12 actori care ar putea juca megarol, dar au ratat șansa lor - popcorn

12 actori care ar putea juca megarol, dar au ratat șansa lor - popcorn
imdb.com, Warner Bros. Fotografii

Uneori, în nepruha viață - actor decide ce rol mai bine pentru a juca, ce fel de film se va ridica la un nou nivel de cult public. Vrea, ghiceste, și apoi - bang, și a pierdut. Filmul, din care a refuzat, a devenit un supermegablobist. Acest lucru este în cel mai bun caz, și se întâmplă că pur și simplu nu iau pentru un motiv - de exemplu, urechi de formă greșită. Iar oponentul dă drumul celor mândri, primește recompense. Este o rușine.







Am adunat 12 actori care au pierdut o bună ocazie de a juca megarol.

Russell Crowe în loc de Hugh Jackman Role: Wolverine în filmul "X-Men: Începutul". Wolverine »

12 actori care ar putea juca megarol, dar au ratat șansa lor - popcorn
imdb.com, 20th Century Fox Inițial, rolul lui Wolverine era numit Russell Crowe. El a devenit interesat de propunere, dar de atunci el a fost deja atât de bine cunoscut tuturor partidului „Gladiatorul“, care apetitul său din partea taxei supărat producători. Rolul era numit puțin cunoscut Hugh Jackman, care a încetat să mai fie actor necunoscut chiar a doua zi după premieră.

Rolul: Frodo în trilogia "Lordul Inelelor"

12 actori care ar putea juca megarol, dar au ratat șansa lor - popcorn
imdb.com, New Line Cinema Gyllenhaal într-un interviu cu Reporterul de la Hollywood: "Îmi amintesc că am ascultat rolul lui Frodo în Stăpânul Inelelor. Nu am fost avertizat atunci că ar trebui să joc cu un accent britanic. Îmi amintesc cu adevărat cum mi-a spus Peter Jackson: "Știți chiar că ar trebui să aveți un accent britanic?" Bitch, mai târziu am auzit că a fost una dintre cele mai proaste audiții ". Liam Aiken în loc de Daniel Radcliffe







Role: Rose DeWitt Bewakeeter în filmul "Titanic"

12 actori care ar putea juca megarol, dar au ratat șansa lor - popcorn
imdb.com, 20th Century Fox, James Cameron a ales personal Gwyneth Paltrow în rolul lui Rose, dar ea a ales pur și simplu melodramă dezastruoase melodramă „Atenție! Ușile sunt închise. Rolul ia revenit lui Kate Winslet, iar Gwyneth a regretat foarte mult decizia ei mai târziu. Jack Nicholson în loc de Al Pacino

Rolul: Jack Sparrow în filmul "Piratii din Caraibe"

12 actori care ar putea juca megarol, dar au ratat șansa lor - popcorn
imdb.com, Walt Disney Pictures Jim Carrey a fost printre cei mai mulți audiții pentru acest rol interesant, dar în cele din urmă a abandonat-o în favoarea comediei "Bruce Almighty". Și, așa cum a arătat viața, spre binele lor: Johnny Depp a făcut un șic Jack, iar Kerry - un minunat Bruce. Dar continuările "Piraților din Caraibe" au fost mai mult. Tim Roth în loc de Alan Rickman

Rol: Severus Snape în filmele Harry Potter

12 actori care ar putea juca megarol, dar au ratat șansa lor - popcorn
imdb.com, Warner Bros. Imagini Tim Roth a fost audiat pentru rolul unui profesor de Poțiuni și a fost perfect potrivit pentru acest rol. Chiar și originile sale britanice potrivit JK Rowling, dar actorul ar prefera să joace în filmul „Planeta maimuțelor“. Câștigătorul sa dovedit a fi Alan Rickman, pentru că această imagine a lui Tim Burton a trecut într-un fel, fără o scânteie și nu o piatră de hotar. Tom Cruise în loc de Robert Downey Jr.

Rolul: Tony Stark în filmul "Iron Man"

12 actori care ar putea juca megarol, dar au ratat șansa lor - popcorn
imdb.com, Marvel Creatorii Universului Iron Man au văzut doar Tom Cruise în rolul principal și au fost foarte trist când a refuzat, după ce a decis că scenariul este prea slab și povestea este plictisitoare. Tom Cruise este un mare actor, dar Robert Downey Jr. a reușit să aducă în imaginea Iron Man o proporție semnificativă de umor și ironie. Eddie Redmayne în loc de Chris Pratt

Ați găsit o eroare? Selectați fragmentul și apăsați pe Ctrl + Enter.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: