11 Subiecte pentru o conversație cu un introvertit

Introvertura și conversația laică sunt concepte incompatibile. Dar aceasta nu înseamnă că sunt închise pentru a comunica cu oameni noi. Doar trebuie să știți care este abordarea corectă.







1. Fapte personale despre tine sau despre o altă persoană

"De fapt, este mai confortabil pentru mine să discut unele povestiri personale sau cazuri din viață. Singurul lucru care mă oprește este teama de a primi prea multe informații ca răspuns, mai ales dacă conversația are loc în contextul lucrării. Este important pentru mine să fiu sincer. Dar nu-mi place chatter lipsit de sens ", - a spus utilizatorul Annette Jamie Williams.

2. Animale de companie

"Sunt întotdeauna gata să discutăm animalele de companie, în special pisicile (câinii sunt, de obicei, extroverțiți)", a recunoscut Ellen Arsenolt.

- Ce ai visat ieri? Vă amintiți visele? Te-ai gândit vreodată că uneori sunt mai reale decât viața de zi cu zi? Pot să vorbesc despre acest lucru fără sfârșit ", - a recunoscut Laurie Lennon.

4. Obiective sau valori importante

"Este întotdeauna interesant să discutăm ce conduce oamenii, gândurile lor profunde și cele mai grave, îndoielile, temerile, triumfurile. În general, tot ceea ce este conceput pentru a ascunde conversația laică obișnuită, "- spune Emily Patterson.







5. Povești amuzante

"Îmi place să ascult și să povestesc ocazii amuzante din viața de zi cu zi", a recunoscut Lisa Steinosaurus.

6. ... sau orice poveste interesantă adresată locului

7. Carte interesantă

„Cărți. Pot să vorbesc și să le ascult toată noaptea. Întreabă-mă despre cărți! "- spune Dominique White.

8. Călătorii

Unde ai fost recent? Unde te-ai dus în și din țară? Este întotdeauna interesant ", - a spus Susan Moskarillo.

9. Planuri pentru viitor

"Sunt un introvertit și aș prefera să vorbesc despre viitor: despre planurile de afaceri, modalități de a face viața mai bună. Nu pot să sun doar oameni pentru că vor să aibă ceai cu mine sau să vorbească în rețele sociale ", spune Nesh Rene.

10. Ce încurajează într-adevăr interlocutorul

"Aș prefera să vorbesc despre ceea ce a făcut un om așa cum este acum, cu ceea ce a trebuit să facă față. Vreau să știu ce este și ce îi pasă. Nu-mi pasă ce vreme este pe stradă sau cine a câștigat ultimul joc de hochei ", spune Jess Amelia.

11. Despre nimic

"Uneori nu vrem să vorbim cu nimeni și pot exista multe motive pentru acest lucru. Apoi prefer să ascult și să mă uit în tăcere ", spune Jeff Johnson.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: