2 Metode ideale de hacking

2 metode ideale de hacking

Bună oameni! Din nou am ajuns la Word-a, și a scrie un articol despre ce metode pot fi folosite pentru a sparge în computerul altcuiva, sau mai degrabă modul în care le folosesc, pot veni cineva la îndemână acest sposob.Mnogo întrebări am văzut cu privire la modul de a hack într-un calculator, și a răspuns bine prea mult, dar am vrut să pună un astfel de articol mic pe hakzone.Seychas voi descrie cel mai popular mod de a penetra computerul adversarului, unul dintre ei l-am văzut aici pe hakzone, dar acest lucru este ceea ce am descris acest lucru lasa nizhe.I nachnom.






Ce vom avea nevoie pentru a continua acțiunea? Vom avea nevoie de:

-Port scanner (sau scaner de securitate)
-Client Telnet (este inclus în standardul Windows-a)
-Radmin viewer (Acesta este, de asemenea, un program pentru administrare la distanță, mai detaliat mai jos)

Acesta este tot nuzhno.E așa că, pentru a hack computerul altcuiva, eu folosesc adesea aceste metode:

-Prin portul Radmin (portul 4899)
-Portul Telnet (23 port)

Așa mă descurc de multe ori calculatoarele. Acum să ne uităm la fiecare.
Să începem cu Radmin:

Radmin, al cărui port este 4899, este folosit pentru administrarea de la distanță, pentru a deschide un port de Radmin, un server radmin ar trebui să fie instalat și să ruleze pe computer. Vom căuta acum victimele cu un port deschis 4899.







Voi folosi scanerul de vulnerabilitate XSpider în acest scop.
Lansați XSpider și creați un nou profil (Profile-New):

-În caseta verticală, să începem cu fila de jos, du-te la „NetBIOS“ fila, eliminați toate casetele de selectare, du-te la următorul, Telnet, de acolo, de asemenea, elimină bifa, trece la următorul, SQL, și de acolo elimina gaia, și așa mai departe de a merge la partea de jos (în total, eliminăm daws-urile și nu schimbăm nici un parametru) când ajungem la fila "Port Scanner", ne oprim în această filă și vedem o inscripție în partea de jos a ferestrei:

Ports file: default.prf

Căutați calculatoare cu port de telnet deschis 23 poate fi la fel cum am descris în rupere cu Radmin, numai atunci când configurați profilul, specificați portul 23 în loc de 4899 port.I toate, toate la fel, doar am indicat 23 port.Pass prin standuri implicite sau 1234 sau 12345 Dacă nu se potrivea, încercați acelea ca și mine și spuneți brutfors.
Am descris aici numai cea mai ușoară cale de a căuta porturile telnet și hack, poate că o folosește altcineva, dar am descris cum o folosesc.
Ei bine, aceste două metode pe care le folosesc pentru a hack computerul.
Ei bine, dacă aveți nevoie să spargeți un computer al unui prieten sau prieten, atunci folosesc troyanom.Kak nu o să descriu pentru că pe hakzon atât de mult.
În acest moment, totul din următorul articol va descrie modul de hacking prin bile (Resurse partajate), dar mai târziu.)
Ei bine, vă mulțumesc pentru atenție, cu tine a fost redbu11. Îmi doresc toate succesele cu efracție! Pa!)))







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: