5 moduri de a începe să te iubesti

Cum să te iubești, să simți respect și mândrie pentru ceea ce faci? Cum să nu mai criticați acțiunile? Există 5 moduri eficiente de a ridica stima de sine și de a deveni fericiți.







Am colectat căile pe care oamenii de succes le folosesc. Fiți fericiți și iubiți-vă singuri, veți ajuta la metode excelente dovedite. Și dacă decideți să vă schimbați, atunci a venit momentul potrivit.

1. Mulți dintre noi nu sunt prea încrezători în abilitățile noastre atunci când ne aflăm într-o situație dificilă. Apoi vine un critic intern care ucide orice inițiativă. Ce ar trebui să fac pentru a mă sprijini? Nu mai spuneți fraza: "Știam eu", "Sunt întotdeauna ghinionist", "Va fi întotdeauna așa", "Nimic nu va veni din ea". Un miliardar bine-cunoscut și proprietar al marilor companii de succes Richard Branson nu oferă trăi cu gândul de „dacă“, și înlocuiți cuvântul cu „atunci când.“ Prin urmare, mutați-vă în pași mici, rezolvați totul treptat. Și nu te certa. Apreciez orice realizare.

2. Terapeut Elena Ryhalskaya în cartea „Dragostea in viata unei femei: calea de separare și singurătate relațiilor mature“ oferă să prezinte situația în care v-ar dori să fie. De exemplu, nu crezi că te poți îndrăgosti. Desigur, ești prea bătrân, gras, urât, prost. Ce altceva a crezut criticul tău?

Și acum imaginați-vă că sunteți îndrăgostiți și că omul pe care-l iubiți vă oferă sentimente pe care le-ați visat de mult. Ține minte cum e să fii fericit.







Potrivit Elenei Rykhalskaya, gândindu-ne la situația dorită, ne apropiem de punerea sa în aplicare. Un astfel de exercițiu ne schimbă percepția despre noi înșine, despre aspectul și capacitățile noastre. Fă-o în fiecare zi timp de 30 de zile. Exercitați 3-5 minute dimineața când sunteți doar treaz și seara înainte de a merge la culcare. Și veți vedea cum se schimbă circumstanțele.

3. Unii oameni nu-i plac, pentru că îi place să fie nefericiți. Aceasta este poziția victimei: dacă plâng, povestesc povești teșnice, mă plâng, atunci îmi vor acorda atenție și o vor regreta. Dacă v-ați hotărât să scăpați de acest complex, atunci să acordați atenție persoanelor care sunt capabile, chiar și în situații dificile, să găsească o cale de ieșire, să acționeze și să nu se îngăduie. Vă ajută să credeți în propria putere și începeți să vă respectați și să vă iubiți. O astfel de persoană poate fi numită Nika Vuichich cu îndrăzneală. Fără brațe și picioare, a reușit să devină milionar, să scrie mai multe cărți, să înceapă o afacere și să devină tatăl a doi copii.

CITIȚI ȘI ACEEA: Povestea reală a unui om care și-a schimbat radical viața

5. designer faimos Yana Frank a scris pe blogul său că într-o perioadă dificilă a vieții sale (de designer are cancer si a suferit mai multe operații), ea a continuat să viseze. Acesta își propune obiective nerealiste, inventate unde să meargă și ce să facă atunci când vindecat. Acest lucru ia dat o cantitate atât de mare de energie încât a ajutat la rezolvarea bolii. Dacă în această stare resursele noastre interioare ajuta pentru a recupera, apoi doar imagina cat de cool poți schimba o viață, dacă crezi in tine si te invata ca un copil, a visat de a fi sănătos. Dorința de a obține lucruri frumoase (chiar si mental) - aceasta este o manifestare a iubirii. Prin urmare, îndrăznești. ) A fi fericit, a crește stima de sine, este simplu. Acesta este începutul iubirii pentru tine - cu dorința de a te face ceva plăcut. )

photo Imaginea este utilizată sub licența Shutterstock.com







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: