6 Lucruri pentru care nu trebuie să-mi cereți scuze

În lumea modernă, este normal să ne cerem scuze pentru orice. Dacă pasi pe piciorul cuiva și nu-ți ceri scuze, vei fi considerat o persoană bolnavă. Dar există vreun lucru pe care să nu-l cereți iertare? Încercările constante de a vă justifica pe ceilalți în cele din urmă vor duce la faptul că vă pierdeți. Noi, interesați să aflăm, au găsit mai multe situații pentru care nu ar trebui să cereți iertare.







1. Pentru a-ți exprima emoțiile

Tristețea, extazul, lacrimile, râsul sunt reacția normală a unei persoane la o anumită situație. Deci, de ce să vă suprimați sentimentele și, chiar mai mult, să cereți iertare pentru asta?

6 Lucruri pentru care nu trebuie să-mi cereți scuze

2. Pentru credințele lor

Existența unor principii ferme în timpurile noastre este atât de rară și de valoroasă încât nu este absolut necesar să ne cerem scuze pentru ei. Dimpotrivă, o persoană cu principii clare de viață este acordată cu respect.

3. Pentru diferența lor

Nu e absolut ciudat să fii ciudat. Dacă sunteți diferit de restul, atunci cu siguranță acest lucru nu este un motiv de reținere. Poate că diferența ta este demnitatea ta.







6 Lucruri pentru care nu trebuie să-mi cereți scuze

4. Pentru cum și cu cine vă petreceți timpul

Alegi cu cine și cum îți petreci timpul. Dacă vă bucurați de această comunicare, ce diferență face ceea ce cred ceilalți? Aceasta este valoarea care ar trebui să fie cu adevărat prețuită.

5. Pentru eșecurile lor

Toată lumea se teme de eșec. Aici ești - omul care a încercat, dar nu a reușit. Dar altul, care se temea chiar să încerce. Deci, cine dintre voi ar trebui să-și ceară scuze?

6. Pentru apariție

Poate că principalul motiv al complexelor la om. O parte din acest lucru nu este vina noastră, ci reviste lucioase și imagini frumoase care impun o viață pe care nu o vom avea niciodată. Dacă relația ta cu moda și frumusețea nu a funcționat, atunci relaxează-te și ciocănește. Uită-te la femeia asta. Nu e frumoasă?

Îi plăcea? Spune prietenilor:

10 persoane care au devenit prototipuri de personaje celebre.

De ce întârzie întotdeauna

15 fotografii pe care vârsta nu este importantă

De ce Bella Hadid nu zâmbește niciodată în fotografie? Se pare că există motive întemeiate pentru acest lucru.

10 soluții strălucitoare pentru problemele cu care ne confruntăm în fiecare zi.

  • 71711
  • 52786
  • 21365
  • 10945
  • 7255
  • 5306
  • 5200
  • 4445
  • 3895





    Articole similare

    Trimiteți-le prietenilor: