5 moduri de a face bani pe un blog

Bună ziua tuturor, astăzi voi vorbi despre modul în care văd câștigurile pe blog, care sunt principalele tipuri de câștiguri pe blog și la ce ar trebui să fiu atenți!







Am încercat deja tot felul de câștiguri și pot deja să descriu această listă.

Cum să faci bani pe un blog?

Există 5 modalități dovedite prin care bloggeri fac bani. Avantajul este că acestea sunt accesibile tuturor.

Internetul se dezvoltă într-un ritm rapid. Dacă în SUA este acoperit cu 10%, atunci în Rusia este doar 3-4%.

Prin urmare, subiectul câștigului în rețea de astăzi este mai relevant decât oricând. Și cei ai cititorilor mei, care mă citesc foarte atent și în mod constant, se vor putea bate la soare.

Crearea propriei resurse web (blog) este cea mai fiabilă și mai bună metodă de a obține un profit bun.

Dar cum să câștigi bani pe un blog și, cel mai important, cât de mult?

Această întrebare chinuit sufletul ca un bloggeri bătute nou se deschide doar ușa către lumea virtuală, precum și mai mulți colegi cu experiență, a avut deja timp pentru a obține banii mai întâi.

Cât de mult puteți câștiga pe un începător în blog?

Pentru a face bani pe un blog - nu este suficient să-l creați.

1. Conținut de calitate.

Conform algoritmilor moderni folosiți de motoarele de căutare, acest element este cel mai important indicator al calității SOM (site for people).

Vezi de asemenea: Ce este o afacere de informare

2. Vizitatori vizați.

Cum să faci bani pe un blog dacă nu este vizitat? Conform logicii motoarelor de căutare, o resursă interesantă ar trebui să atragă atenția. Dacă prezența este sub 300-500 de persoane. pe zi, puteți uita de câștiguri. Prin urmare, nu am bani în blogul meu!

3. Puzzle-uri

4. Utilizabilitatea

Deci, cât de mult poți câștiga pe un blog?

Depinde de factorii de mai sus. Și pentru fiecare proiect web individual, acestea pot fi complet diferite, astfel încât veniturile vor varia, de asemenea.

În stadiul inițial, profitul poate fi de la 50 la 100 USD pe lună. Cu participarea a cel puțin 1000 de persoane pe zi, puteți conta pe un salariu mare.

Nu mai puțin de 300-500 $ pentru o lună de lucru.

Cum să faci bani pe un blog?

În primul rând, trebuie să înțelegeți că:

  • pentru a câștiga bani pe un blog ar trebui să fie tratate ca o afacere serioasă;
  • generarea de bani din proiectul Web este după 6 luni de existență;
  • pentru a obține ceva, trebuie să investești bani;

Vezi și: Atragerea recomandărilor: Metode gratuite

Deci, cele mai populare tipuri de câștiguri pentru bloggeri:

1. Programele afiliate

Nu este rău să câștigi pe programele afiliate poate fi dacă blogul este interesant și are o prezență mare.

Puteți căuta afiliați pe cont propriu sau le puteți căuta pe schimburi special create, de exemplu, Admitad, gameleads etc.

Aceasta este, de asemenea, o formă destul de populară de câștig pentru un blog. Cumpărați sau vindeți link-uri pot fi pe locuri speciale, forumuri etc.

Iată câteva dintre ele:

- Webartex
- Miralinks
- Gogetlinks
- Rotapost
- Blogun
- GetGoodlinks

Este considerat cel mai simplu și profitabil mod de a câștiga bani online.

Cât de mult puteți câștiga pe un blog în acest caz?

Aici totul va depinde de calitatea site-ului. Venitul mediu poate fi de 50-200 USD pentru o lună.

4. Bannere

Plasarea de bannere poate aduce, de asemenea, un venit bun, deși nu este de bază, dar destul de palpabil. Locații pentru căutare de clienți:

Citiți și: Cum să câștigați bani pe site-ul Wordpress chiar acum?

Cum să faci bani pe un blog?







Cel puțin trebuie să fie creat, umplut cu conținut util, atrage vizitatori, obține TIC și PR.

Numai după aceea vă puteți gândi la generarea de bani. Unii bloggeri, pentru a obține primul profit, suficient și jumătate de an.

Pentru alții, acest proces este oarecum mai lent, deoarece un rol semnificativ îl joacă subiectele, publicul țintă, sezonalitatea etc.

Principalul lucru de reținut este că, pentru un blogger competent, câștigarea unui venit este doar o chestiune de timp. Mai ales când știi la ce să scrii un blog și știi cum să o faci.

Pentru cei care nu știu - am o carte minunată de copywriter novice - Vă recomand să citiți.

Și, desigur, cursul meu despre cum să devii un blogger. Amintiți-vă: Îmi ajut cu plăcere cititorii și studenții mei.

Unii încep deja să mă prindă chiar! Nu pot să-l ajut să-l îndemn să se dezvolte într-un ritm mai rapid!

Asta e tot pentru ziua de azi.
Vă mulțumesc tuturor pentru atenția acordată.
Cu stimă, Denis Tumilovici.

Subiecte interesante:

Așa e, trebuie doar să știi întinderea totului. Desigur, ca si inainte de pachete pe zi, nu veti vinde link-uri, ci curate. în locurile potrivite. mai ales dacă legăturile sunt tematice și doar completează articolul dvs. - de ce nu?

Despre legături - în momentul în care este dificil cum a devenit, sunt puțini care doresc, se pare că se tem.

pentru asta trebuie să înveți cum să faci un banner, dar nu știu cum.

Denis și cum credeți că platforma blogului afectează câștigurile? Ei spun că este greu să câștigi pe platforme gratuite (de exemplu, Blogger), deoarece unele tipuri de câștiguri vor fi pur și simplu inaccesibile. Și pe unele resurse, oferind posibilitatea de a câștiga pe un blog, una dintre condițiile - blog-ul ar trebui să fie localizat pe gazduire plătită.

Adică, se pare că în acest plan este mai bine să creați un blog offline, de exemplu pe motorul WordPress?

Dar, pe de altă parte, suporterii aceluiași Blogger # spun că nu este așa. Piercul este, desigur, un avantaj minor pentru un blog offline, dar ele sunt, în general, minore ...

Aș dori foarte mult să vă cunosc părerea în această privință.

P.S. Pentru mine, am făcut deja o alegere - mergeți la WordPress. Și, așa cum a scris într-un interviu, acesta va fi un blog nou, nu un transfer de conținut. Vreau doar să fiu încă o dată convinsă de corectitudinea alegerii mele)))

Am folosit bloggerul numai în scop informativ, deci probabil că nu pot răspunde obiectiv. Dar știu sigur un lucru: dacă bloggerul este posibil un fel de frontieră, atunci blogul offline nu-i are. Și în ceea ce privește plusurile ... nu am văzut nicio funcționalitate în blogger, care nu a putut fi repetată pe blogul wordpress.

Starea pe blogger pentru mine este o idee foarte îndoielnică.

Blogger a ales inițial să înțeleagă ce înseamnă blogging-ul. În plus, a jucat un factor de securitate pentru platforma Blogger - pentru Google responsabil. Puneți o parolă puternică, dacă doriți, include autentificarea în două etape și puteți dormi liniștit)).

Dar trebuie să mergem mai departe, așa că am decis să trec de la un "designer" la un motor cu drepturi depline. Ei bine, alegerea a căzut pe WordPress))

Asta spun eu, chiar și în sistem nu acceptă. În ceea ce privește Adams, atunci, așa cum a scris deja Vadim, este destul de dificil să câștigi bani chiar acum ...

Depinde de ceea ce site-ul cred că am arătat un blogger biroul său pe Skype, deci 20 $ în AdSense în fiecare zi a fost, dar asta e ceea ce site-ul nu a spus, spune un secret

A fost un timp și acolo a fost un site pe blogger. Acolo totul este simplu și liber și a început să meargă înainte, nu prost, dar dintr-o dată și pentru un motiv necunoscut a fost blocat, a promis să refacă, dar nu a făcut-o. A trebuit să refuz.

De asemenea, am auzit despre astfel de încuietori, așa că acum nu prea am speranța pentru asta.

Sunt de acord că a face bani pe un blog cu o participare scăzută este aproape imposibil. Prin urmare, pentru cei care doresc să facă bani pe blog - sarcina principală este încă de a crește participarea în toate modurile posibile, și numai atunci puteți să-l moneziți ...

Da, desigur, ar fi minunat pentru ceva nou, am trecut pe link-ul și se uită nimic nou, din nou, Alexander Borisov, cuvinte generale, doar timpul de deșeuri pierdut, care în zadar informații importante pentru a da, am înțeles, de altfel, am de asemenea, sa înregistrat mult timp ...

Da, am văzut acest articol.
Acum peste tot există un declin. Urmează ceva nou. Ceva mare.
Este necesar să țineți cont de puls.

Am incercat teaseri de mai multe ori deja, venitul este un penny, am incercat diferite servicii

Metodele Yandex utilizează. Plugin-uri pentru aceste scopuri nu aveți nevoie de 100%

A fost activată metrica Yandex, iar pluginul nu a fost șters încă - voi compara indicatorii! Mă întreb dacă există diferențe!

Diferențe chiar și în contoarele de la diferite servicii sunt afișate, și cu plug-in-ul sigur că va exista

Da, există diferențe semnificative. Plugin-ul arată mai mulți vizitatori. Și în plugin puteți vedea sursele tranzițiilor, dar acest lucru nu este în metricul Yandex. Sau am fost calificat incorect?

Probabil nu dostastrovala, browserul web ar trebui să fie inclus și totul va fi vizibil

Ciudat, ieși din spam în mod constant. Faceți clic pe butonul "NU SPAM" - în timp ce situația se va schimba.

Deci nu mă prefac decât o noutate. Totul a fost cercetat de mult timp în acest subiect.

Vor fi întrebări - contactați-ne

Olesya, acesta este un subiect pentru un articol separat, dar vă rog să vă împărtășiți)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: