5 Lacuri galbene de buget

5 Lacuri galbene de buget

În această vară am fost fericit să port galben. Voi spune întregul adevăr despre "blestemul galben" și ar arăta opțiuni bugetare decente 🙂

Mavala # 179 Cremă de lămâie

5 Lacuri galbene de buget

5 Lacuri galbene de buget

Sunt 3 straturi + de sus. Acest întreg design a uscat timp de aproximativ o oră. Și, așa cum se întâmplă deseori cu vredina, rezultatul este foarte frumos :) Lacul se va potrivi cu frumusețea pielii, pentru că umbra este calmă și nu vă va picta mâinile.







5 Lacuri galbene de buget

5 Lacuri galbene de buget

5 Lacuri galbene de buget

5 Lacuri galbene de buget

5 Lacuri galbene de buget

Rimmel # 450 Zilele Soarelui

5 Lacuri galbene de buget

Succes citit recent o frază de la unul dintre abonații vor - întreba dacă lacul sub „blestemul galben“) rateaza)) hit-uri)) Toate vopselele acestei colecții toamna) Faptul că culoarea galbenă - este foarte dificil. Deci, rareori puteți găsi galben ascultător. Se pare că acest lucru este într-un fel legat de pigmenți. Toți, de regulă, necesită 3 straturi și răbdare.

Rimmel # 450 Zilele Soarelui nu face excepție. Deși are un micromimer în compoziție, el nu a ușurat aplicația. 3 straturi goale, top sus. Lacul este, de asemenea, calm, dar mai saturat decât Mavala. De asemenea, potriviți pielea palidă)

5 Lacuri galbene de buget

5 Lacuri galbene de buget

5 Lacuri galbene de buget

5 Lacuri galbene de buget

5 Lacuri galbene de buget

5 Lacuri galbene de buget

5 Lacuri galbene de buget






Avon - Soare

5 Lacuri galbene de buget

Avon Sunshine - cremă galbenă bogată fără micromimeri. Era groasă, trebuia să o diluez imediat, cumva nu am ghicit. Cu aplicarea a mai puține probleme decât cele două anterioare, dar încă fără 3 straturi nu a fost făcut. Nu au fost atât de chel, deci mai subțiri) Plus vreau să menționez peria de lăcuire Avon - îmi place foarte mult, e ușor să o pictezi. Diferența dintre manichiura și rolurile portocalii. De sus, totul a fost inundat cu vârf pentru ao păstra în mod corespunzător)

În opinia mea, un frumos galben 🙂

5 Lacuri galbene de buget

5 Lacuri galbene de buget

5 Lacuri galbene de buget

5 Lacuri galbene de buget

5 Lacuri galbene de buget

Oriflame - Sundance

5 Lacuri galbene de buget

Nu m-am asteptat sa gasesc o culoare atat de interesanta printre lacurile brandului! Bravo! Oriflame - Sundance are o textura cremoasă, ușor pătrunzătoare. Din cauza asta, el are un alt finisaj. Într-o umbra un pic roșu, mi-a plăcut cu adevărat! Și mi-a amintit imediat un motiv oarecare. Lacul este atât de strălucitor și de vesel, îl purtam cu plăcere!

5 Lacuri galbene de buget

De asemenea, 3 straturi, oricare ar fi ceea ce se poate spune. Sus în partea de sus. Nu vroiam să risc și să mă apuc cu mai puține straturi de pete de chelie. Eu avertizez că mânerele palide se pot bloca.

5 Lacuri galbene de buget

5 Lacuri galbene de buget

5 Lacuri galbene de buget

5 Lacuri galbene de buget

5 Lacuri galbene de buget

5 Lacuri galbene de buget

China Glaze - Happy Go Lucky

5 Lacuri galbene de buget

Și cel mai ascultător al întregii companii este China Glaze - Happy Go Lucky. Această cremă galbenă, care datorită unei perii de succes se potrivește uneori în două straturi pe unghii mici (pinkie, anonim), iar în 3 pe mari - medii și mari. Sus acoperită cu vârf. Mi se pare că, împreună cu Avon Sunshine, ocupă o culoare galbenă de aur la umbră. Doar galben. Nu pastel, nu arde. Acest pui :)

5 Lacuri galbene de buget

5 Lacuri galbene de buget

5 Lacuri galbene de buget

5 Lacuri galbene de buget

5 Lacuri galbene de buget

5 Lacuri galbene de buget

Uită-te atent la cele galbene. Totusi, asteptam toamna calduroasa si aceasta este ultima ocazie sa va placati cu o manichiura luminata 🙂

* lacurile Mavala, Avon, Oriflame, China Glaze au oferit o revizuire cinstită a blogului

Dacă găsiți o eroare, selectați un fragment de text și apăsați Ctrl + Enter.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: