7 Motive pentru care trebuie să-ți apreciezi relația cu mama ta

Mulți au o relație dificilă cu mama lor. La urma urmei, ca un copil, este centrul universului tău. Mama învață, certa, pedepsește, poate lovi, și uneori doar nu acordă atenție. E greu de crezut că merită dragoste. Cu toții iubim ceva bun, cald și afectiv. Și dacă mama are probleme cu alcoolul sau drogurile? Apoi, în general, este aruncat din viață? Deloc. Chiar și cel mai rău, după părerea ta, are nevoie de mamă și este important să iubești. Este necesar pentru tine, pentru mine și pentru toți ceilalți. La urma urmei, dragostea pentru femeia care ne naște este pur și simplu necesară pentru noi.

7 Motive pentru care trebuie să apreciezi o relație cu mama ta







Respingerea unei mame non-ideale, persoana lui cel mai apropiat și dragi, ne sunt închise din dragostea și toate cele bune, care ne dă pacea, suntem închise din lume și viață. Expunând contul mamei noastre, ne închidem inima - iar dragostea, fericirea, sănătatea în viața noastră se diminuează. Acest lucru este valabil mai ales pentru femei, deoarece o relație de încredere cu o mamă este baza fericirii și a armoniei.

Iată șapte motive pentru a prețui relațiile cu mama ta:

1. Calea directă spre fericirea femeilor!

Spune-mi ce fel de relație ai cu mama ta și îți spun cât de fericit ești. În acest sens, am fost convins că am sfătuit o mare varietate de femei, iar experiența mea personală vorbește la fel. Acum există multe traininguri pentru dezvoltarea feminității. Cu toate acestea, sunt convins că trebuie să începeți de la început - să vă construiți relația cu mama. Aceasta este baza fericirii femeilor. De ce cu mama mea, și nu cu soțul meu, de exemplu? Pentru că mama este o expresie reală pământească a principiului feminin.

Respectând și apreciind mama, cultivăm în noi înșine valoarea feminității, a calmului și a liniștii. Prin mama, ne conectează la principiul feminin de genul nostru, care are multe milioane de ani. Începem să apreciem sentimente, emoții, o stare de odihnă și conștiința noastră ne dezvăluie ceea ce a fost închis anterior.

2. Trup frumos și sănătos

Un trup sănătos este un semn sigur de dragoste de sine, un corp frumos este, de asemenea, o reflectare a valorii calmării și iubirii în inima unei femei. Bolile de boală reprezintă un semn serios de tensiuni cu mama mea, pe care o respingem, pe care nu o acceptăm, la care ne confruntăm. Dacă dați vina pe părinți că ați fost crescut în mod greșit, nu v-a insuflat valoarea principiului feminin, nimic bun nu va veni din ea. Manifestarea parentală în această viață este karma și destinul lor, iar karma ta este reacția ta față de acțiunile lor, acestea sunt gândurile și acțiunile tale.

Cu cât începi mai devreme să-ți asumi responsabilitatea pentru ceea ce ți se întâmplă, cu atât mai repede vei trăi o viață fericită pentru adulți.

3. Relații calde și strânse cu soacra






Principalul mușchi feminin este inima și este important să îl poți deschide, respecta și aprecia în timp ce tu și cei dragi ai tăi.

4. Bogăția materială în familie

Toți visezi că soțul va câștiga foarte mult, va oferi o familie. Și ce facem pentru asta? Pilim, dați sfaturi, critici, stabiliți ca un exemplu de vecin pe Lexus. Și nu funcționează. În plus, acest lucru ne lipsește de pace și de fericire. Există un alt mod - calea iubirii. Crearea in interiorul vostru valoarea feminitatea, într-o stare de iubire și pace, femeia începe să se comporte în mod intuitiv, nu pentru a critica, ci pentru a inspira soțul ei, nu vă faceți griji cu privire la bani, ci să creadă în succesul soțului ei! Fiind într-o stare de conflict cu mama ta, nu poți înțelege ce o putere interioară imensă dă dragoste adevărată - răbdătoare și iertantă. Chiar și la rece, relația cu mama blochează deja fluxul energiei feminine care curge prin noi.

Deschideți-vă inima să vă întâlniți cu mama și veți simți cum lumea a devenit mai bună pentru tine, cât de bogată și prosperă vine în familia ta!

5. Casă confortabilă, familie fericită

Ce este odihna? Nu este o excursie la munți sau la mare, este un sentiment că sunteți acceptat când sunteți un adevărat suflet și corp. Aceasta este ceea ce visă cei dragi. Unde găsim puterea de a accepta slăbiciunile celor dragi - soț și copii? Știu doar un singur răspuns - prin acceptarea și respectul mamei mele, închinarea ei ca fiind mai veche și mai înțeleaptă. Prin înțelegerea slăbiciunilor ei și prin acceptarea lor cu dragoste, fără convingere și aroganță. Este într-o relație cu mama mea că învățăm să iubim, să ne deschidem inima, să învățăm să acceptăm greșelile altora calm și cu dragoste. Aceste calități ale femeilor reprezintă baza unei familii fericite. Familii în care soția își respectă soțul și își asumă responsabilitatea, unde copiii își respectă părinții.

6. Succesul femeilor

Intimitatea cu mama inspiră femeia, are forța și noile oportunități în viață - acelea pe care niciodată nu le bănuise.

7. Relația pe termen lung

Multe femei sunt capabile să captiveze un om, face o impresie izbitoare, și în același timp să păstreze farmecul timp de cel puțin câțiva ani de viață împreună, să nu mai vorbim de decenii, doar câteva știu cum. Și acesta este cel mai important indicator al feminității. Cu cât avem mai multe femei, energii lunare, cu atât mai ușor este să construim relații pe termen lung atât cu soțul cât și cu alte persoane. Pentru a mări cantitatea de energie lunară din corp, puteți avea grijă mai mult de tine, față și de corp, poți să dansezi, să cânți. Există multe moduri, este important să primiți energie și să o păstrați în voi. Și aproape, relațiile de încredere cu mama mea ajută să facă acest lucru cel mai bine. Dacă gândiți-vă la mama mea, aveți furie, furie, atunci toată energia lunară stocată dispare imediat din corp. Există goliciune, iritare. În schimb, singura rază de iubire pe care o trimiteți din inima voastră mamei voastre se stabilizează, păstrează energia feminină din corp.

Dacă vrei să îți îmbunătățești relația cu mama ta, încearcă să începi cu o simplă discuție cu mama ta despre afacerile ei, despre viață, despre sănătatea ei. Înainte de conversație, faceți o meditație asupra unității și intimității cu mama. Va ușura tensiunea de la relația voastră, vă va elibera inima de povara plângerilor din trecut și vă va ajuta să luați cu iubire toate slăbiciunile și neajunsurile mamei voastre. Închideți ochii și imaginați-vă imaginea mamei voastre. Uitați-vă în ochii ei și imaginați-vă că veți merge încet la ea. Te duci și devii din ce în ce mai puține, iar aici ești foarte mică - dimensiunea inimii ei. Imaginați-vă cum te ia mama ta, micuță, și o pune cu grijă în inima ta. Puneți-vă în inima mamei și simțiți cât de bine este pentru tine să fii cu mama ta. Acum, imaginați-vă cum mama dvs. merge la rândul vostru, scăzând și transformând într-o figură foarte mică dimensiunea inimii voastre. Luați-vă mama și pune-o în inimă. Simțiți cât de bine este să țineți mama în inima voastră și să o iubiți. Tot ceea ce era un zid între tine și toate acestea nu are nimic de-a face cu apropierea și unitatea ta.

Chiar dacă acum apreciați și respectați mama voastră, în dragoste există întotdeauna un nivel superior, care vă oferă mai multă fericire, abundență și minuni! Luați sau nu alegeți!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: