30 coafuri romantice din filmele pe care le vei iubi (și nu numai tine) 1 parte

F rantsuzskaya breton Jane Birkin, parul umed Anita Ekberg în Fântâna Trevi și bucle texturate Monica Bellucci în „Malena“ - Stilistul Victor Komsky a declarat BeautyHack, de ce aceste coafuri ca oameni, și ceea ce sunt bune.







Victor Komsky Coafor independent, fotograf de moda

Gwyneth Paltrow în rolul lui Margot Tenenbaum

Această coafură este potrivită fetelor cu păr de densitate medie. Este important ca parul dvs. să nu fie foarte subțire.

Gene Seberg, "La ultima suflare"

Tunsul starului casei de artă franceză Jean Sieberg Îmi place deja pentru că este scurt! Coafura simpla, tuns. Păr de aceeași lungime - Îmi place această "idealitate".

Pentru a transporta o fotografie a lui Jean către maestru sfătuiesc fetele cu păr dens - nu vor avea nevoie de stil. Parul ușor cret va crea o textura naturală.

Cary Mulligan în "Great Gatsby"

În "Great Gatsby" Carey arată foarte elegant - în spiritul filmului Luzman Base. Coafura arata usor. Detalii cheie - bretele și un accesoriu pe cap. Carey simte acest păr și îl prezintă cu pricepere.

Repetarea tunsorilor recomandă fetelor cu păr gros și drept.

Sarah Jessica Parker în filmul "Sex and the City"

Coafura lui Carrie creează textura naturală a părului. Parul lui Sarah Jessica Parker a devenit brandul ei în anii '90, așa că și-a petrecut toată viața.

Dacă ai păr curat - iubește-le și oprește îndreptarea în fiecare zi.

Veți arăta bine: pur și simplu spălați-vă părul și ieșiți pe stradă - vara nici măcar nu trebuie să fie uscați. Utilizați șampoane și balsamuri pentru părul curat (de exemplu, seria LOVE, Davines).

Julia Roberts în "Beauty"

Un astfel de păr curat, sunt gata să-l taie toată ziua! Această textura expresivă atrage atenția asupra naturalității și ușurinței sale.

Coafura, ca Julia, sfatuiesc fete cu o textura naturala cretata. Dacă părul este foarte pufos - aveți nevoie de un stil luminos.

Blake Lively, "Epoca lui Adalin"

În acest film, Blake joacă o fată dintr-un alt moment - acest lucru este remarcabil în părul ei, ca și cum din anii '70.

O opțiune bună pentru o seară. Acest stil va potrivi o rochie cu un spate deschis. Puteți îndepărta părul de o parte pentru al denumi.

Potrivit pentru fetele cu păr gros. Dacă părul nu este tras de un astfel de păr - adăugați-le cu fire artificiale sau puneți-le într-un pachet.

Jennifer Lawrence, Serena

Îmi place să privesc coafurile lui Jennifer Lawrence - în filmul "Serena" părul ei pare divin. Coafura lui Jennifer nu se schimbă cu adevărat de la film la film. Aici părul ei este așezat în stil retro. Actrita iubeste aceasta coafura si stie cum sa o prezinte.

Repetați stilul pe care Jennifer îl recomandă fetelor cu păr curat. Lungimea până la umeri va crea un stil natural și ușor.

Angelina Jolie, Cote d'Azur

Coafura, care este iubită și repetată în mod activ de fetele moderne. Nu sunt fan al lui Angelina, dar îmi place părul ei în "Côte d'Azur" (pe care ea însăși la împușcat). Bretonuri frumoase, lungi bune, capete arse.

Repetă pentru Jolie pot fetele cu orice lungime de păr. Felt - o întrebare individuală. Este necesar să vă adresați stăpânului.

Anouk Eme în filmul "Omul și femeia"

Coafura perfectă în stil retro. În această imagine Anouk Aimée Îmi place totul: bucle romantice și modul în care acestea „joaca“ cu rochia, look-ul ei și gâtul rafinat.







Cred că acest stil de păr se va potrivi fetelor speciale - trebuie să existe mister în aspectul tău. Parul poate fi gros sau mediu - părul subțire nu va arăta atât de eficient.

Jane Birkin, "Te iubesc, te iubesc"

Jane Birkin însăși este o tendință. Îmi place acest minimalism francez, bangs care urcă în ochi. Nu te arunca in lateral, ei privesc in ochii tai! Dacă vă decideți cu privire la o astfel de tunsoare - va arăta la modă și ușor.

Sunt pentru simplitate. Motto-ul meu: "Mai simplu - mai sexy." Jane se gândea probabil la fel.

Keira Knightley, "Ultima noapte din New York"

Îmi plac multe dintre coafurile lui Kira - îmi ador înfoctele în campaniile lui Chanel și un bang alungit. Buclele ei neglijente arată foarte natural - aceasta este atracția.

Coafura lui Kira de la filmul din New York, Massey Tajedin, se va potrivi tuturor! O contraindicație este părul prea subțire. Bretonii se vor risipi în diferite direcții și vă vor irita.

Anita Ekberg în "Dulce Viață" Fellini

Par Anita din Roma lui Fellini „slicked“ spate și ușor răsucite - la fel ca în show-Altuzarra de primăvară-vară în New York.

Potrivit pentru evenimente de seară și cocktail-uri. Este important să aveți o rochie specială și o vacanță în jur!

Această coafură este potrivită pentru fetele cu caracteristici expresive ale feței.

Kristen Stewart, "Viața seculară"

Buclele lui Kristen sunt atât de naturale și simple! Îmi place ușurința lor. Woody Allen și-a dezvăluit eleganța, misterul, puterea și voința.

Acest stil se va potrivi tuturor. Parul drept poate fi ușor răsucite. Parul gros este greu de vânt, nu este necesar - puteți merge prea departe cu volumul.

Monica Bellucci, "Malena"

Îmi plac aceste valuri ale lui Monica cu o despărțire remarcabilă. Această coafură arată perfect cu un costum strict, sexy sau feminin (nu uitați să aplicați ruj roșu). Un partid important în această imagine este viziunea puternică a lui Monica.

Despărțirea laterală face ca elementele să fie corecte - se va potrivi fetei cu orice față ovală. Concentrați-vă pe caracterul, starea de spirit și hainele.

Emma Stone, La La Land

Îmi place Emma Stone - îmi plac tunsorile și stilul. Dar când am văzut „La La Land“, aceasta coafura nu-mi place - nu am putut pune cu „bucle“ pentru a bang cântând și dansând Emma. Mi-ar elimina cu siguranță.

Lungimea este perfectă pentru fetele cu păr foarte gros și mediu - puteți evita cu ușurință un stil zilnic special.

A doua parte poate fi citită aici.

Text: Dilyara Telyasheva

Citiți de asemenea

30 coafuri romantice din filmele pe care le vei iubi (și nu numai tine) 1 parte
Experiență personală: cum am făcut cea mai la modă tunsoare a sezonului

30 coafuri romantice din filmele pe care le vei iubi (și nu numai tine) 1 parte
Modificați imaginea: 20 dintre cele mai sexy tunsori din filme

Topul stilistului Ivan Anisimov sfătuiește cum să se adapteze în mod adecvat quad-urile, fasolea și buclele celebrităților heroine.

30 coafuri romantice din filmele pe care le vei iubi (și nu numai tine) 1 parte
10 agenți de frumusețe cult folosite de personajele filmului

Editorialul companiei Beautyhack a colectat cele mai interesante produse cosmetice, care au strălucit în filme și seriale.

Microfilter zilnic 75 gr. Microfoliant zilnic. Cumpărați acum

Fabric masca cu extract de caviar negru 21 ml Pureness 100 Caviar Masca Sheet 118 fre. Cumpărați acum

Cremă-scrub 75 ml Scrub pentru curățarea pielii 2 435 frecați. Cumpărați acum

Șampon pentru păr cu sensibilitate medie 1000 ml Nutritive Bain Satin 2 3 404 руб. Cumpărați acum

Șampon pentru păr lung și fin 250 ml Cristalliste Cristal Bain Fine 1 782 руб. Cumpărați acum

Spray pentru a crea un "efect plajă" de fixare elastică 150 ml Couture Styling Spray un Porter 1 695 fre. Cumpărați acum

Șampon-baie de etanșare 250 ml Densifique Bain Densite Bodifying Șampon 1 782 руб. Cumpărați acum

Cremă împotriva vergeturilor pentru corp și piept cu acid glicolic 150 ml Crema Corpo 2 480 frecați. Cumpărați acum

Spray de par cu fixare fin dispersie fină 300 ml Couture Styling Laque Couture 1 413 руб. Cumpărați acum

Șampon hidratant pentru refacerea șamponului de hidratare 250 ml 1 617 руб. Cumpărați acum







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: