10 felicitări de nuntă bazate pe gândurile oamenilor buni - portal de nuntă

10 felicitări de nuntă bazate pe gândurile oamenilor buni - portal de nuntă
Adesea vedem la nunțile oaspeților care le citesc felicitările cu cărțile poștale. Cele mai multe dintre ele sunt felicitări pentru noii soții de pe nuntă în versuri. Nu vom argumenta, există poezii originale și frumoase, mai ales dacă sunt scrise pentru o anumită pereche de tineri. Dar vrem să vă oferim salutări scurte de nuntă, care se bazează pe cuvântul înțelept al oamenilor celebri.








1. Scriitorul francez André Maurois a spus: "O căsătorie de succes este o clădire care trebuie reconstruită de fiecare dată". Ne dorim ca noii soți să aibă întotdeauna puterea pentru o astfel de reconstrucție și că "clădirea" familiei lor era stransă, era frumoasă în exterior și în interior - caldă!

2. Îmi doresc ca mirele să devină un soț ideal. Cum se face acest lucru? Bernard Shaw a spus odată că soțul ideal este un bărbat care crede că are soția perfectă. Mirele noștri cu o asemenea mireasă nu va face multe probleme!

3. Mark Twain a crezut că nimeni nu este în stare să înțeleagă ce este adevărata dragoste până când va trăi în căsătorie timp de un sfert de secol. Privind la noii noștri, permiteți-mi să nu fiu de acord cu el, pentru că în ochii lor acum strălucește iubirea adevărată. Cu toate acestea, le doresc să trăiască în căsnicie timp de un sfert de secol, încă înțelegeau și simțeau adevărata iubire!







4. Îți amintești de Victor Hugo. El deține o afirmație simplă și în același timp strălucitoare: "Cea mai mare fericire în viață este încrederea că ești iubită". Noii noștri de la capătul inimii doresc să păstreze timp de mulți ani încrederea în iubirea reciprocă!

6. Scriitorul și filozoful Albert Camus a spus odată: "Există ceva în lume pe care trebuie să-l străduiești în orice moment și care uneori este dat în mâini, și acesta este ceva - sensibilitatea umană". Cred că oricine este destinat să învețe sensibilitatea umană, este norocos. Noii noștri sunt de două ori fericiți, pentru că sensibilitatea lor este reciprocă. Îi doresc să ducă această tandrețe prin viață!

7. Honeymooners își doresc adesea fericirea în viața de familie. Dar cum să o realizăm și cum să o păstrăm? Emilya Zola a spus: "Un angajament al fericirii familiei în bunătate, sinceritate și reactivitate". Vreau să folosesc această rețetă, și poate să inventez propria mea, dar în orice caz fiți fericită!

8. Familia începe cu copii. Nu am fost eu care am venit cu ea, a spus Herzen. Astăzi sărbătorim doar o nuntă - unirea a două inimi. Îmi doresc ca suntem aici într-un an sau doi, pentru a sărbători apariția familiei, în deplinătatea cuvântului. Familia ta să fie mare și prietenoasă!

9. Leul Tolstoi a remarcat pe bună dreptate că căsătoria este numai adevărată, care este luminată de iubire. Văd că căsătoria tinerilor noștri este adevărată în acest sens și doresc ca iubirea lor reciprocă să ajute la depășirea dificultăților și la multiplicarea bucuriei!

10. Spui, faptul că acești doi tineri au întâlnit o dată - un accident. Și vreau să spun cu cuvintele lui Nabokov: "Jocul de noroc este logica soartei." Ridic un pahar pentru soarta lor fericita, lasa-i sa le ajute in tot!

Distribuiți materialul mai întâi prietenilor dvs.!







Trimiteți-le prietenilor: