48 Antena C-antenă sub șină

Stație radio pe raftul superior - mezanin am instalat o lungă perioadă de timp, iar antena este normală SIRIO PERFORMER P-600 PL a cumpărat mult timp. De ce? Deoarece lungimea pinului său este de 1,25 m. Nu vreau să merg cu o tijă de pescuit de 2 metri, dar de asemenea nu vreau să iau 600 mm de resturi, unele nu sunt subanteniale, lasă proprietarii să mă ierte.







Căutarea unui șurub tubular adecvat nu a dat rezultate.
A existat o singură cale - pentru a detalia fetrului acoperiș :( Dar mâna nu este ridicat, pâsle pentru acoperișuri leneș, procesul îndelungat de gândire de a face totul când am shvi acoperiș, dar, probabil, nu va fi în curând ....
Așa că m-am dus cu necesitate folosind un magnet, mărturisesc ...
Dar întotdeauna nu putea dura, iar MMK au cablu destrămate în timp, iar calitatea conexiunii trebuie să fie la nivel.
Pe scurt, cumpărarea unui suport convențional de construcție


Desfaceți-o ușor, deoarece balustrada nu este sub 90 de grade față de acoperiș








forate pentru a se potrivi strâns


multumesc pentru vopseaua Urfin
În general, întregul proces de fabricație și instalare a fost prin montarea în loc.
Deci nu există diametre și dimensiuni, scuzați-mă. Și nu există nici o fotografie a procesului. Instalarea este în întuneric iarna, întuneric devreme, nu este împotriva mea, și mama natura ...
În capătul balustradelor făcute tăieturile pentru cablu și suportul însuși, sa forat consola d = 6,5 mm a șinei pentru cablu. Scoaterea tavanului din spate susține 5 buc. și luând tapițeria din plastic din spate, am coborât tapițeria tavanului.
Acoperișul a fost forat cu suportul îndepărtat, iar tavanul a atârnat în jos, astfel încât șpaclurile să nu rămână sub tapițerie și cablul era mai ușor de tras.
Cablu întins pe partea stângă a acoperișului la "antrisoli". Cablul era încoronat cu un conector în formă de L


Montarea de propil în locul în balustrada decorative colectate totul în loc.
Toate "găurile" de intrare a cablului sunt umplute cu un material de etanșare transparent.

Rămâne să schimbați maneta antenei cu un șurub sub banda 6


așa că nimeni nu mi-a luat farmecul :)

SWR nu a măsurat încă, dar cu siguranță voi

Teaserul în grabă a făcut un pat din ciclul ieftin și furios ...

Numai utilizatorii înregistrați pot participa la discuții.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: