25 Frații Merciless Frederic Begbeder

25 Frații Merciless Frederic Begbeder
photobucket

Discuțiile în jurul muncii sale nu se opresc, numărul fanilor este în continuă creștere, la fel ca bolnavii. Cărțile sale sunt traduse și retipărite peste tot în lume, iar citatele și declarațiile au rătăcit mult timp în jurul rețelei.







  • Mă îmbrac în negru: Eu plânge singură. Doliu pentru un bărbat care nu a făcut-o.
  • Dacă doriți să obțineți dragoste, uitați-vă personalitatea, pierdeți memoria; deveniți cineva care îi place pe alții.
  • Plăcerea are un avantaj important: spre deosebire de fericire, există.
  • Omul - aceleași bunuri ca și restul, și fiecare dintre noi are data de expirare.
  • Am crezut că lumea mi-a fost dată de la naștere! Lumea nu este dată - este cumpărată.
  • Anterior, căsătoriile nu au fost distruse de astfel de intrigi. Astăzi, căsătoriile au devenit intrigi.
  • Pentru a iubi sau a pretinde că iubești, care este diferența, de fapt, dacă reușești să te înșeli?
  • Pot face orice și nu fac nimic.
  • Sunt credincios pentru tine: esti singura femeie pe care vreau sa o schimb.
  • Toată lumea are nevoie de un anumit hobby - presupus cu scopul de a "scăpa de stres" - dar înțelegeți foarte bine că, în realitate, oamenii încearcă doar să supraviețuiască și să nu devină nebuni.
  • Moartea este singura intalnire inregistrata in organizator.
  • Mi-a plăcut și am fost iubit, dar niciodată nu se potrivea cu timpul.
  • Trăim într-un moment ciudat; războiul sa mutat într-un spațiu nou. Câmpul de luptă a devenit mass-media, iar în acest nou conflict este dificil să se despartă de rău. Este greu de înțeles cine este bun și cine este rău: merită să treci la un alt canal, iar adversarii schimbă locurile.
  • Nu putem ține povești cu un sfârșit fericit, când nu sunt despre noi.
  • Mi-am pierdut punctele, iar lipsa de vizibilitate mă face optimistă.
  • Când îți înșelați soția, există două opțiuni: fie rămâneți cu ea, dar nu se întâmplă nimic, nici nu o aruncați și nimic nu se întâmplă oricum.
  • Am trecut atât de mult timp încât nu-mi amintesc de ce.
  • Nu există fericire. Dragostea este un basm. Și nu este nimic de îngrijorat.
  • Femeile sunt astfel de ființe care sunt fie abandonate, fie frică să renunțe. Cu alte cuvinte, dacă nu-i pasă de ea, înseamnă că te-a speriat complet.
  • Cu cât câștig mai mult, cu atât viața mea devine mai săracă.
  • Cele două cele mai oribile fraze din lume sunt: ​​"Trebuie să vorbesc cu tine" și "Sper că vom rămâne prieteni". Lucrul amuzant este că ele întotdeauna conduc la rezultatul opus, rupând atât conversația, cât și prietenia.
  • Am fost cel mai mult că nici unul nu este îndrăgostit de un cuplu. Totul sa stricat, doar am decis că dragostea are nevoie de dovadă. Ca și cum nu ar fi fost de ajuns.
  • Cu vârsta, oamenii nu devin mai fericiți - doar coboară bara mai jos decât înainte.
  • Nu este nimic mai urât decât un om care se crede frumos.
  • Cel mai surprinzător lucru din această viață este că acesta continuă.






recomandat







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: