20 City Hospital Clinic, comentarii despre spitalul din Moscova, adresa, telefon, site-ul oficial

# 20 Spitalul Clinic Municipal

Comentariile utilizatorilor (17)

Un spital teribil cu personal absolut fără suflet! Este imposibil să așteptați ajutorul personalului medical! Au pus mama, la ea sau un diabet de 2 tipuri! Deci, chiar înainte de a pierde insulina. Nu te vindeca, dar Mole! Oamenii mor pentru că nu sunt asigurați (sau nu doresc să ofere) îngrijire medicală corespunzătoare.







Miss Avtostop de peste 183.000 de kilometri

Îmi doresc departamentul de prosperitate neurochirurgie și pacienți mai recunoscători. La începutul verii, am fost operat pe coloana vertebrală în acest spital, așezat metalul de fixare. Totul a mers repede, perfect, fără consecințe. Șef al departamentului - Zavalishin E.E. Echipamente, atitudine - toate la cel mai înalt nivel! Nici un spital nu a văzut vreodată o astfel de abordare pentru o persoană, tristă cum pare.

Și mama mea a avut deja un trecător ridicat în picioare în endocrinologie. Deși am adus-o în neglijență. A refuzat să meargă la spital. Iar ambulanța a dispărut când abia mai trăia. Doctorul Oksana Yurvna Kurnaeva a ridicat-o. Și capul este un medic special profesionist. Întotdeauna am reușit să aștept până la sfârșitul recepției cu el și să vină cu întrebări despre numiri. Aproape în fiecare zi. În timp ce tot nu va accepta nu va pleca. Și insulina este înțepată, iar picurătorii sunt puse. Și nu numai standardul care a fost tratat, ci sufletul. Deși mama mea are diabet zaharat și iritabilitate și cu probleme de vasele de sânge. Cumva, din păcate, foarte ghinionist. Nici nu înțeleg ce se va întâmpla acolo.

Vreau să felicit în ziua lucrătorului medical cel de-al treilea departament chirurgical. Sunt recunoscător personalului departamentului tău! Ai făcut un miracol pentru întreaga mea familie. Mi-ai dat viața înapoi, sănătatea mea a fost salvată! Vă rog să acceptați felicitările mele. Și, de asemenea, mulțumiri sincere de la întreaga mea familie. Dumnezeu vă va acorda mulți ani de sănătate și fericire. Dumnezeu vă dă putere să vă bucurați de viață și să îi ajutați pe oameni. Noroc și răbdare!







Am fost dus la îngrijire asistență coronariană „de urgență“, iar din primul minut al sejurului în departamentul simțit o mare atenție de birouri întregul personal medical și biroul de medici de înaltă calificare. Vreau să rețineți un medic Leparskaya Alexei Kudrin și personal medical: Gordionova Natalia V., Buharin Tatiana, șef de birou asistentă medicală. Cu privire la tine!

Îmi doresc echipa prietenoasă a bunăstării celor 20 de GKB, noroc, acea avere întotdeauna și peste tot era colegul tau călător. Pentru a da cele mai bune lucruri pe care le puteți dori. La perioadele operaționale și postoperatorii au fost la un nivel ridicat. Întreaga echipă este unită, își face munca cu mare zel, fiecare în locul său

De la mine și „prieteni“ ai Casei mulțumesc sincer întregul personal de unitate de terapie intensiva pentru pacientii cardiace pentru profesionalismul lor, decizii rapide și bine coordonate de luare în tratamentul, într-o atitudine foarte cordial, umane la oameni, pentru că ei lucrează inima și cunoștințe profesionale profunde. Mai ales vreau să menționez medicii minunați care și-au salvat viețile și probabil nu doar unul: Alexeev E.V. Smirnova M.A. Safoshkin E.A. Un imens ajutor pentru medicii în tratamentul pacienților este oferit de personalul medical de nivel mediu și junior al departamentului. Cu atenția, îngrijirea, cordialitatea, care vin în salvare în primul minut, sunt foarte favorabile recuperării. Mulțumită tuturor angajaților departamentului

În ultimele 4 luni, am fost spitalizat de două ori în 4 departamente chirurgicale purulente sub îndrumarea lui Makret EA. M-au salvat de două ori. Prima dată când am primit un diagnostic de flegmon stânga picior cu t 39. A fost urgent spitalizat Mamontov R.E. Acest chirurg mi-a salvat viața. Flegonul sa dovedit a fi gaz. A doua oară, după ce a primit ajutor necalificat în 53 gorb.-tse, diagnosticat cu hr. osteomelita piciorului stâng a fost evacuată în mod voluntar și a fost spitalizată la cererea spitalului la 20 de spitale. Imediat, terapia intensivă a fost efectuată: picături, injecții și după 10 zile în condiții normale evacuate. Vreau să rețineți activitatea remarcabilă a întregului personal medical: medici, asistente medicale, sanitarochek, razdatchits matroanelor bucătărie. Personalul este lucrat ca un singur organism datorită șefului departamentului. Asistența și participarea au fost resimțite în toate aspectele. O mică arc la acești oameni.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: