înșiși apă în timpul zilei, 1,5 litri de apă curată sapă în gume mici. Rezultatele au fost pe față. Dar trebuie să ne amintim că au fost mereu activi. viața mobilă. Acest lucru nu este, de asemenea, un factor important! reducerea greutății.

dar de ce au pierdut greutatea. ei îi urmăresc!

despre consumul nu este clar pentru mine, așa cum a alaptat fiul și am vorbit considerat tot lichidul, și apoi apă curată, pierde in greutate pentru mine este obsesia, si chiar si celulita pe picioare, precum și brusc și rapid de recuperare in greutate pierdute (sarcină, naștere)

Probabil deja a scris astfel de postări, dar am trecut cu vederea, dar voi scrie din nou, sunt armat pentru că este avertizat. Ieri am fost acasă la Moscova și nepoata pierdut fiica ei, nepoata rău, totul a fost ca de obicei, nepoata se simte mai bine, fiica mea a fost implicat în treburile casnice, și ne-am jucat cu nepoata ei rade totul a fost grozav. Nimic nu a prefigurat furtuna și starea de spirit rătăcită până nu a venit aici un astfel de SMS

Aici am citit că posturile sunt frecvente, lacrimile unei fete, că viața unei femei căsătorite nu merge bine, că familia nu este fixată și că în fiecare zi tot mai multe discordii și certuri și resentimente apar. Și strămoșii noștri știau secretele, experiența vechilor secole, cum să trăiască bine. Dar am uitat experiența strămoșilor noștri, am uitat instrucțiunile și apoi ne-am minunat, spun ei, țăranul este bolnav. M-am decis să vă împărtășesc - sfaturi simple pentru fericirea familiei, pe care mulți acum o neglijează.

Multe fotografii ating în adâncul sufletului meu. Mai jos reprezint pe aceia care au atins sforile sufletului meu. Puteți atașa fotografiile care au legătură cu dvs.







Trimiteți-le prietenilor: