5 reguli stilate pentru Holly Golightly

5 reguli elegante Holly Golightly

5 reguli stilate pentru Holly Golightly

În această toamnă, la 55 de ani de la lansarea unuia dintre cele mai frumoase și mai frumoase filme, este surprinzător faptul că după atât de mult timp și complotul și costumele sunt foarte relevante. Despre modul în care a fost creat acest film, există multe legende.







5 reguli stilate pentru Holly Golightly

Audrey Hepburn nu-i plăcea făină, astfel încât scena de la fereastra magazin de mic dejun a fost dat ei nu este ușor, și în ciuda faptului că străzile sunt blocate în afara de scena, a adunat un număr mare de privitori, care este, de asemenea, actrita foarte distrag.
Deoarece producătorii nu au vrut perceput Holly ca o fată de apel, imaginea ei în scenariul netezite și a prezentat un caracter la fel de excentric și aventurier. Și firele de lumină din coafura lui Audrey tocmai trebuiau să sublinieze extravaganța eroinei.

5 reguli stilate pentru Holly Golightly

Vreau să fiu eu, când într-o dimineață bună m-am trezit și m-am dus la micul dejun la Tiffany.

Truman Capote "Micul dejun la Tiffany's"

Desigur, puteți petrece mult timp vorbind despre comportamentul, chinurile emoționale și principiile morale ale personajului principal, dar vreau să-i dau atenție costumelor. Rochia neagră în care apare Holly în primele cadre ale filmului a fost creată de Hubert Zivanshi, ca a doua rochie neagră și o haină portocalie. Desi designerul de costume Edith Head a fost că a glumit că ea este lăsată să facă toate costumele pe care nu a fost interesant de făcut Givenchy, modul în care ideea de a folosi tricoul unui om ca pijamale face parte din ea.

5 reguli stilate pentru Holly Golightly

Aș vrea să vă spun despre ceea ce puteți învăța de astăzi din garderoba eroinei și în același timp să nu vă uitați îmbrăcat ca o petrecere de carnaval. În cazul în care astăzi, un rezident al unui mare oraș rusesc poate merge într-o pălărie cu bordură largă, cu o panglică albă?







5 reguli stilate pentru Holly Golightly

Când nu știți ce să purtați, alegeți o rochie neagră

Acest sfat funcționează bine astăzi. Aceasta este culoarea cea mai potrivită pentru orice eveniment, fără a menționa versatilitatea rochiei în sine. De-a lungul filmului, Holly pune pe o rochie neagră lungime de midi de aproximativ 5 ori, eu accesorii. Și apoi vom trece la următoarea regulă ...

5 reguli stilate pentru Holly Golightly

Nu neglijați accesoriile

Pe fundalul unei rochii neagră, colierul și cerceii mari arată foarte luminos, atrăgând atenția asupra lor înșiși. Ornamentele nu vă permit să observați că rochia este aceeași. Ochelari de soare adauga imaginea detaliilor. Nu voi vorbi despre pălării, nu le pot imagina în viața de zi cu zi oriunde, cu excepția cursei de cai și a Halloween-ului. Deși părul îngrijit, acesta este un lucru pe care trebuie să-l acordați atenție dacă este important să faceți o impresie bună.

5 reguli stilate pentru Holly Golightly

Bright Coat

De îndată ce vine frigul, oamenii apar pe străzi în negru și gri. Practic, nu marco, nu da vina. Dar nu vă amintiți melancolia de toamnă, dacă aveți o haină strălucitoare, nu portocalie, ci orice culoare care vă place și merge.

5 reguli stilate pentru Holly Golightly

Lucruri simple monofonice

Sau un dulap de bază. Nu cel care este sfătuit de diverși stilisti în fiecare colț, dar al tău, ales pentru nevoile tale. Cele mai multe dintre lucrurile care au culori neutre ra Golightly care amestec bine unul cu celălalt: un pulover bej și pantaloni negri, blugi și svitshot, fusta gri și polo negru. Ce altceva trebuie să aveți un dulap cu adevărat funcțional?

În această lume nu ne aparține nimic. Doar că uneori ne găsim unii pe alții și lucrurile.

"Micul dejun la Tiffany's"

5 reguli stilate pentru Holly Golightly

Zâmbiți și imaginați-vă

Zâmbetul este un ornament mai strălucitor decât diamantele, care, după cum credea Holly, pe fetele de până la patruzeci, arată necorespunzătoare. Purtați o cămașă ca pijamalele. Visezi despre țările îndepărtate. Împachetați prosopul ca un sari. Stilul nostru ne modelează visele și dorințele, nu doar hainele. Fiți curajoși, cumpărați cercei mari sau o haină strălucitoare.

Am o idee minunată: să facem toată ziua ceea ce nu am făcut niciodată. La rândul său, mai întâi tu, atunci eu Deși deja, se pare, a făcut totul în această viață.

"Micul dejun la Tiffany's"

Ai vizionat filmul? Îți place Audrey Hepburn ca Holly Golightly? Purtați rochii negre?







Trimiteți-le prietenilor: