10 sfaturi pentru scrapbooking pentru începători și nu numai - scrapbooking creativ

10 sfaturi pentru scrapbooking pentru începători și nu numai - scrapbooking creativ

Nu mă prefac că sunt originale sau complete. Este timpul să formulezi gândurile care sunt în capul tău.

10 sfaturi pentru scrapbooker

  1. Începeți să creați o pagină din selecția fotografiilor. Acestea vor provoca gama de culori a fundalului și tipul de bijuterii.
  2. Nu vă gândiți la stiluri (dacă nu faceți treaba "faceți lucrarea în stil ..."). Scrapbooking-ul este creativitatea, nu este nevoie să vă conduceți în cadru. Ceea ce fac este stilul meu.
  3. Dacă nu puteți crea sau completa o pagină, este bine să o amânați pentru o perioadă. Uneori este nevoie de o jumătate de oră pentru a schimba activitățile și uneori aveți nevoie de o pauză într-o săptămână sau mai mult. Cu vzlyadom proaspete rezultatul va fi mai interesant.
  4. Pentru a verifica dacă pagina skompanovana arata bine la ea cu susul în jos (nu stau neapărat pe cap, vă puteți întoarce pagina). Deci, fotografiile nu va atrage atenția, și va fi distorsiuni vizibile în compoziția și încălcarea gama de culori.
  5. Lipiți orice element al paginii în ultimul loc. În ultimul loc.
  6. Bucurați-vă atât de proces cât și de rezultat. Apreciez timpul pe care am reușit să-l dedicăm scrapbooking-ului și nu ne plângem de absența lui.
  7. Utilizați timp în transportul, cozile de așteptare la prânz pentru planificare: desen schite, inventarea de titluri, scris proiecte pentru zhurnaling.
  8. Păstrați sub forma unor link-uri sau schițați idei preferate. Dacă durează un minut, după un timp, căutarea pentru ceea ce "am văzut undeva ..." durează o oră.
  9. Este mai frecvent să eliminați obiecte inutile de pe desktop și, de cele mai multe ori, să priviți conținutul cutiilor și cutiilor, unde sunt stocate unelte și ornamente.
  10. Aflați și împărtășiți experiențele dvs. Nu vă fie frică să încercați să experimentați.






De asemenea, ar putea fi interesat de:













Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: