5 Erori în promovarea grupurilor vkontakte, homework

5 Erori în promovarea grupurilor vkontakte, homework
Multe mame din decret devin liber profesioniști. Și nu e de mirare: vreau să câștig niște bani pentru mine și pentru copilul meu, dar nu am nimeni să plec, deci singura opțiune este să lucrezi la distanță acasă.







Majoritatea acestor mame active își creează propriile grupări Vkontakte. să vă vindeți manual, să organizați achiziții în comun, să conduceți traficul către un blog sau chiar să vă promovați ca un brand. Dar nu toată lumea poate folosi în mod eficient rețelele sociale. În acest articol vreau să vorbesc despre principalele greșeli în gestionarea și promovarea grupurilor Vkontakte și cum să le rezolvăm cu ușurință.

1. Actualizare rară

2. Publicați postările din numele dvs. personal

3. Plasarea numai a informațiilor comerciale

O altă eroare comună în promovarea grupului Vkontakte. Dacă mama vinde produse cosmetice sau lucruri pentru copii, întregul său perete din grup este plin de oferte cum ar fi "Cumpărați", "Comandați" etc. Dacă mama blogizează, ea trimite doar link-uri către articolele ei recente.







A intra în astfel de grupuri este neinteresantă. Puneți-vă în pantofii participanților. Deseori mergi la grupuri similare?

Fii expert în domeniul tău. Dacă vindeți cosmetice, puneți sfaturi despre cum să aplicați corect, cum să alegeți culorile, să faceți măști pentru piele. Dacă sunteți un blog culinar, alternați anunțurile de articole cu sfaturi utile pentru curățarea bucătăriei, rețete, adică cu postări unice.

5. Abundența de referințe în posturi

În general, toate legăturile interne Vkontakte pot fi ascunse sub cuvinte. Dacă trebuie să vă conectați la pagina utilizatorului, scrieți id-ul în paranteze printr-o linie dreaptă. De exemplu: [id171561567 | Anastasia].

Dacă trebuie să oferiți un link către un grup sau eveniment, scrieți un club sau un eveniment, de asemenea, în paranteze pătrate, printr-un flush direct: [club123456 | Doar orice grup].

Dacă grupul sau utilizatorul are un nume frumos și nu un set de litere și numere standard (și acum cele mai multe dintre ele), atunci cuprind acest titlu: [mamarabotaet | Lucrează pentru toate mamele. Cum să câștigați în decret].

Sper că sfatul meu vă va ajuta să vă faceți grupul mai interesant pentru participanții dvs. și, pe termen lung, mai profitabil! Și dacă doriți să aflați mai multe despre promovarea grupurilor VKontakte, mă bucur să vă cunosc pe paginile site-ului dvs. MamaRabotaet.ru.

Pagina anterioară Câștigătorii concursului "Reguli simple de muncă de acasă" Pagina următoare 80% dintre părinții copiilor școlari ar prefera o muncă de la distanță







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: