11 Consilii pentru îngrijirea mâinilor și nu numai

Acest articol vă va spune despre principalele produse dovedite de îngrijire a mâinilor care s-au dovedit a fi eficiente și merită atenția dumneavoastră.







11 Consilii pentru îngrijirea mâinilor și nu numai
Fiecare femeie vrea să rămână întotdeauna tânără și frumoasă, să aibă o piele netedă și delicată a feței. mâinile și întregul corp. Din păcate, pielea mâinilor noastre îmbătrânește mult mai repede decât restul corpului, așa că în primul rând trebuie să aveți grijă de ele. Procedurile moderne de salon pot demonstra un efect cu adevărat uimitor și pot ajuta la restabilirea tinerilor, dar de ce nu facem proceduri simple și ușoare în fiecare zi, care nu numai că vor face "efectul salonului", ci și economisesc banii, timpul și nervii? Să vedem ce metode există pentru îngrijirea pielii mâinilor.

11 Metode de îngrijire a mâinilor

  1. Încercați să nu folosiți apă caldă pentru mâini. Din păcate, din acest pielea devine gras de film uscat și subțire pe mâini, protejând pielea împotriva pierderii de umiditate, pur și simplu dispare. De asemenea, nu utilizați apă rece. Cea mai bună opțiune este spălarea cu apă caldă.
  2. Întotdeauna încercați să vă ștergeți mâinile uscate - umiditatea excesivă strică pielea mâinilor.
  3. Dacă aveți de gând să ieșiți pe stradă, unde este rece și vânt, întotdeauna vă întindeți mâinile cu o cremă specială.
  4. Te duci în vacanță, unde este marea, soarele și distracția? Nu uitați să utilizați protecția solară - razele ultraviolete în doze excesive vă dăunează pielea.
  5. Ați observat că, în timp, zăbrelele tale drăguțe au devenit dură și dură? Pentru a face acest lucru, trebuie să faceți tăvi speciale cu ulei de bază. Este foarte simplu: să ia un recipient mic pentru a turna ulei, așteptând timp de 7 minute, apoi să ia o piatră ponce și să înceapă să frece coatele încet. După aceste proceduri, aplicați o cremă specială (este posibilă pentru mâini).

Ne ocupăm de mâini acasă - rapid și ușor!

Este ușor și simplu să dai doar 30 de minute pe zi pentru a prelungi tinerețea stilourilor tale minunate!

  1. Aveți un prosop dur în casa dvs. - după duș, asigurați-vă că frecati acest prosop cu atenție.
  2. Folosiți creme făcute acasă - pielea va fi recunoscătoare doar pentru tine!
  3. Există o altă rețetă de îngrijire a mâinilor - să ia uleiurile de zahăr și de bază în proporție de 1 la 2 și mișcări lente freca amestec. Este necesar să faceți acest lucru în 2-3 minute. Apoi clătiți cu apă caldă cu un săpun bun.
  4. Sarea de mare poate ajuta, de asemenea, să vă salvați mâinile. Îndepărtați-l cu grijă într-un mixer, apoi turnați-l pe mâini și frecați-l ca și cum ați spălați mâinile. Fă-o cu grijă. Apoi clătiți cu apă caldă.

Nu uitați că, după toate procedurile legate de întinerire a pielii mâinilor (și nu numai), ar trebui să frecați creme speciale pentru a preveni iritarea și de a îmbunătăți efectul produsului procedurilor.

Acum, să examinăm mai îndeaproape cremele pentru pielea mâinilor.

Cream - merită folosită?

O să ne dăm seama: în general, de ce avem nevoie de o cremă de mână și ce poate face pentru noi? Structura cremei vă permite să păstrați umezeala și să împiedicați uscarea și duritatea pielii. Apoi, nu uitați că, de asemenea, crema protejează ușor pielea de radiațiile ultraviolete. Există un mod interesant de a păstra umiditatea mâinilor pe piele noaptea: aplicați crema peste noapte pe pielea mâinilor, puneți pe mănuși de bumbac speciale și adormiți. Veți observa că pielea mâinilor a devenit mai moale și mai plăcută la atingere pentru dimineață.







Dar puțini știu că crema trebuie aplicată prin mișcări de masaj. Ar trebui să fie ușor să masați fiecare deget longitudinal în sus și în jos. De asemenea, merită să ne amintim că palmele în sine nu au nevoie de cremă.

Acasă crema de mână

Încă mai cumperi creme scumpe care nu prezintă niciun efect vizibil și scot numai ultimele bani de la tine? Nu dispera! Puteți face cea mai mare cremă de ingrediente improvizate și obțineți un excelent efect anti-îmbătrânire pentru mâinile tale!

Vă oferim următoarea rețetă:

  1. 1 lingura. l. plante uscate (cătină, mușețel sau altă plantă)
  2. 70 de grame de unt
  3. 1 linguriță miere

Este foarte simplu: se toarnă ierburile cu apă clocotită peste noapte și apoi se strecoară. Apoi amestecați o linguriță de perfuzie cu miere și unt. Toate se amestecă bine și se utilizează ca o cremă de mână. Rețeta este simplă, potrivită pentru orice piele, în special pentru tipul de piele uscată.

Există o altă rețetă minunată:

  1. O jumătate de pahar de smântână
  2. 2 gălbenușuri de ou
  3. Suc de lămâie (aproximativ o jumătate de lămâie)
  4. 2 linguri. l. vodcă sau coniac

Luați un mixer și se amestecă smântână, gălbenușuri și suc de lamaie, apoi se adaugă treptat restul ingredientelor.

După cum vedeți, îngrijirea mâinilor necesită atenție și puțină putere, dar rezultatele nu te vor face să aștepți!

11 Consilii pentru îngrijirea mâinilor și nu numai

Multumesc pentru articol! Este foarte util! Am această iarnă a avut probleme teribile cu pielea uscată pe mâini (și pe obraji încă), așa că am avut timp pentru a citi o mulțime de articole și diferite mijloace pentru a încerca și pot fi utilizate în cazul în care articolul dumneavoastră a văzut că ar fi mai ușor)

Am fost ajutat foarte mult de o cremă lokobeyz cremă pentru restaurarea pielii - eu cu ea pentru noaptea îngrozită. De asemenea, m-am învățat să spăl vasele numai cu mănuși și să nu mă plimb pe străzi în vreme rece fără mănuși. De masochek îmi place foarte mult cum funcționează de la miere care, dar este foarte lipicios, bineînțeles, nu foarte convenabil și cartofi, aici este, în general, cool pentru mâini, dar asigurați-vă că ați frotiu-l apoi cu smântână de grăsime

Vă mulțumesc pentru mulțumiri, Anastasia! Am fost bucuroși să vă ajutăm și vă mulțumim pentru sfatul dvs. =)

11 Consilii pentru îngrijirea mâinilor și nu numai

Nu deloc! Vă mulțumim pentru astfel de materiale utile

11 Consilii pentru îngrijirea mâinilor și nu numai

M-am gandit ca ripea numai cu dermatita atopica prescrie, sora mea are un copil pentru ei.

11 Consilii pentru îngrijirea mâinilor și nu numai

Nu, de ce, este o cremă medicinală care, atunci când este uscată, dermatită, reacțiile alergice sunt de regulă prescrise. Și am suficiente probleme cu pielea mea sensibilă și fără alergii

Vă mulțumim foarte mult pentru feedbackul dvs.!

Top-10 pagini populare

Utilizarea spermei pentru pielea corpului și a feței
  • RomkaHUESOSKA "SPERMUL ESTE UN PRODUS NATURAL ABSOLUT. Ce va face încă.
Bombe pentru baie cu mâinile lor
  • Anonim »Iată un canal se răcească și bomba pe care o am.
Instrucțiuni pas-cu-pas pentru a face vijeli în săpun de la zero folosind o matriță
  • Anonim »bun dupa-amiaza! ar fi recunoscător dacă ați putea da.
Cum sa faci o baza de sapun cu mainile tale?
  • guro "Aftar, deoarece înțeleg toți reactivii gratuit. poate fi.
  • guro "guro, ca indicator este mai bine să se utilizeze fenolftaleină (în farmacie este posibil.
Facem lăcuire naturală la domiciliu
  • guro »(de la zero și apoi peste tot scriu despre crearea lacului.
Facem un șampon uscat cu mâinile noastre
  • Admin »Maria, Bună ziua! Puteți cumpăra aici






Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: