10 Secrete cu adevarat utile de frumusete de la modelele de top, revista cosmopolita

14 cele mai elegante vedete: nu este o dorință și un secret comun

  • Mulțumesc. Doctor: Kvitko și alte vedete. a carui cariera a urcat in sus dupa plastic

    "Cred. că este dificil pentru un organism să se gândească la cel mai bun remediu. decât frecat de ulei de măsline și sare de mare », - a recunoscut frumusețea Giselle Bundchen. Și în cuvintele ei are sens cu siguranță! Uleiul de măsline hrănește și hidratează pielea. și sarea de mare este un antiseptic minunat și o sursă de minerale. Apropo. face o astfel de spălare. o atenție deosebită a fost acordată zonei coapsei și feselor. deoarece sarea marină vă permite de asemenea să luptați împotriva celulitei.







    Carolina Kurkova: machiaj de nucă de cocos și suc de lamaie

    10 Secrete cu adevarat utile de frumusete de la modelele de top, revista cosmopolita

    Fotodom / Rex Caracteristici

    "Pentru a elimina machiaj am folosi doar ulei de nucă de cocos", - a spus Carolina Kurkova într-un interviu. Modelul face totul bine - uleiul de nucă de cocos este într-adevăr unul dintre cele mai utile produse naturale. saturate cu aminoacizi. mai mult și antiseptic! Pielea nu o usucă. iar baza grasă se descurcă bine chiar și cu machiajul persistent.

    În plus. Carolina. ca un fan mare de piele de portelan-alb. își șterge fața cu un tonic de suc de lămâie. ușor diluat cu apă. Adevărat. admite o stea. că la ea sau ea mai probabil o piele grasă. dar fetele cu un uscat - această metodă nu funcționează.

    Sookie Waterhouse: Coca-Cola ca un balsam pentru păr

    10 Secrete cu adevarat utile de frumusete de la modelele de top, revista cosmopolita

    Concluzie îndoielnică Sookie Waterhouse funcționează de fapt. Într-un interviu acordat revistei americane US Weekly, modelul a spus. că după spălarea părului își clătește părul ... "Coca-Cola"! Da, da. nu ai murit.

    "Aceasta este metoda care mă permite să obțin stilul dorit", a recunoscut Sookie. - Părul arată strălucitor. și, în același timp, se află puțin ușor neglijent. așa cum îmi place. Bineînțeles. după "baie" din "Kolya" aveți nevoie de puțină păr pentru a șoapta apă rece - în caz contrar, părul va fi pur și simplu lipicios.

    Bar Rafaeli: curler pentru gene în loc de rimel

    10 Secrete cu adevarat utile de frumusete de la modelele de top, revista cosmopolita

    Fotodom / Rex Caracteristici

    În viața obișnuită, în afara scenei de filmare, Rafaeli folosește o perie (curlinguri) pentru gene. "Întotdeauna le iau cu mine. Nu pot părăsi casa. fără a răsuci genele dvs. "- spune modelul. Barul preferă să nu mai picteze cu cerneală. astfel încât firele de păr să rămână mai groase și mai sănătoase. Cu toate acestea. de ce aveți nevoie de rimel. dacă genele și forța degetelor? Luăm notă!







    Cindy Crawford: masaj de cap și pieptănare

    10 Secrete cu adevarat utile de frumusete de la modelele de top, revista cosmopolita

    Fotodom / Rex Caracteristici

    Din secretele frumuseții lui Cindy Crawford poți face deja o carte de dimensiunea "Război și pace"! Iată un altul: pentru ca părul să fie gros și să crească mai repede. în fiecare seară, faceți timp să vă masați capul - așa face modelul de vârf.

    "Nu fi leneș să-și petreacă timp pieptene," - parts Cindy Crawford. La sfatul modelului. imediat după masajul scalpului cu degetele (trebuie să acordați atenție zonei radiculare a părului și a pielii), trebuie să vă pieptești părul cu o perie moale - cu cel puțin 100 de lovituri. Acest lucru vă permite să îmbunătățiți circulația sângelui. și prin urmare. părul va crește mai sănătos.

    Joanne Smalls: Masca de păr Avocado

    10 Secrete cu adevarat utile de frumusete de la modelele de top, revista cosmopolita

    Fotodom / Rex Caracteristici

    Joan Smalls spune. că prin natura ei este destul de fragilă. fără păr (este greu de crezut.)?

    Din fericire. cu astfel de probleme puteți face față singuri. iar Joan a găsit soluția - modelul face o mască dintr-un avocado copt. ulei de măsline și două gălbenușuri de ou. Toate ingredientele trebuie amestecate într-un piure omogen și aplicate pe toată lungimea părului. inclusiv pe rădăcini. De 2 ori pe săptămână.

    Haudi Klum: fără pulbere

    10 Secrete cu adevarat utile de frumusete de la modelele de top, revista cosmopolita

    Fotodom / Rex Caracteristici

    Heidi Klum conduce, în general, un stil de viață sănătos. cu toate acestea, are un tabu mic. pe care modelul nu le încalcă niciodată. "Nu-mi place pudra", spune Heidi. - Toată lumea asigură. că nu înfundă porii. dar nu pot să cred. Prin urmare, niciodată nu o folosesc. înlocuind crema cu o umbră sau cremă SS. Dacă vrei. astfel încât fața să nu strălucească. purtați mereu șervețele de șervețel cu ele - acestea fac față mult mai bine acestei sarcini. decât pudră ».

    Claudia Schiffer: fără machiaj și gimnastică pentru față

    10 Secrete cu adevarat utile de frumusete de la modelele de top, revista cosmopolita

    Uită-te la tineri la 44 de ani, Claudia Schiffer ajută cu renunțarea la cosmetice. "În viața mea de zi cu zi, prefer să fac fără machiaj. doar pe set am lăsat artiști de make-up să-mi compenseze ", a spus modelul. În acest caz, Claudia nu uită să hidrateze pielea cu creme cu protecție SPF. fără de care nu iese. Vrei să renunți la cosmetice în fiecare zi?

    Și în fiecare seară Schiffer oferă 10 minute pentru exerciții pentru față - acesta este un complex de "grimasă", care vă permite să întăriți mușchii și să împiedicați apariția ridurilor.

    Christie Brinkley: Exfoliarea zilnică

    10 Secrete cu adevarat utile de frumusete de la modelele de top, revista cosmopolita

    Fotodom / Rex Caracteristici

    "Odată ce am citit-o. că mulți bărbați arată mult mai tineri. pentru că se radă în fiecare zi. Fac și eu același lucru ", a spus Christy Brinkley într-un interviu cu People. Bineînțeles. rade Christy de 61 de ani. care are o vârstă de 30 de ani (ea este o vrăjitoare?), nu a făcut-o. dar de mulți ani în fiecare zi exfoliază pielea. Scrubs ajuta pielea sa fie actualizata constant, explica Christie, ceea ce inseamna. nu este "leneș" și generează în mod constant celule noi. " Apropo. cosmetologii cu o stea vor fi de acord - exfolierea face ca pielea să rămână mai tânără și suplă.

    Principalul lucru aici este să folosiți un scrub cu compoziția potrivită - este cel mai bun moale. sparing. O altă opțiune nu mai puțin eficientă - cumpărați doar o perie specială pentru față și curățați-o cu ea.

    ← Faceți clic pe "Ca" și citiți-ne pe Facebook







    Articole similare

    Trimiteți-le prietenilor: