Pe măsură ce brățările cu diamante au primit denumirea - tenis

În cataloagele și listele de preț ale multor companii de bijuterii și magazine, este ușor să observi numele de "brățări de tenis". Deci, ce înseamnă brățările cu diamante legate de tenis?

În 1987, câțiva fani de tenis a atras atenția asupra faptului că în vârstă de 32 de ani, premiat american Chris Evert (Chris Evert), pe de o parte din dreapta etaleaza brățară subțire. Și în timpul sferturile de finală «US Open-1987" cu compatriotul Lori McNeil (Lori McNeil) Chris după unul dintre extragerilor puncte într-un ochi nedumerit a început să«alerga»în jurul valorii de instanța de judecată, caută ceva. Apoi se întoarse spre judecătorul de pe turn cu cererea de a suspenda meciul, pierzând brățara cu diamante. Cu toate că o astfel de pauză reguli nu oferă judecătorului, arbitrul turneului și rivalul simpatic la această situație. După meci, Evert bucurat că pierderea a fost și McLean - victoria (6: 3, 2: 6, 4: 6).

În interviul post-meci, Chris a spus că brățara ei a fost de la George Bedewi (George Bedewi).

Sunt sigur că mulți jucători de tenis, printre decoratiunile sunt "brățări de tenis", dar să le joace, dar Evert, se permite numai: Argentina Gabriela Sabatini (Gabriela Sabatini), Serena Williams (Serena Williams), Dane Caroline Wozniacki (Caroline Wozniack) .