7 Povestiri de dragoste

Nu voi crede niciodată că voi scrie un post cu acest nume. Am scris un articol ultima oară: temele pentru comutatorul de comutare sunt gratuite.

Poate că acest lucru este în ajunul de Ziua Îndrăgostiților pentru mine atât de afectat (nr să continue manual cu privire la modul de a crea un magazin online gratuit), sau poate doar în starea de spirit mea recentă bună și nu a vrut să scrie despre ceva strânge și tyagomotnoe.







Dar, pentru toată dorința lui, nu am putut scrie despre „muci în zahăr“ și nu va fi niciodată în stare să scrie o poveste de dragoste, similară cu cea din rafturile pline de magazine 😉

Da, și dragostea este diferită, nu numai cu un sfârșit fericit, ho-ho. 🙂 În general, vom vorbi despre diferitele sale aspecte. Să începem.

1. Romeo și Julieta.
Fără îndoială, cea mai strălucitoare poveste de dragoste. Și pentru toată tragedia ei, o admirăm, visăm la așa ceva. Pe de o parte, nu este surprinzător faptul că această lucrare ficțională a depășit toate poveștile adevărate de dragoste. Pe de altă parte, este uimitor faptul că nici o altă poveste fictivă nu ar putea să-l înșele pe asta.
Sau poate că motivul este că eroul acestei povestiri are doar 14 și 16 ani. Și spiritul Evului Mediu își adaugă romantismul. Și povestiri similare ale timpului nostru, cu unchii și mătuși, în ochii cărora este ușor să citești lăcomia și mercantileismul - arăți fals.

Dar nu totul este atât de rău, există povesti reale, chiar și în zilele noastre, cu dragoste curată și sinceră 😉
Noi conducem mai departe!

2. Napoleon și Josephine
O pereche de nu mai puțin cunoscute, dar sinceritatea sentimentelor, eu nu presupun să vorbesc 🙂 Faptul că nu am întâlnit niciodată sau declarații narative pe care Josephine cu adevărat iubit al doilea soț al ei. Da, a făcut totul ca să-i facă pe Napoleon, așa că sa simțit fericit. Nu ascundea că nu putea să iubească de la distanță. Asta este, numai soțul este trimis la o nouă campanie pentru a cuceri lumea, este agresiv 🙂 Deși Napoleon însuși nu este un pic jenat, el nu acorde atenție la numeroasele trădări și, prin urmare, nu vom 😉
Poate că povestea de dragoste a acestui cuplu este puterea iubirii lui Napoleon pentru soția sa. Un fapt bine-cunoscut faptul că înainte de luptă, el nu se ruga la icoana, și un portret al iubitei sale. El a scris în memoriile sale: „Dacă aș fi fost un tiran și un despot, apoi mulțumesc lui Dumnezeu că lângă mine a fost Josephine, datorită căreia am devenit mai moale și pufos, și că o astfel de accelerare ar da !!“. Aceasta nu este verbatimă, ci esența pe care ați prins-o
Și, mai degrabă decât ascunde de urmăritori în străinătate cu supușii lor loiali, el a venit în dormitor, unde au locuit pentru o lungă perioadă de timp, cu Josephine, și a strigat, amintindu momentele trecute de fericire.






"Napoleon este o capră" - feministele turnului vor striga la mine, "dacă aș fi iubit, n-aș renunța sau nu m-aș căsători cu altul!" Dull în frunte ca femeile 🙂 Napoleon - frumos!
Noi conducem mai departe!

3. Bonnie și Clyde
Primul lucru pe care aș vrea să-l notez: nu sunt eroi de film, ci personalități reale. Nu, nu este suficient, dintr-o dată cineva nu știa 🙂
De fapt, despre ce să vorbim? Grupul de scumbaci care au ucis pe fiecare în rând au devenit eroi și idoli ai multora, datorită adaptării povestirii. Mai exact, nu întregul grup, ci doar cei doi iubiți menționați mai sus. O mulțime de cântece, poezii etc. sunt dedicate acestor basuri. Deși unii oameni sunt eroi, iar noi de „echipa“ plâns, dorind aceleași scursuri 🙂 Xs, ceea ce lipsește oamenii în viață 🙂
Dar de ce am decis să scriu despre ei? Faptul este că, în ciuda activităților lor, erau întotdeauna împreună, angajați într-o cauză comună, trăiau fericiți și au murit în aceeași zi. Romantic, hehe !!

5. Kurt și Courtney
Kurt Cobain este fondatorul (sufletul și totul, totul, toate) de Nirvana. Courtney Love este soția sa (încă o cântăreață și actriță - dar, în general, foarte puțini oameni sunt interesați și suntem chiar mai mult).
Deci, Courtney - un bastard rar, care a profitat de talent și dragoste (în relație cu el însuși) Kurt, pentru a obține ceva și ea însăși. Ea a visat că vor deveni noul Sid și Nancy sau Bonnie și Clyde (deși brusc nu înțeleg ce să comparăm cu acestea).
În principiu, în unele privințe, ea și-a justificat speranțele. Kurt, ca și Sid, a murit de droguri. Dacă Sid în sens literal - de la supradozaj, atunci Kurt în figurativ. După cum știți, a fost împușcat prin cap. Nu cred în versiunea cu sinucidere, dar chiar dacă este așa, depresia cu înclinații suicidare în el a apărut din cauza drogurilor.
Și a ucis idolul milioanelor pe care Kurt o iubea atât de mult ... Există variante pe care le-a ordonat unui ucigaș. Și dacă nu este așa, atunci și-a pus mîna la moarte, pentru că. nu a ajutat la depășirea dependenței de droguri și a aruncat într-o oră dificilă.
Noi conducem mai departe!

6. Stephen și Tabitha Regele
Iată cel mai strălucitor exemplu al iubirii sincere a zilelor noastre! Tabitha King este soția unui scriitor celebru, Stephen King. Aceasta este o femeie pe care o consider în mod general ca fiind un ideal și închinător. Pe acest și adevărul pe care îl puteți ruga, precum Napoleon pe Josephine.
Faptul că acest lucru este Tabitha a insistat că Regele încă terminat de scris primul său roman oficial „Carrie“, este l-au susținut în zilele grele ale sărăciei și nu este permis să arunce ambarcațiunile scriitorului. Dar orice altă zi ar fi tipa pentru a merge pentru a câștiga bani (și a făcut-o, de a lua o mașină de scris în ora de prânz și noaptea, în loc de dormit) că orice „pisyulki“ - nu este gravă. Și știm foarte bine că majoritatea femeilor ar face acest lucru. Desigur, este greu pentru a fi romantic, atunci când copiii nu au nimic de a mânca, s-ar putea spune. Și nici măcar nu mă voi contrazice cu voi despre asta.
Doar merită să menționăm mulțumirile lui Tabitha că ea a ajutat-o ​​să "se nască" celui mai mare scriitor al timpului nostru (nu este părerea mea, ci una general acceptată).
Stephen King a fost dependent de droguri și de droguri, deja un scriitor bine-cunoscut. Și, dacă nu pentru Tabita, care a fost capabil să-l ajute să depășească și unul, iar a doua problemă, această poveste ar fi fost același final ca și cele două care stabilite chiar deasupra. Și muzicienii prins această femeie, Tabitha King, Kurt și Sid ne-ar fi încântat cu creativitatea și astăzi lor (dacă am vrut, dar asta este o altă problemă).
În general, Stephen și Tabitha King sunt o minunată poveste de dragoste cu un sfârșit fericit. Să ne bucurăm împreună pentru ei, să vă dorim fericire și viață lungă!

7. Nu stiu ...
... aceste două nume. Dar îi cunoașteți bine! Cred că m-ați înțeles perfect. 😉 Ce nume și ce descriere va avea istoria lor, este de datoria mea să nu decid. Chiar ar trebui să încercați să nu vă plictisiți!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: