7 Lucruri pe care le lipsește majoritatea femeilor

Din păcate, dovezile sugerează că astfel de femei sunt mult mai puțin decât „blondele naturale“ și conversația de sex feminin notoriu, care poate, uneori, accidental sau auzi alte intenționat în locuri publice, provocând uneori râde și, uneori, iritație. Nu cred și nu vreau să cred în nici un fel de calități feminine înnăscute (ca bărbații).







Femeile se fac ceea ce vor să fie. Imaginea unei blonde este prea convenabilă și sigură pentru a ieși din ea și trebuie să fii o femeie cu adevărat mare și puternică pentru a-ți permite să evoluezi în mod constant și să te îmbunătăți.

Am pregătit o listă cu șapte lucruri care, în opinia mea, lipsesc de femei. Dacă le colectați pe toate într-o singură persoană, veți obține un reprezentant ideal al sexului mai slab. Dar cred că pentru fericirea obișnuită a bărbaților va fi suficientă dacă doamna are cel puțin jumătate din avantajele enumerate.

1. Majoritatea femeilor nu au suficient entuziasm

Nu am nimic împotriva emisiunilor TV pe care nu le am. Mai mult decât atât, experiența arată că oamenii după căsătorie ia cu calm peste interesele femeilor și vizionarea Dom-2 sau comedii romantice enervante, personajele discută cu soțiile lor și nu arată ura lor destul de frumos ca Letto Jerad și Ben Affleck. Dar doamnele cumva cred că, după care merg la biroul de registru toate hobby-urile ar trebui să fie lăsat în viața trecut de soțul ei, pentru că el acum a apărut o singură pasiune - aceasta este soția lui iubita.

2. Fetele nu au lumina

Desigur, printre fetele au diamante, care sunt plăcute pentru chat și de a face prieteni, dar, din nou, din păcate, după cum arată practica, în cele mai multe cazuri, o bună prietenă dispare și în locul ei de îndată ce prietenia se termină și începe o relație apare femeie standard de plictisitor . Cu toate acestea, excepțiile sunt încă (vom continua să ne consolăm cu acest gând), așa că trebuie să te uiți și să nu renunți.

3. Fetele încearcă cu disperare să evite independența

Și asta, după părerea mea, este și un defect tipic feminin. Ca să răspundă pentru cuvintele lor, ei nu consideră deloc necesar și se justifică atât de sincer, spun ei, eu sunt o femeie și ce vă așteptați. Gândiți-vă înainte de a face ceva - nu este vorba despre femei, majoritatea dintre ele, există o impresie că creierul nu este deloc de gândit.

Și nu este clar ce se va întâmpla și omul care nu crede, nu se oprește, nu a făcut-o și așa mai departe. Ei bine, femeile nu vor să-și rezolve problemele în mod independent. Există un bărbat care ar trebui să fie un zid de piatră. Dar fiecare piatra de perete este distrus, asa ca nu au nevoie de ea în cele din urmă atât de mult de suprasarcină și apoi se prăbușească la pământ de la bun început și trebuie să ruleze la biroul de registru de divorț imediat după nuntă.

4. Multe femei sunt lipsite de asemenea sentimente ca profunzimea

Și din nou, ne putem aminti pasiunea lipsă a femeilor. Superficialitatea în totul este teribilă. Nici o simpatie, hobby, etc. Arata ca o persoana rezonabila, incercand sa rationeasca despre ceva, dar incercati sa intri in subiectul ales si sa realizati ca pluteste pe suprafata. Și devine atât de trist, trist, că din nou a fost înșelat și a întâlnit din nou "blonda" cu vântul în cap. Este încă foarte adevărat despre unii oameni care au un cap doar pentru a purta o pălărie. Mă întreb doar cum ei înșiși nu se plictisesc așa trăiesc? Zi de zi, aceleași convorbiri goale, seriale, cârpe și nimic mai mult. M-aș fi înfuriat de o astfel de viață într-o săptămână.







5. Femeile pur și simplu nu pot trăi pentru ele însele

Se pare că ei trăiesc pentru un om apropiat, aceasta este viața reală pentru care un om îi va fi recunoscător. Începe un custodie excesivă, care ucide pur și simplu, încearcă să se reeducte și să se adapteze la sine, ignorând gusturile și atașamentele și așa mai departe. Adică, o ascultați și înțelegeți că nu arătați deloc ca bărbatul visei ei. Și ce face cu tine lângă tine, nu e deloc clar. March își caută idealul, care face totul drept. Și la urma urmei, ce chestie. Femeile însăși nu pot să stea dacă un bărbat încearcă cel puțin să le reeducă în ceva sau pur și simplu să facă o remarcă. Începe scârboși, spun ei, dacă nu mă placi, atunci îmi plac alții, iar părerea ta pentru mine este bulbul. Și unde este logica, vă rog să-mi spuneți?

Ceea ce este cel mai ofensiv, reeducarea femeilor nu este atât de mult pentru ei înșiși, ca și pentru prieteni. Ei au bărbați de mătase, fac ceea ce spun ei. Și eu mai rău? Și eu ar trebui să fiu gelos față de cel mai ascultător și cel mai ideal. Iar atunci când acest non-ideal nu se ridică și își colectează lucrurile mici, un nou strigăt începe că viața fără ea este imposibilă etc. Și toate acestea pentru că ea trăiește cum să-i spună prietenilor că bărbatul a părăsit-o? În general, cred că femeile se căsătoreau numai pentru a satisface pe deplin opinia prietenilor lor despre ei înșiși și pentru a le permite lui Dumnezeu să nu iasă fără să însoțească oamenii.

6. Femeile au un simț al umorului

Nu se poate pune problema unei auto-ironii sau a unei abilități de glumă ca răspuns. Ei sunt prea dornici de afirmația de pe piedestalul lor, astfel încât să fie ușor să scăpați de el. Da, și poziția moralizatorului va trebui mutată. Și oamenii se plictisesc tot timpul să asculte moralitatea. Abilitatea de a gluma în timp sau de a răspunde la o glumă poate corecta chiar și cele mai neplăcute momente din comunicare.

7. Imediat - asta este ceea ce fiecare fată are nevoie

Și apoi se pare că ei sunt obiectul atenției cuiva și încearcă să se potrivească cu imaginea unei femei ideale. Și asta este plictisitor. Bărbați ca cei naturali. Încercați să fiți așa cum sunteți și nu încercați să păreați mai bine. Și se dovedește doar mai rău.

Se pare că cuplul are o zi întreagă liberă și nu au nimic de făcut decât să se uite unul pe celălalt! Oamenii lucrează! E nevoie de 7-8 ore pentru bărbați, o femeie. dacă funcționează, și eu lucrez acasă, am și un fel de timp de lucru, prin modul în care munca mea este diferită, hobby-urile sunt inseparabile. Cred că nu voi mai lucra dacă am ceva în neregulă cu capul meu! Nu-mi pot imagina viața fără muncă, voi muri fără ea! Seara, oamenii nu au prea mult timp pentru recreere. O serie de două serii pe săptămână, dacă stați în picioare, nu va face rău nimănui, la fel ca un meci de fotbal pentru care bărbații sunt gata să te omoare! Există interese comune, există interese personale; este imposibil să știți în prealabil, aceasta este o casă, o persoană sună. căruia îi vine în mod accidental, deși depinde de tine, fără înțelegere, nimeni nu ar trebui să te deranjeze. Este posibil să organizezi o seară, să te gândești, ca să fie interesant! Eu și fiica mea am jucat de multe ori întârziere, deși nu suntem foarte buni la ea. Sunt cărți. ar fi un moment în viață atât de interesant! Acasă pentru o femeie atât de mult de făcut în timpul zilei, bucătar. elimina, accident vascular cerebral, n-au timp! Numai slăbiciunile și persoanele private de interese pot pierde timpul în zadar.

Se pare că cuplul are o zi întreagă liberă și nu au nimic de făcut decât să se uite unul pe celălalt! Oamenii lucrează! E nevoie de 7-8 ore pentru bărbați, o femeie. dacă funcționează, și eu lucrez acasă, am și un fel de timp de lucru, prin modul în care munca mea este diferită, hobby-urile sunt inseparabile. Cred că nu voi mai lucra dacă am ceva în neregulă cu capul meu! Nu-mi pot imagina viața fără muncă, voi muri fără ea! Seara, oamenii nu au prea mult timp pentru recreere. O serie de două serii pe săptămână, dacă stați în picioare, nu va face rău nimănui, la fel ca un meci de fotbal pentru care bărbații sunt gata să te omoare! Există interese comune, există interese personale; este imposibil să știți în prealabil, aceasta este o casă, o persoană sună. căruia îi vine în mod accidental, deși depinde de tine, fără înțelegere, nimeni nu ar trebui să te deranjeze. Este posibil să organizezi o seară, să te gândești, ca să fie interesant! Eu și fiica mea am jucat de multe ori întârziere, deși nu suntem foarte buni la ea. Sunt cărți. ar fi un moment în viață atât de interesant! Acasă pentru o femeie atât de mult de făcut în timpul zilei, bucătar. elimina, accident vascular cerebral, n-au timp! Numai slăbiciunile și persoanele private de interese pot pierde timpul în zadar.

Îmi doresc mereu pe toată lumea - tot omul său, în cazul în care toate coincid reciproc: toate gândacii de bucătărie lor în capul meu, abaterea de la anumite norme care nimic încordate, dar numai în ce mai mult într-o distracție și confort. Și oricum, dacă un pește este judecat prin capacitatea sa de a urca un copac, atunci el va muri, considerându-se un nebun (Albert Einstein) BE HAPPY.

Îmi doresc mereu pe toată lumea - tot omul său, în cazul în care toate coincid reciproc: toate gândacii de bucătărie lor în capul meu, abaterea de la anumite norme care nimic încordate, dar numai în ce mai mult într-o distracție și confort. Și oricum, dacă un pește este judecat prin capacitatea sa de a urca un copac, atunci el va muri, considerându-se un nebun (Albert Einstein) BE HAPPY.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: