10 ani de nunți - tradiții, sărbători și cadouri

Aniversarea vieții de căsătorie este de 10 ani, nu este o mulțime și o mulțime. De obicei, în această perioadă, soții trăiesc în mod pașnic și sunt capabili să găsească compromisuri în problemele controversate. Fiecare an de viață împreună are un nume diferit, care determină ce vă puteți da reciproc și cum să celebrați cel mai bine aniversarea. Aniversarea a 10 ani de căsătorie este numită - Tin sau nunta roz.







Ideea 1: Tradiții

Numele de aniversare în onoarea de tablă se datorează faptului că este un metal foarte flexibil, simbolizează faptul că, prin zece ani de căsătorie, soții cunosc foarte bine toate trăsăturile și comportamentele celuilalt. Putem spune că soții sunt capabili să se adapteze unul la celălalt, cum ar fi staniu, care se îndoaie.

Numele - nunta roz aminteste ca in casatorie exista inca un loc pentru romantism. În acest caz, ne referim nu doar la culoarea delicată roz, ci și la floarea trandafirului - dragoste și pasiune.

În cele mai vechi timpuri, la aniversarea aniversării unei nunți, a fost o tradiție că un soț ar trebui să meargă cu o linguriță în buzunar toată ziua și să-l pună doar pe perna soției sale seara. Există o tradiție conform căreia, după vacanță, soțul și soția ar trebui să petreacă noaptea pe un pat împrăștiat cu petale de trandafir.

Recomandări utile: cu mult timp în urmă, la aniversarea a 10 ani de la aniversarea nunții, este obișnuit să se facă schimb de inele de staniu, pe care este posibilă gravarea. De exemplu, data de aniversare a nuntii Tin.

Ideea 2: sărbătorește

Se crede că a zecea aniversare a nunții ar trebui să fie sărbătorită cu multă distracție. În această zi este necesar să se adune într-un cerc de rude și prieteni și să bea din nou pentru

10 ani de nunți - tradiții, sărbători și cadouri
bunăstarea, sănătatea și dragostea în familia ta. Puteți sărbători aniversarea, atât acasă, cât și într-un restaurant, după care ați fost de acord cu personalul în legătură cu tema sărbătorii.

La masa de sărbătoare, puteți pune martori lângă dumneavoastră, în timp ce ei au stat lângă tine la nuntă. În această seară, soțul și soția se transformă într-o mireasă și mire. Rochiile trebuie purtate conform tradiției, cu o nuanță roz deschisă. Soția poate purta o rochie roz sau sarafan, iar în părul țese o floare de trandafir. Soțul poate purta un costum de lumină cu o cămașă de culoare roz. Nuantele roz în această zi ar trebui să fie prezente aproape în totul, în interiorul casei, pe masa festivă, sub formă de plăci roz, fețe de masă și servetele.

Mâncărurile de pe masă nu ar trebui să fie simple și ar trebui să fie abordate sub temele aniversării, dar și rafinate. Pe masă trebuie să fie neapărat un pui sau un curcan într-un sos roz, pe care cuplul ar trebui să-l guste ca un semn al unei vieți fericite și bogate. De asemenea, printre feluri de mâncare pot fi pești roșii, și beți în această zi aveți nevoie doar de vin roșu.

Ideea 3: Felicitări

Felicitări pentru 10 ani de căsătorie cu soții

1. Sunteți un soldat de tablă,

Puternic topit în bătălie.

Dragoste, ca un steag, care poartă cu sârguință,

Treceți zece ani în rânduri.

Ai luptat neobosit în bătălii.

Eșecul atacat, viața,

Victoria vă marchează aniversarea

Sunetul nunții de astăzi.

Și după ce am plantat dragostea asupra cetății,

Ceea ce se numește o familie,

Vreau să vă întăresc în continuare

Până la nuntă, aur!

2. Nu purtați cercei din tablă

Și nu în onoarea în inelele de metal,

Dar nu există lingură de staniu mai puternică,

Ce terci din copilărie ai intervenit.

Și nu este întâmplător că ei numesc staniu

Zece ani de nunta,

Lasati cositorul sa putrezeasca bine,

Dar pentru al sparge, du-te cu o geantă.

Vă dorim fericirea sinceră în viață,

În dragoste, ajungeți la înălțimi fără precedent,

Și nu lăsa nimic rău în viața personală

Sindicatul dvs. de staniu nu se va îndoi.

Salvați ani într-o alianță plăcută,

Creșteți bunătatea copiilor voștri,

Și iubirea să cadă pentru tine, ca și în solitaire

Și sute de mii de zile cu suflet de suflet!

1. Felicitări pentru aniversarea nunții tale! În momentul în care ți-ai conectat viața, cele două cele mai frumoase trandafiri au înflorit pe pământ și două stele au strălucit în cer. Și să lăsați trandafirii nu numai muguri minunate, ci și spiritele ascuțite, iar stelele sunt atât de departe, că te duci împreună în viață, conduse de un mare sentiment de iubire dezinteresată, cu totul cuceritoare. Deci, întotdeauna să lăsați un cer mai înalt și mai înalt deasupra ta și să lăsați fiecare primăvară să înflorească și flori frumoase pentru tine în grădini! Cresc unii pe alții! Aveți grijă de dragostea voastră și vă va proteja, va îndepărta toată vremea și norii răi de cerul familiei! Vă doresc fericire și dragoste!

2. În acest moment solemn, am onoarea să felicit soții cu adevărat fericiți și pasionați care astăzi sărbătoresc a zecea aniversare a nunții lor! În această zi, dragul nostru, vreau să spun "A iubi nu este să te uiți unul la altul, să iubești înseamnă să privești împreună într-o singură direcție". Așadar, vă urez mereu într-o direcție! La urma urmei, numai în acest fel veți obține tot ceea ce doriți atât! Și numai atunci toate visele tale se vor împlini! Cu aniversarea!

Felicitări pentru 10 ani de căsătorie cu soția de la soție

1. Cu o nuntă de tablă cu soțul ei

Această rimă blândă!

Zece ani, în căldură și frig,

În apropiere trăia. Nu este o limită de timp?

Câte zile minunate!

Și câteva zile dificile.

A dat copiilor o minunată,

Nu am regret cuvintele frumoase.

Lasă dragostea să nu se estompeze,

Și vatra familiei noastre

Numai mai puternic,







Promitând o mulțime de beneficii!

2. Cel mai bun soț, dragă și dragă,

Tu esti cel mai unit pentru mine.

Un tată frumos, iubitor,

Spune-mi ce? Bine facut.

Cu nunta de staniu Felicit,

Pentru tine, blând, vreau.

Pentru a trăi, cel puțin o sută de ani,

Și viața nu era goală.

Voi face o masă festivă pentru noi,

Voi spune cum te iubesc din nou.

1. Sotul iubit, vă urez bun sănătate, bună dispoziție și copii ascultători. Și că vă întoarceți acasă întotdeauna cu o inimă ușoară și cu o mare dorință! O cină delicioasă și o bună dispoziție, vă voi oferi! Fii fericit și întotdeauna să fii bun cu toți cei dragi!

2. Soțul meu, fericirea mea, tandrețea mea, căldura mea, dragostea mea, sforăitul meu, bucuria mea, igromanul meu, tristețea mea, răutatea mea! Da, ce diferență are, principala cauză este că iubitul meu! Felicitări pentru dragostea noastră mare și dorința de a rămâne mereu draga mea în lume! Și voi fi pentru totdeauna a ta, indiferent ce se întâmplă!

Recomandări utile: bărbații au un stimulent pentru realizări noi, atunci când sunt lăudați, laudați-vă soțul nu numai în zilele de aniversări, ci și în zilele lucrătoare.

Felicitări pentru 10 ani de căsătorie cu soțul / soția de la soț / soție

1. Singura, dragă, dragă.

Sunteți în lume sunt una pentru mine.

Îți voi da un buchet, așa că știu.

Ei bine, și într-un buchet vor fi multe trandafiri,

Și pe fața ta, ca să nu văd niciodată lacrimi.

Am trăit cu voi număr rotund,

Și acesta este singurul lucru care m-a salvat.

La urma urmei, zece ani cu tine, suntem la imobil,

Am trăit împreună pentru o nuntă de tablă.

Vă urez sănătate pentru totdeauna,

Vreau să trăiesc împreună un secol,

Ține minte că ești cea mai bună soție,

Rețineți întregul pahar de vin roșu.

2. Zece ani împreună cu tine -

Ca un cântec vesel,

Te-a înconjurat cu căldură,

Casa noastră ușoară, confortabilă,

Copiii noștri sunt bucuria noastră,

Nu a existat niciun dezacord,

Toți trăim cu încredere,

Cât de cald împreună cu voi,

Sunteți frumoși, buni,

Și bunul tău suflet,

Da, vă spun cu îndrăzneală,

Ce alegere minunată a făcut,

Și m-ai ales pe mine,

Și a fost creată o familie,

Deci, umpleți aceleași ochelari,

Pe o zi de nunta staniu!

1. Toată lumea din familie are un scop. Femeia este întotdeauna gardianul. Păstrează o atmosferă, dragoste, relații, păstrează și protejează bazele și înțelegerea reciprocă pe care se păstrează baza unei familii. Felicitări, iubita mea, sunt fericită că te am, știu că vatra familiei noastre este în mâini sigure!

2. Vreau să fac un toast pentru mâinile frumoase de aur care nu cunosc oboseala. Pentru tine, iubita noastră de neuitat și dragă, pentru căldura și afecțiunea care îmi dă mereu în viață. Trăiește o viață fericită și lungă și radiază căldura care trăiește în inima ta. Te iubesc și eu binecuvântez ziua când te-am dus la soție!

Recomandări utile: amintiți-vă că femeile iubesc florile, nu vor fi niciodată inutile, le dați iubitei dvs. împreună cu o felicitare.

Felicitări 10 ani de nuntă unui prieten

1. Prietenul meu, ține minte cum m-am căsătorit,

În mireasa ca dragostea lui,

Acum sunteți o familie puternică!

Și vă felicit!

Vă doresc multe victorii,

Pentru a trăi lumina de mulți ani,

Așa că totul iese întotdeauna,

Nu știam niciodată deznădejdea.

2. Cu aniversarea nunții, dragă prietenă!

Îmi doresc tandrețea primăverii,

Chiar și pentru un moment mic

M-am bucurat de lumea din jurul meu!

Lăsați-vă iubirea să nu se estompeze,

Doar lăsați-o să strălucească, să crească mai puternică!

Pace pentru tine, iubire, confort și noroc,

Fii fericit, fii fericit, prietene!

1. Când oamenii își găsesc partenerul - acesta este un mare miracol. Și sa întâmplat ca cel mai bun prieten al meu să-și găsească astăzi perechea sufletească, sărbătorind prima aniversare a nunții sale. Și sunt foarte fericit pentru el, pentru că este fericit, ochii lui ard cu căldură, iar întreaga lui ființă este saturată de iubire, cu dragoste pentru dragul său soție. Aniversarea fericită, amice!

2. Ei spun că dragostea adevărată se transformă într-o prietenie puternică. Și vreau să vă urez la aniversarea nunții, astfel încât sentimentele tale delicioase să devină și mai blande. Nu este nimic despre care se cheamă a 10-a aniversare a nunții - nunta roz. Fiți mereu atenți unul la altul! Fiți capabili să iertați toate slăbiciunile și tratați întotdeauna cu umor cele mai dificile situații!

Recomandări utile: felicitându-ți prietenul la aniversarea nunții, nu uita să spui câteva cuvinte despre cât de bună este soția lui.

Felicitări pentru nunta ta de 10 ani a prietenei tale

1. Rochie voal alb și alb -

Până acum, îmi amintesc clar.

În acea zi, sa împlinit un vis

Tremură fetiță!

În nunta ta, aniversare

Tu, prietene, felicitări!

Fiți răbdători și înțelepți

Cu soțul meu, vă doresc!

2. Prietene, felicitări!

Astăzi este nunta aniversării tale!

Cu toata inima, va doresc

Doar bucurie în soarta ta!

De multe ori te zâmbești soțului tău,

Tu dai naștere copiilor buni,

Cel mai fericit dintre toate este să încercați,

Și doar vis de bine!

1. Stimate prieten! Vă felicit cu solemnitate pentru aniversarea nunții!

Din inima mea îmi doresc doar cele mai bune de noroc și cald, că viața a fost ca saharok și iubirea veșnică a fost de ardere, cei mai mulți ani de viață împreună, astfel încât în ​​fiecare zi a fost pentru tine, ca o vacanță, luminos, senzație de arsură, strălucitoare, iar acest lucru este gaj de fericire și iubire!

2. Conectarea vieții voastre este o mare binecuvântare! A trăi împreună de mai mulți ani este o mare artă. Felicitări, prietena mea la prima aniversare a nunții, sunt fericită pentru fericirea ta. Familia este o oază în deșertul indiferent de viață, păstrează-ți dragostea și familia pentru mulți ani.

Recomandări utile: felicitând un prieten la aniversarea nunții, spune-mi cât de norocoasă era cu un soț curajos și le-a dorit armonie în relațiile lor.

Ideea 4: Cadouri

Cadouri pentru aniversarea aniversării nunții pot fi atât tematice în natură, cât și nu.

Cadou pentru soți de la oaspeți timp de 10 ani de nuntă

Oaspeții care sosesc la sărbătoare pot da soților lor diferite culori de nuanță roz, deși puteți alege o altă culoare. Ca cadou pentru soți puteți prezenta:

  • lenjerie de pat,
  • statuetă,
  • cutie,
  • imagine
  • o figură cu piatră roz,
  • obiecte de decor,
  • aparate de uz casnic,
  • o vază de staniu,
  • o tapiserie,
  • textile de origine,
  • un set de pahare de vin din tablă,
  • serviciu cu o imagine de trandafiri.

Sfaturi utile: puteți oferi un cadou care conține o culoare roz, cum ar fi un ceas deșteptător roz sau o cară roz.

Cadou pentru soție de la soțul ei timp de 10 ani de nuntă

10 ani de nunți - tradiții, sărbători și cadouri
La aniversarea nunții, orice dar va fi potrivit, cel mai important, că va fi făcut din inimă.

  1. decor cu piatra roz,
  2. roba de culoare roz,
  3. USB - o unitate flash de culoare roz cu pietricele,
  4. tabletă
  5. laptop,
  6. cutie de carton,
  7. E-book,
  8. prosop roz,
  9. nightgown cu trandafiri.

Recomandări utile: În mod tradițional în această zi, soțul trebuie să dea soției sale 11 trandafiri, dintre care zece trebuie să fie roz sau roșu și un alb, ceea ce simbolizează speranța pentru un viitor lung și fericit.

Un cadou soțului său de la soția sa timp de 10 ani de căsătorie

Este cunoscut faptul că un om nu alege doar un cadou pentru o vacanță, astfel încât să puteți da lucruri necesare pentru el și suveniruri comice.

  • un set de soldați tineri,
  • arma rece suvenir din staniu,
  • cana de staniu pentru bere,
  • șah din tablă,
  • lanțul cheie pe chei,
  • lanț,
  • cămașă de culoare roz,
  • cravată roz,
  • o brichetă frumoasă,
  • scrumieră
  • un caz de țigară.

Recomandări utile: dacă nu puteți alege un cadou simbolic, dați soțului dvs. un certificat de cadou pentru o anumită sumă de bani. El poate alege ceea ce are nevoie.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: