Rezultatele celei de-a doua zi a Jocurilor Olimpice-2018, echipa națională a Rusiei a câștigat încă patru medalii, o bârfă

Rezultatele celei de-a doua zi a Jocurilor Olimpice-2016 echipa națională a Rusiei a câștigat încă patru medalii, o bârfă

Timur Safin a câștigat bronzul în garduri pe rapieri

Sculptorul de folie din Timur, Timur Safin, a câștigat medalia de bronz la Olimpiada de la Rio de Janeiro. În duelul pentru locul al treilea, Safin a câștigat britanicul Richard Cruse cu un scor de 15:13. Aur a câștigat Daniele Garozzo italiană. Ieri victoria a fost pentru Safin primul premiu olimpic în cariera sa. Apropo, Timur Safin a intrat în clasamentul "Cel mai sexy sportiv" SPLETNIK.RU!

Natalia Kuzyutina a adus Rusiei o medalie de bronz în judo

Rușii au câștigat argint în tir cu arcul

Echipa de femei din Rusia, care include Tuyan Dashidorzhieva, Ksenia Perova și Inna Stepanova, a câștigat medalii de argint în tir cu arcul. În final, sportivii au pierdut echipa sud-coreeană.

Anul trecut, echipa de tir cu arcul din Rusia a câștigat aurul Campionatului Mondial, învingând Coreea în semifinala, din păcate, de această dată nu a fost posibil să câștige.

Echipa națională de tir cu arcul

Vitalina Batsarashkina, în vârstă de 19 ani, a câștigat o medalie de argint în fotografierea unui pistol pneumatic

Rusă Vitalina Batsarashkina a câștigat o medalie de argint în fotografiere dintr-un pistol de aer de la 10 metri. 19 de ani, atlet a marcat în finala 197.1 puncte. 25 de ani, femeia chineză Zhang Mengxue a câștigat medalia de aur.

Sunt foarte multumit de argint, pentru ca este greu sa lupti impotriva chinezilor. La începutul finalei, iluminarea interferează, astfel că prima lovitură nu a funcționat. Mi-a ratat undeva. Eu dedic această medalie Rusiei, tuturor prietenilor, rudelor,

- cuvintele lui Batsarashkina RIA Novosti.

Nadejda85, asta e. Înotul este slab în țara noastră, gimnastica nu este, de asemenea, foarte, judecând după performanța de ieri, boxul a pierdut doi sportivi puternici. Judo - în funcție de estimările antrenorilor noștri de ieri, așteptau două aur în general. Nu vom avea nici măcar un al patrulea loc, cred că 5-6. Și sunt atât de înfuriat când calificarea noastră este câștigată, și atunci nimic nu este arătat în finală. E întotdeauna așa.

Faila, există o puternică tensiune emoțională. Cineva arde, cineva plânge, cineva care strigă într-un plâns emoții. Sportivii merg la Jocurile Olimpice timp de 4 ani, și vorbind despre asta, ei visează că totul sa încheiat rapid.

Nadejda85, nu știu, nu știu, ieri, înotătorii noștri în turneu, pe calificare au arătat cel mai bun rezultat, iar în ultimul timp înota - au înotat pe piedestal, în general de 4 m. Gimnastica sportivă în general a fost frică să aibă grijă de calificarea femeilor americane.

Rideau, așa că trebuie să evaluăm într-adevăr puterea sportivilor noștri, bezapkokozakidatelskih starea de spirit. Nici o medalie decentă în înot nu va fi. Numai Efimov poate arăta, și asta nu este un fapt. În gimnastică este necesar ca antrenorii noștri să lucreze la acrobații, deoarece sunt atât de apreciați acum. Americani, au ieșit ca roboți și au plecat. Echipa noastră nu are nici măcar un psiholog care să stabilească fetele în mod corespunzător

Rideau, ei nu sunt arși. Doar americanii, francezii și australienii au schimbat 2 persoane în echipă, întărindu-l astfel. În America, în general, Phelps și Adrian. Și trebuia să ajungem la etapa a IV-a Morozov. Atunci ar fi exact ca o medalie. Iar Sukhorukov, din nefericire, s-au unit.

Nadejda85, sincronic, gimnastica artistului - cu siguranta! plus trambuline. bine, echipa poate aduce medalii - volei, handbal și altele