7 Modalități de a extinde starea de fericire

7 Modalități de a extinde starea de fericire

Astăzi am o stare atât de minunat de magică încât vreau să trimit o rază a dragostei mele tuturor oamenilor din universul meu iubit și unic!

Nu voi scrie despre ceva trist si sumbru, voi scrie despre cum să fii fericit, cum să păstreze în ei înșiși sentimentul constant de antrenare, în cazul în care să atragă această energie minunat ....







Îmi împărtășesc doar ceea ce mă ajută personal! De asemenea, mă interesează cunoașterea rețetelor de fericire ale fiecăruia dintre voi! Să ne împărtășim utilitatea celeilalte.

♦ RESPOND! Fii atent la tot ceea ce este frumos în această lume pentru copiii care se joacă pe câini reci și pisici, papagalului de zbor, o femeie frumoasă pe om puternic, bun vechi doamnă, ocean, mare, soare, lună ... Într-o lume atât de mult unic, minunat și frumos, deci utilizați toate aceste resurse!

♦ SPEAKĂ COMPLIMENTE! Aici sunt toate aceste copii, pisicuțe, cățeluși, bunicile, femei și bărbați spun cuvintele bune și frumoase! De unde știi cum trăiește această persoană, ce spune el în viața de zi cu zi. Poate cuvântul tău va fi începutul ceva nou și important în viață, probabil, acestea urmează să fie salvat de la descurajare, probabil, pentru a ridica moralul și să dea puterea de a rezolva o situație dificilă poate provoca doar un zâmbet ... poate provoca și furie, ei bine, și smochinele cu el, principalul lucru este că ai încercat să schimbi ceva!







♦ vorbesc cu oamenii pe care îi iubesc, „Te iubesc“, la fel ca asta, fără nici un motiv, sunați la mijlocul zilei și spune: „Tu ești iubitul meu“, „ești meu cel mai bun“, pentru că cine altcineva, dar le va spune astfel de cuvinte importante.

♦ IUBIRE! Doar iubiți totul în jur, iubiți oamenii, iubiți-vă! IUBIREA ACESTEI LUME, e magic, vrea sa-l iubesti, asa ca nu-l refuza de aceasta placere!

♦ EAT! Băieți, sincer, nu este nimic mai teribil decât o persoană flămândă, așa că mâncați sănătatea pe care o iubiți! Vrei un cookie? Mănâncă un cookie. Vrei bomboane? - Asta înseamnă bomboane. Friptura vrea suculent și așa că, cu o crustă? Apoi rupeți friptura, apoi lucrați după aceea!

♦ REAMINȚI! Nu uitați victoriile și realizările voastre, pentru că fiecare persoană de pe pământ are ceea ce este mândru! Aceasta este abilitatea de a ne aminti de lucrurile principale și bune care au fost făcute, uneori foarte cool ne motivează să atingem noi înălțimi!

Așa îmi îngrijesc STIRUL! Și cum cumperi această condiție, deseori evazivă?

Fii fericit, oamenii mei frumosi - oameni)))







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: