11 Fapte despre bătălii, pe care chiar fanii nu le știu

La concertele The Beatles fanii au fost scrise cu încântare
John Lynn, fiul proprietarului unuia dintre site-urile, în cazul în care ea a efectuat Fab Four, a declarat ziarului "The Washington Post" despre mirosul persistent de urină în picioare în sălile de concert după fiecare concert Beatles. Bob Geldof, cunoscut la noi ca om de frunte în filmul lui Alan Parker, „The Wall“, dedicat activității Pink Floyd, a amintit: „La concertele Beatles, deoarece urlând fanii muzicii nu au putut fi auzite deloc, dar pe podea și apoi a fugit jetul de urină - fete într-un sens literal, au fost scrise cu încântare. Deci, personal, am The Beatles sunt asociate în principal cu mirosul de urină ".
  • Când George Harrison deflora colegii de trupa lui bau prin gaura cheii, și imediat ce a terminat, el a aplaudat aprobarea exclamații
    Harrison însuși a reamintit: "Prima mea întâlnire a avut loc la Hamburg, în prezența lui Paul, John și Pete Best. Am dormit în paturi suprapuse și am acoperit cu foi, dar după ce am terminat, am aplecat cu voce tare. Ei bine, cel puțin în acest proces nu a intervenit! "
  • Grupul sa despărțit de hotelul Polynesian Village din Disney World
    fosta iubită a lui Lennon, mai Pang, amintit în autobiografia sa, publicat de The Daily Mail: «John închis, se uită pe fereastră ... Se pare că întreaga viață cu Beatles măturat în fața ochilor lui. În cele din urmă, a luat un pix și a semnat un acord privind dizolvarea parteneriatului Beatles.
  • Beatles a visat să-și creeze propria utopie pe insulele grecești
    În 1967, băieții aproape au cumpărat o insulă în apropierea Atenei, unde plănuiau să trăiască cu prietenii și rudele. John Lennon a spus, „Ei au încercat totul - războiul, naționalismul, fascismul, comunismul, capitalismul, ura, religia ... Ce este mai rău?“. Paul McCartney mai târziu a reamintit: "Slavă lui Dumnezeu, nu am făcut-o atunci. La urma urmei, în orice caz, cineva ar trebui să spele vasele - și acest lucru nu va mai fi o utopie ".
  • Participanții grupului s-au familiarizat cu LSD la recepția dentistului
    "Dentistul nebun" John Riley a turnat LSD în cafea Lennon, Harrison, soțiile lor și Patty Boyd. Nu se știe exact cât de mult băieții o doreau, dar George își amintește, de parcă ar fi încercat accidental LSD. După ce muzicienii au băut cafea, au decis să meargă acasă, dar Riley ia convins să rămână. A spus ceva la urechea lui John, Lennon sa întors spre Harrison și a spus: "Suntem sub LSD". Harrison nu a înțeles la început: "Ei bine, ce," gândi George, "Să mergem deja!". Dar în acea zi băieții s-au întors acasă foarte târziu.
  • Poporul sovietic a ascultat înregistrările Beatles despre raze X.
    Fiecare dintre noi, cel puțin puțin familiarizat cu istoria muzicii rock din Uniunea Sovietică, este familiarizat cu expresia "rock pe oase". Dar pentru jurnaliștii străini de muzică această practică a devenit un adevărat șoc. Se zvonește că "piatra pe oase" a mers exact cu Beatles. Dar cine știe ...
  • După un curs anual de urinoterapie, The Beatles au fost deportați din Germania pentru a trage un prezervativ
    În Hamburg, muzicienii trăiau în sala de utilități a cinematografului Bambi Kino situat în apropierea toaletelor. Mirosul era teribil, și, uneori, din cauza lipsei de apă necesară pentru a spăla și bărbierit, înlocuind excreția de apă. În cele din urmă, George Harrison a fost deportat din cauza unei vârste minore. Trecerea de la „Bambi Kino“ McCartney și Pete Cel mai bun a decis să ne facem vrednici de a vedea, și au dat foc la un prezervativ. Proprietarul sediului nu a putut suporta acest lucru, iar Beatles au fost arestați. În cele din urmă, McCartney și Best au fost deportați după Harrison. La următoarea vizită la Hamburg, Beatles a sărbătorit Crăciunul cu un cal întreg.
  • Pe coperta albumului The Beatles a apărut pentru prima dată rock'n'roll "goat"
    Cei de la Fab Four au fost pionierii în mai multe moduri: texte tipărite ale cântecelor de pe coperta albumului, clipuri filmate, jucat pe stadionul a fost plasat pe coperta personajului (specific - Yellow Submarine), și, desigur, a reprezentat o „capra“.
  • În America, Beatlemania a început cu adolescentul de 15 ani Marsh Albert din Maryland
    După vizionarea unui comunicat de presă despre grup, Albert chemat la radio Washington și a întrebat: „De ce, în America, nu răsuciți acest gen de muzica?“. DJ activat compoziția de aer «Vreau să Țineți mâna», după care cealaltă stație de radio cu viteza fulgerului incluse The Beatles în repertoriul lor.
  • Când sa întâlnit pentru prima oară cu McCartney, Lennon a fost beat

    Conflict de „The Beatles“, cu Papa a început din nou în 1966, când Lennon a spus: „Creștinismul va deveni mai devreme sau mai târziu, ei înșiși depășite. Se întinde și dispare. Nu are rost să argumentăm acest lucru - am dreptate, iar viitorul va arăta că am dreptate. Suntem deja mai populari decât Isus Hristos ". Ultima frază a dus la arderea în masă a plăcilor de grup, și după un timp Lennon, a fost nevoit să își ceară scuze pentru orice persoană ale cărei sentimente el a insultat.













  • Articole similare

    Trimiteți-le prietenilor: