În noul rendezvous solid deja vu, știri de fotbal din lume

În noul rendezvous continuu déjà vu

Nu este mulțumit de varietatea de atacuri de fotbal saptamana trecuta, Liga Campionilor de fotbal a promis să restituie datoria în săptămâna asta. În principal, cu tot respectul față de clasicul Turin-Dortmund al competiției europene, spectatorii au atras un meci în Manchester. Rusfootball.info vorbește despre ceea ce sa întâmplat interesant în „City of Manchester Stadium,“ și de ce „cetățeni“ nu este totul pierdut.

Două înainte de Pellegrini în prima repriză nu s-au arătat
Aceasta este, „Orașul“ și „Leopard“ au jucat deja reciproc și că catalanii sunt destul de încrezător într-un rând, dar cu unele dificultăți pe joc a continuat, adică pentru a reaminti, în opinia mea, nu. Despre pre-meci descompusa de mult a fost spus de multe ori Pellegrini a reamintit indecizia lui, și „Barcelona“, ea, așa cum sa dovedit, o anumită superioritate în clasa. Prin urmare, propun să nu amânați problema într-o cutie lungă și să vă îndreptați privirea spre ceea ce era în joc.

Să începem cu compozițiile. În meciul penultim al etapei de grup, "Manchester City", după cum vă amintiți, a jucat cu "CSKA" și a pierdut nu numai puncte, dar, de asemenea, Yaya Toure. În acest sens, mentorul "orășenilor" a decis să nu se elibereze la centru, de exemplu, Lampard, și să dea ocazia de a se arăta la o pereche de forțe Aguero-Dzeko. Cu toate acestea, în prima jumătate a anului, această mișcare strategică nu sa justificat în nici un fel. Momentele de la proprietari au fost un minim, dacă nu să spunem că nu au fost deloc.

"Suarez în flăcări" sau un uruguayan a pus din nou o copeică unui portar englez
Dar trioul atacat catalan a fost în prima jumătate de la înălțime. În special cu succes acest segment al jocului Luis Suarez. La 16 minute sa luptat cu mare Kompany maiestuos în interiorul zonei „City“ și o dată, în același cântec din copilărie, mai agil și îndrăzneț, îndrăzneț și abil, chiar din afara portar ciocan mingea în colțul de departe de obiectivul lui Hart.

Cel de-al doilea gol în meciul Suarez a fost creat în minutul 30. Există deja împușcat de Messi treci precedat de feeric și treci de lux la Alba, care a găsit în centrul casetei uruguayan. Este demn de remarcat că, foarte recent, la Campionatele Mondiale, am văzut deja cum Suarez îl întorce de două ori pe Hart. După 8 luni nimic nu sa schimbat. Hart - Suarez toate de asemenea 0: 2.

Apropo, al doilea gol Suarez a devenit 200 m pentru „Barcelona“ în Liga Campionilor în 200 m meci ca ei în acest turneu. Statică frumoasă, nu spune nimic. Oaspeții de aici pot fi, de asemenea, deschis și de a treia sută din obiectivele sale în principal turneu european kubnom, dar nici unul nu Neymar sau Messi partener rafală nu este acceptat.

Transformarea "orașului" după pauză ca o rază de speranță pentru reluarea intrigii
După prima repriză, mulți au simțit că totul era deja clar și a trecut la următorul meci. Dar "Manchester City" ceva de genul asta în timpul unei pauze pentru ei înșiși au dat seama că au ajuns în a doua jumătate o echipă complet diferită. În primele 5 minute după reluarea jocului gazdele ar putea înscrie de trei ori, dar nu a dat Mascherano făcut Nasri, Aguero a condus un pic de vedere, și Jack mediocru cu câțiva metri a lovit capul doar în mâinile Ter Shtegenu. Și puțin mai târziu exact același truc a fost repetat de Companie - un exemplu rău este contagios.

"Barcelona" a continuat să fie singura echipă care nu a ratat pe "Etihad", la câteva minute după aceea. Puneți capăt seriei "negre" a lui Aguero. gazdă Foarte combinație rece jucat la care au participat Clichy Fernandino Silva direct în sine Kun Aguero. Totul a fost făcut la o astfel de viteză mare, care chiar și un disperat aborda Pique nu a putut împiedica ieșirea argentiniană singur cu Ter Shtegenom. O lovitură puternică sub bara transversală și o seară bună, doamna intriga.

Claritatea rațiunii la Clichy și decolorarea razei speranței de intrigă ...
Dar nu pentru mult timp fanii locali s-au bucurat. După câteva minute după ce Aguero Clichy a luat-o la picioarele lui Dani Alves în centrul terenului. Felix Brykh nu a uitat că francezul era deja galben și la trimis pe huligan să se odihnească. După aceea, orașul abia trebuia să conta pe o presiune constantă asupra porților oaspeților. Apropo, în toate meciurile împotriva "Barcelonei", cineva de la "orășeni" primește un cartonaș roșu. Tendința, totuși.

Messi ar putea "termina totul în general", dar ...
În cele mai multe dintre "Barcelona" ar putea aduce scorul la devastatoare, dar Leo Messi încă o dată a pus îndoieli cu privire la forma sa pentru a bolnavilor. În primul rând, el a urcat într-un mic ofsaid, din cauza a ceea ce nu a fost inclus gol lui foarte frumos. Și apoi, în timp îndelungat, sa oferit în mod voluntar să pătrundă aceeași pedeapsă pe care o câștigase, dar nu putea să-l depășească pe Hart din punct de vedere și, de asemenea, și-a șters capul la finisare.

Cel mai amuzant lucru este că, în ultimele opt încercări nereușite, Messi a lovit exact în colțul din dreapta al portarului. Din nou, trendul, prieteni. O altă ratare în ultimul minut al meciului ar putea fi fatală pentru Barcelona. Cel puțin, aceasta speră Joe Hart, care, probabil, a devenit principalul erou al meciului, în pofida celor două goluri concediate. La urma urmei, dacă nu pentru salvarea lui, apoi se potrivește cu revenirea publicul ar putea tambur numai sub sloganul unei noi serii despre jungla de beton de pe TNT - „Invitam pe cei care sunt disperați“ Ei bine, așa că este încă posibilă în această confruntare, chiar dacă șansele de „City“ este mult mai mică decât înainte de începerea duel.