Olimpiada din Rio câteva rezultate ale celei de-a patra zile olimpice - regnum

După medaliile de argint din gimnastă în campionatul de echipă și gimnastele noastre au câștigat. În afara concurenței, după cum era de așteptat, au existat femei americane, dar mai mulți ruși nu au cedat nimănui.

Jucătorii de volei din Rusia au permis un gol "permis", pierzând în fața echipei Argentina 1: 3. Ieșiți din grup, rușii se pot asigura în următorul meci și în timp ce nu există nimic care ar putea provoca temeri fanilor echipei rusești. Toate în mâinile jucătorilor de volei din Rusia și antrenorul Vladimir Alekno.

Jucătorii de polo pe apă din echipa națională a Rusiei s-au prăbușit australienilor, scorul a fost de 4:14. Înfrângerea era aproape inevitabilă, australianul este evident mai puternic. Următorul meci cu hostessul brazilienilor olimpici pentru ruși este mult mai important.

Jucătorii de tenis au pierdut din nou. Ekaterina Makarova și Svetlana Kuznetsova au terminat singe la etapa finală de 1/8. Daria Kasatkina a trecut la sferturile de finală. bate italianul Sara Erani. Dar Serena Williams a pierdut în fața ucraineanului Elina Svitolina.

Două perechi de femei ruse au mers la sferturile de finală, Daria Kasatkina / Svetlana Kuznetsova și Ekaterina Makarova / Elena Vesnina.

Continuă să avanseze cu succes pe grila turneului Eugene Donskoy. învins în finala a 16-aa spaniolului David Ferrer.

Medalii de aur, câștigate de sportivi din diferite țări în a patra zi a Jocurilor Olimpice:

Judoizii cu o greutate de până la 63 kg au câștigat Tika Trestenyak din Slovenia.

Femeile au jucat medalii în fotografiere dintr-un pistol de 25 m. Greacă a câștigat Anna Korakakis.

Patru medalii au fost jucate la înot. La femeie, cu 200 m freestyle Katie Ledeki a câștigat. și o excursie complexă pentru aceleași 200 m - Katinka Hossu maghiară. din cauza căruia Ungaria a depășit din nou Rusia în numărul de medalii de aur.

Decalajul de medalii al Jocurilor Olimpice arată aici.