2 moduri de a deschide rapid o filă în safari pe iphone 7 și 7 plus

Nu știu despre tine, dar pentru ziua de azi trebuie să deschid filele pe iPhone-ul meu de câteva zeci de ori. Prin urmare, am decis imediat să găsesc modalități mai rapide de a adăuga o nouă filă în browser. După cum sa dovedit, există două feluri care vă permit să faceți acest lucru instantaneu.







2 moduri de a deschide rapid o filă în safari pe iphone 7 și 7 plus

Desigur, în timp, se acumulează o mulțime de file, care sunt în mod constant supraîncărcate din cauza lipsei de memorie. Prin urmare, vă voi spune și cum să închideți rapid toate filele disponibile în Safari pe iPhone. Iată ce trebuie să știți:

1. Utilizând Touch 3D


Presupun că ai un iPhone 7 (7 Plus) sau iPhone 6S (6S Plus), ceea ce implică prezența tehnologiei 3D Touch, care oferă ecranul capacitatea de a determina forța de presare. În acest caz, faceți clic pe pictograma aplicației Safari pentru a deschide meniul și apoi deplasați degetul pe butonul „New Tab“ și eliberați.







2 moduri de a deschide rapid o filă în safari pe iphone 7 și 7 plus

În același mod, puteți deschide imediat o filă privată, din cauza căreia informațiile din ea nu se află în istoricul browserului. Folosiți-vă pentru sănătate.

2. Apăsați lung butonul comutator

Apăsați butonul comutator tab și țină degetul pe el. Acesta este butonul cu două pătrate pe el, care este în colțul din dreapta jos al ecranului.

2 moduri de a deschide rapid o filă în safari pe iphone 7 și 7 plus

După o așteptare lungă, meniul ar trebui să apară ca în capturile de ecran de mai sus. În partea de sus se află butonul "Fila nouă", iar sub ea puteți găsi opțiunea de a închide toate filele. Nu mai este nevoie să treceți la modul de comutare a filelor și apăsați butonul "+".

Apropo, vă puteți îmbunătăți experiența utilizatorului prin utilizarea unei funcții de retenție lung a degetului pe de altă parte pe elementele de interfață browser-ul iPhone. Veți fi plăcut surprinși.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: