7 Cei mai buni producători de încălțăminte ortopedice

7 Cei mai buni producători de încălțăminte ortopedice

Nu este ușor să alegeți pantofii ortopedici potriviți. Modelul rău - nu mai bine, asta e ceea ce lucrează de obicei atunci când aleg pantofi pentru corectarea ortopedică a picioarelor. Aceste produse trebuie să fie alese, ținând seama de mărimea, ridicarea, lățimea, caracterul complet, propria greutate, și chiar grosimea glezna. Și toate acestea trebuie făcute strict conform prescripției medicului. Apoi, multe boli ale picioarelor pot fi corectate. Desigur, pantofii ar trebui să fie selectate în funcție de vârstă - de aceea producătorii mondiali de produse pentru ortopedie au o specializare clară: încălțăminte ortopedică pentru copii, încălțăminte pentru problema picioare deschise, pantofi ortopedice pentru bărbați, etc.







Ce pantofi pot rani?


Nu merită un penny și un pantof pseudo ortopedic. În cazul în care tocul pantofului nu repara piciorul, iar fundația este prea moale pentru a ține piciorul în poziția corectă, atunci când se confruntă cu un produse surogat de înaltă calitate, bine, dacă aceste pantofi nu va afecta, dar utilizarea nu va fi exact. Mai jos am pus ferm și modele, care trata picioarele, acestea ar trebui să cumpere pe bază de rețetă.

1 loc Ortek Pantofi ortopedici ortopedici
"Ține-ți picioarele tinere"

7 Cei mai buni producători de încălțăminte ortopedice

Prețul estimat: 2 000 - 7 000 rub.

Ce este cel mai bun: cel mai bun ortopedie pentru cei mai tineri

De ce alegeți acest pantof dacă copilul are probleme cu picioarele?

există o linie preventivă - este mai ușor de avertizat decât de vindecare;
există o linie de încălțăminte recunoscută și dovedită pentru copii de toate vârstele și pentru toate anotimpurile - vindecă cu adevărat!
în toate probele - numai branțul ortopedic corect, ținând cont de problemele piciorului și de greutatea copilului.
Dar această încălțăminte nu numai că vindecă, deși acesta este scopul său principal. Designerii au creat pentru prima dată pantofi, sandale și pantofi, care sunt frumos să poarte chiar și cu picioarele cu probleme. Anterior, dacă pantofii erau tratați, atunci nu trebuia să se uite la el - aceste exponate erau foarte teribile. Cu Ortek totul este diferit, copiii aleg din plin aceste pantofi, nu trebuie convinși!

Rating-ul nostru: 10 din 10. O lovitură completă în top zece, datorită lui Ortek, care îi ajută pe copii să își păstreze picioarele sănătoase!

Din comentarii despre Ortek: "... pantofi anti-alunecare. Purtați atât acasă, cât și pe stradă: nasul, fiul ploskovalgus curent jupuite în timp ce crawling ... „“ ... efect curativ este de necontestat, cumpăra pentru toate anotimpurile ... „“ ... purta Orteke de peste 3 ani, spitalul a cumpărat picioarele nu transpira, călcâiul nu pleacă, piciorul este fixat complet cu o placă specială ... "

2 loc Open Pantofi ortopedici ortopedici
"Cel mai bun încălțăminte respirabilă pentru vară"

7 Cei mai buni producători de încălțăminte ortopedice

Prețul estimat: 3 000 - 6 000 rub.

Evaluarea noastră: 9.9 din 10

De ce nu 10 din 10: există un minus, un preț ridicat pentru sortimentul de vară, fiind doar 9,9

Comentariile tipice Ortman: „... a găsit în cele din urmă pantofi pentru toate problemele mele, calusuri si bataturile nu au voie să meargă mult, și apoi a cumpărat modelul corespunzător, iar osul meu se simte bine ...““... meu cu platfus longitudinală-transversală numai Ortman ... "

3 loc
Berkemann - încălțăminte universală ortopedică pentru bărbați și femei

7 Cei mai buni producători de încălțăminte ortopedice







Prețul estimat: 4 000 - 10 000 rub.

De ce în clasificare: de obicei, problemele cu opririle sunt ereditare, așa că este convenabil atunci când poți alege încălțăminte ortopedică pentru toți membrii familiei dintr-un singur magazin. O astfel de oportunitate oferă Berkeman - este ortopedie pentru toată lumea și pentru toate anotimpurile. În principiu, poate fi cumpărat și pentru a ușura stresul pe picioare cu mersul zilnic activ sau din cauza problemelor legate de vârstă. Principalul lucru este confortul, acesta este motoul producătorului.

Evaluarea noastră: 9.7 din 10

De ce nu 10 din 10: încălțăminte sunt grele și nu sunt potrivite pentru toată lumea, iar prețul "mușcăturile"

Din comentarii cu privire la pantofi ortopedici Berkemann: „... a luat cu un branț detașabil, care poate fi spălat, rece inventat“, „... meu berkemany mea sub jet de apa, puteți stoarce chiar și o mașină de scris, nu demolat ...“

4 loc
Slaturi și flip flops cu tălpi ortopedice Betula
"Cele mai bune încălțăminte medicale pentru plajă"

7 Cei mai buni producători de încălțăminte ortopedice

Prețul estimat: 2 000 - 4 000 rub.

De ce în clasament: Aceasta este doar mântuirea în vacanță atunci când picioarele sunt atât de obosit, și alegeți pantofi terapeutice pentru marea nu este ușor, iar acum această problemă este rezolvată, nu este necesar să se schimbe pantofii lor regulate flip-plaja plat flops deja au șist și flip-flops, care sunt tratate, piciorul vor fi protejate fiabil chiar și în vacanță.

Evaluarea noastră: 9.5 out of 10

De ce nu 10 10: picioare freca licitație, șisturi scumpe, există de colectare pentru copii, în cazul în care puteți cumpăra gama de mici, limitate - contra nu sunt atât de semnificative, dar încă doar 9,5

Opinii de șisturi de Betula: „... nici măcar nu știa că marea poate merge la ortopedie, iar acum toate pantofii mei sunt strict medicale, rece ...«»... am cumpărat și eu și soțul meu la ardezie obișnuită este acum și nu cred că pentru a trece ...“

5 loc
Romus - cea mai bună încălțăminte sanitară anatomică

7 Cei mai buni producători de încălțăminte ortopedice

Prețul estimat: 3 000 - 5 000 rub.

De ce clasament: confortabil, util, precise - astfel încât să puteți caracteriza toate modelele de încălțăminte medicale ortopedice pentru medici - da, medicii sunt oameni și ei pot avea probleme cu picioarele, mai ales pentru ei a creat această colecție de ortopedie sanitare.

Evaluarea noastră: 9.4 din 10

De ce nu 10 din 10: modele grele, plictisitoare, un sortiment mic, inaccesibilitate în orașele mici, în general, toate detaliile, dar estimarea a fost redusă la 9,4. Și este prea greu să găsești aceste pantofi!

pantofi Comentarii Romus: „... există alte firme care produc anatomie pentru medici, dar singurul care a fost creat de către medici ...«»... bine, șosete, lucru pe piciorul meu este ...““... am cumpărat mai multe perechi dintr-o dată, și eu, si asistenta, iar acum mergem cu ea, cum ar fi familia, foarte confortabil și funcționează așa cum ar trebui să ... "

6 loc
BEPPI - cele mai bune încălțăminte ortopedice pentru bărbați

7 Cei mai buni producători de încălțăminte ortopedice

Prețul estimat: 4 000 - 6 000 rub.

De ce în rating: singura marcă care produce încălțăminte pentru bărbați ortopedici, care nu este rușinată să o poarte. Ei pot merge oriunde: ele sunt moderne, elegante, deși terapeutice. În alte mărci de ortopedie masculină, toate modelele sunt similare cu o colecție de încălțăminte de iarna pentru copii: voluminoase, înmulțite, cu o talie remarcabilă. Această colecție este o salvare pentru bărbații cu piciorul problemei: cumpărați, purtați, nu vă îmbolnăviți!

Rating-ul nostru: 9.0 out of 10

De ce nu 10 din 10: un scor atât de scăzut, cu o calitate excelentă și un preț destul de accesibil numai pentru faptul că pot fi cumpărate numai în orașe mari sau scrise la comandă. Dacă aveți urgent nevoie de pantofi ortopedici pentru bărbați, puteți aștepta pantofii acestui brand timp de șase luni.

Din comentarii cu privire la pantofi beppi:“... în cele din urmă a găsit ceea ce ai nevoie, mai degrabă decât copiii pantofului unchiului său, purta cu placere ...«»... auzit de ei, nu am găsit, a fost externat din Moscova, apoi a cerut un prieten să aducă înapoi de la Portugalia, trebuie să organizeze o adevărată vânătoare ... "

Locul 7 în clasament
Ortobest - cele mai bune papuci ortopedici acasă

7 Cei mai buni producători de încălțăminte ortopedice

Prețul estimat: 2 000 - 3 000 rub.

De ce în rating: Cei care au picioare dureroase știu cât de greu este să treci de la un pantof la altul. Dacă purtați încălțăminte ortopedică în timpul zilei, atunci acasă piciorul dvs. ar fi confortabil în papuci ortopedici. Dar nu toată lumea vrea să poarte pantofi de pantofi speciali acasă. Producătorul a găsit o ieșire și a creat papuci ușori din materiale respirante cu branț ortopedic pentru casă.

Evaluarea noastră: 8.9 din 10

De ce nu 10, 10: evaluarea este scăzut, dar nu din cauza calității lor, mai degrabă politica de marketing greșit: acestea sunt dificil de a găsi și cumpăra, alegerea de modele primitive, toate papuci pentru un singur bloc, și cel mai important - acestea se udă și nu foarte durabil în cazul în care nu grijă în mod corespunzător .

Opinii de papuci Ortobest: «... cumpărat doar două perechi - excelent, unul uscat, a doua de uzură: lumina, cald, foarte confortabil ...«»... Nu am nevoie de altă parte, deși soțul și râde, spune ea simțit cizme, bine, putem și așa , numai picioarele mele le-au ales - acest lucru este mai important pentru mine ... "
expertcen.ru







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: