95% Adevărul din revista nivea pure - natural, lookbio pentru cei care caută bio

95% Adevărul din revista nivea pure - natural, lookbio pentru cei care caută bio

Și, apropo, au dat în judecată cazul. Dacă mergeți la site-ul oficial al gigantului cosmetic nivea.com, puteți găsi cu ușurință în descrierea produsului că linia PURE NATURAL nu conține parabeni. E adevărat. Dar dacă luați unul din aceste borcane în magazin și citiți partea din spate a etichetei, veți afla că produsul conține izotiazolinonă metil. Am scris deja despre acest conservant monstruos. El depășește parabenii în capacitatea de a ne răni sănătatea, dar, cu toate acestea, Nivea nu a ezitat să adauge metiloizotiazolinonă la cremele sale naturale. Un produs care are acest ingredient neplăcut în compoziția sa nu poate fi certificat pentru titlul de produse cosmetice naturale și organice. Deci, vorbind despre naturalețea ei nu are niciun drept.







Comparativ cu produsele cosmetice tradiționale din NIVEA PURE NATURAL este mai puțin decât substanțe non-naturale, dar ingredientele naturale active în aceste produse nu sunt de bază. De exemplu, uleiul de argan și sucul de aloe sunt la sfârșitul listei de ingrediente pentru cremele PURE NATURAL și, de fapt, asta este. Natura a dat puțin NIVEA. În deodorantul aceleiași linii de produse există butan, izobutan, propal, metil ... Merită să continuăm listarea formulelor chimice?

Text: Margarita din Lituania

  • 95% Adevărul din revista nivea pure - natural, lookbio pentru cei care caută bio

    Mâncăruri în care nu trebuie să gătiți

  • 95% Adevărul din revista nivea pure - natural, lookbio pentru cei care caută bio

    "Mashkov". Magazin și viata

  • 95% Adevărul din revista nivea pure - natural, lookbio pentru cei care caută bio

    Cum de a face pielea satin, și în dimineața - viguros

    Cele mai populare

    95% Adevărul din revista nivea pure - natural, lookbio pentru cei care caută bio






    95% Adevărul din revista nivea pure - natural, lookbio pentru cei care caută bio
    95% Adevărul din revista nivea pure - natural, lookbio pentru cei care caută bio
    Superfood: Cale

    În absența unei definiții clare, termenul "superfood" se referă la fructe, legume, iarbă, condimente etc. în special un alimentator bogat.

    Acum lectură

    95% Adevărul din revista nivea pure - natural, lookbio pentru cei care caută bio
    95% Adevărul din revista nivea pure - natural, lookbio pentru cei care caută bio
    95% Adevărul din revista nivea pure - natural, lookbio pentru cei care caută bio
    Cum de a face pielea satin, și în dimineața - viguros

    Timp de 7 săptămâni am făcut masaj uscat zilnic cu o perie. A minți că mi-a schimbat viața, nu o voi face. Dar dimineața mea eh.

    95% Adevărul din revista nivea pure - natural, lookbio pentru cei care caută bio

    USDA Organic: pentru casă, pentru familie


    • 95% Adevărul din revista nivea pure - natural, lookbio pentru cei care caută bio
    Organic Fit totul
    Compoziția mijloacelor americane pentru spălarea Fit Organic este mai sigură și mai naturală decât unele șampoane interne pentru nou-născuți. Uleiuri de floarea-soarelui și cocos, saponificate cu hidroxid de potasiu, saponine de fructe de pădure, glicerină, alcool, uleiuri esențiale și gumă de guar - este ceva incomprehensibil?

  • 95% Adevărul din revista nivea pure - natural, lookbio pentru cei care caută bio
    Fijian ulei de nucă de cocos în bucătăria rusă

    Despre cum să introducem ulei de nucă de cocos în bucătăria medie rusească și să ne căsătorim cu produsele noastre obișnuite: mere, dovlecei și cereale - povestea mea astăzi.

  • Știri pentru parteneri

    Ekoremont, partea 4: iluminarea într-un apartament

    Continuam sa impartasesc experienta noastra in reparatii ecologice. Astăzi vom vorbi despre lumină. Vorbesc despre sistemul de iluminat din apartament, despre ce fel de becuri am ales și cât costă. După ce am locuit câțiva ani într-un apartament destul de întunecat, am căutat un apartament în care lumina naturală ar fi abundentă. S-au găsit. Ferestrele sunt mari, loggia este făcută din sticlă transparentă, deci mai multe detalii

    95% Adevărul din revista nivea pure - natural, lookbio pentru cei care caută bio

    Jurnal pentru cei care caută Bio







    Trimiteți-le prietenilor: