50 Nuanțe de alb cum să albiți dinții, revista cosmopolită

Sisteme de albire a dinților la domiciliu

Sistemele de albire a dinților la domiciliu sunt împărțite în două tipuri: profesionale și farmacie. În primul caz, albirea este prescrisă de un medic. care produce buzunare individuale. dă un sistem de albire și atribuie numărul exact și durata aplicațiilor. Un gel pe bază de peroxid de hidrogen pentru albirea acasă este același. care este implicat în albirea clinică în cabinetul medicului. Numai este folosit la domiciliu și fără o lampă cu ultrasunete - ceea ce înseamnă. rezultatul este mai modest și mai lung.







Cursul mediu de albire acasă durează de la patru zile la două săptămâni. în timpul căreia capacul cu gel trebuie purtat pe dinți de două ori pe zi timp de o jumătate de oră.

7 lucruri bune. pe care le puteți face pentru vagin

  • Taxele pentru concediu. Ține minte totul!

    Pro-urile de albire acasă. preț accesibil și relativă lipsă de durere. Ca și în cazul înălțimii profesionale. totul depinde de sensibilitatea dinților. Merită să vă amintiți. că sistemele de acasă. ca orice altă înălbire. deteriorarea smalțului. "Unelte" necostisitoare de albire acasă: autocolante. benzi. creioane - au o concentrație decentă de peroxid. prin urmare, mult mai dăunătoare decât mijloacele profesionale. care includ fosfatul de calciu pentru a reduce sensibilitatea dinților (sau kitul include geluri suplimentare de întărire).

    Sistemele de albire a dinților de la o farmacie pot fi comparate cu pastele de albire chimice în eficiența lor. în compoziția căruia sunt compuși de peroxid (paste de albire neabrazive). Acestea vor ajuta la îndepărtarea plăcii și în detrimentul acesteia pentru a clarifica o nuanță de dinți pe 1,5 tone. Nu este necesar să se pună mari speranțe asupra sistemelor publice de înălbire.

    Albirea dintilor ZOOM

    50 Nuanțe de alb cum să albiți dinții, revista cosmopolită

    "Am făcut dinții profesioniști de albire în biroul medicului de două ori în viața mea. Prima dată - la câteva luni după îndepărtarea armăturilor. Asta e tot. care a corectat muscatura cu ajutorul unui sistem de console. știu. că după îndepărtarea parantezelor este necesară o albire a dinților (iar cei care vor purta doar bretele trebuie să ia în considerare acest element de cheltuială). Prima mea procedură de albire a trecut fără proceduri preliminare de întărire a smalțului. și, prin urmare, foarte dureros. Impactul lămpii Zoom trebuie să fie în patru pași de 15 minute. Din cauza durerii acute de fotografiere, procedura mea a fost împărțită în două părți în două vizite. Apropo. efectul de atunci nu a fost uimitor. Mi-a plăcut. că am trecut procedura de cupoane de discount. Am luat oferta de a testa albirea cu ajutorul unei lămpi de nouă generație cu interes - și nu pentru nimic. Doctorul Elena Verzhizaeva de la "Clinica Dr. Deryugin" a venit la acest proces mai atent. decât fostul meu doctor.

    La consultare, am discutat despre sigilarea în zona zâmbetului. Teoretic, umpluturile din partea din față a dinților sunt o contraindicare relativă la înălbire. deoarece materialele compozite nu sunt albite. De obicei, sunt selectate sigiliile pentru culoarea dinților. iar sigiliul poate fi discordant. atunci când culoarea se schimbă. Dacă culoarea inițială este destul de ușoară. iar sigiliile sunt mici. atunci nu trebuie să le schimbați: să scăpați de raid. ele se vor lărui și după procedură și vor contrasta ușor cu culorile dinților (dar umpluturile nu vor înălbui, ci se vor întoarce la umbra originală!). Un alt lucru. când dinții sunt foarte galbeni. nuanțe întunecate sau cenușii și sigilii au fost plasate în această culoare. Apoi, imediat după procedură, nu se poate evita vizitarea terapeutului și înlocuirea sigiliilor. Dacă nu există umpluturi. și carii sunt. atunci trebuie să vă vindecați dinții înainte de înălbire și fără greș.







    Timp de două săptămâni înainte de înălbire, a trebuit să folosesc un medicament special de întărire: gel de relief cu fosfat de calciu amorf (reface și întărește smalțul dinților). Ar putea fi aplicat pe capac și folosit o dată pe zi. dar mi-a fost mai convenabil să frece gelul în dinți de două ori pe zi timp de două minute cu o perie uscată după o periaj normală. În plus, am refuzat pasta de albire în favoarea întăririi. De asemenea, conține fluor (albire pasta de dinti contine abrazivi. care zgâria smalțul dentar. zgârieturi mici pe suprafata duce la demineralizarea activă. Se aplică o astfel de pastă, fie înainte. sau după procedura de albire este imposibil). Am urmat toate recomandările dentistului pentru a întări dinții - și, ca rezultat, o procedură de înălbire fără durere pentru toate cele 45 de minute!

    Cum este procedura de albire? Vă spun fără ilustrații: Nu aș vrea. așa că cineva ma văzut în scaunul dentistului în acest moment. Dinții maxim deschisi la impactul lămpii cu ajutorul unor distanțieri capa. Gingiile sunt aplicate pe gingii. și dinții - un mijloc de albire. Puteți comunica cu medicul numai prin gesturi sau. dacă cineva permite talentul de actor. expresia ochilor. În ciuda pozitiei foarte confortabile. 45 de minute am stat liniștit și fără durere. Toată distracția mă aștepta ...

    Dinții mi-au luminat o jumătate de ton: acest rezultat a fost prezis de doctor pe baza umbrei mele originale - destul de ușoară. Cu cât sunt dinții mai întunecați. cu atât mai luminos rezultatul. ceea ce este logic. Nu așteptați pentru albirea dinților ZOOM la culoarea obiectelor sanitare! În plus, în câteva zile după albire, culoarea dinților se aliniază la o nuanță mai deschisă sau mai închisă. Și acest lucru trebuie luat în considerare. evaluarea rezultatului principal al procedurii.

    Imediat după procedură, dinții au început să "tragă". La început, rareori. apoi din ce în ce mai des. durerea dureroasă după următoarea "împușcătură" a durat mai mult și mai mult. Și - da. aceasta este o reacție obișnuită a dinților la înălbire. la durere, de asemenea, trebuie să se pregătească. Întreaga zi după procedură, am încercat să nu-mi deschid gura din nou. întreruperea calmantelor. Un pahar de vin ma ajutat sa dorm. Vin alb! Pentru cel puțin trei zile după albire, trebuie respectată cu strictețe o dietă "transparentă". renunțând la cafea. ceai. de vin rosu. ciocolată. fructe de padure. sosuri. colorarea legumelor și fructelor. țigări ... Deși este mai bine să renunți la țigări pentru totdeauna! "

    Prețurile pentru înălbirea din Moscova încep la ora 15 000 ruble. Philips Whitening ZOOM nu este un produs. ci o procedură. prin urmare, fiecare clinică determină în mod independent costul serviciului. care constă în prețul setului pentru albire. amortizarea lămpii și. în primul rând. preturile pentru serviciile unui medic din aceasta clinica. Uneori, clinicile pot funcționa chiar și la o pierdere. organizarea de acțiuni pentru atragerea clienților.

    50 Nuanțe de alb cum să albiți dinții, revista cosmopolită

    Hollywood zâmbet

    Cum sa obtinem acelasi zâmbet de la Hollywood cu albul perfect si chiar dintii? Mulți știu deja. ca printre celebritati este populara procedura de instalare a finisajelor - coroane ceramice subtiri pe dinti proprii. Nu, nu este. bicicleta despre tragerea tuturor dintilor - aceasta este doar o legenda a orasului. Dar dinti naturali pentru a instala furnir trebuie să fie depuse. acesta este un fapt. Nu este posibil să refuzați din furnir în viitor.

    Cea mai recentă generație de furnir este cea mai fină lumină. care sunt fixate pe suprafața frontală a dintelui fără măcinare prealabilă. Datorită lipsei de cotitură, dinții se măresc ușor în volum. dar procedura de instalare a luminatoarelor se poate face în două vizite la medicul dentist (consultație și instalare) fără întoarcere dureroasă.

    Prețul pentru instalarea de furnir și luminează depășește costul de albire de 2-3 ori. dar durata de viață a plăcilor va fi de aproximativ 20 de ani.

    Cosmo.ru mulțumește specialiștilor Clinicii Dr. Deryugin și Philips pentru asistența lor în pregătirea materialelor și consultanță.

    ← Faceți clic pe "Ca" și citiți-ne pe Facebook







    Articole similare

    Trimiteți-le prietenilor: