22 Gânduri despre un milion de dolari, blog-ul autorului artelului millerului

≡ Acasă → General → 22 de gânduri despre un milion de dolari

22 Gânduri despre un milion de dolari, blog-ul autorului artelului millerului

În ultimul articol, mi-am împărtășit gândurile privind verificarea afacerilor, independența financiară și, de asemenea, mi-am împărtășit numerele, pe care le fac foarte rar în acele zile când vreau să inspir cu adevărat cititorii mei pentru a obține rezultate mai serioase în viața lor.







Săptămâna trecută am efectuat un training live "Secretele noului bogat" de pe insula Bali. Au participat 6 persoane și încă o persoană nu a participat la cursuri de formare din cauza forței majore.

În termeni financiari, această formare a generat în total 1 milion de ruble și acest lucru a fost ușor calculat de fiecare participant într-un moment în care invitatul nostru invitat, Serghei Azimov, a dat o sarcină pentru a număra afacerea altora. Într-una din călătoriile din jurul insulei, cu participanții la training am început să vorbim despre finanțe, despre un milion de dolari și despre venituri pasive. Băieții mi-au cerut mai mult, am răspuns mai mult, pentru că eram singurul milionar în campania noastră mică.

A devenit atât de interesant pentru mine că în aceeași zi mi-am luat carnetul și am subliniat 22 de gânduri despre un milion de dolari, le citez mai jos în text și sper că unele dintre aceste gânduri îți vor fi de folos.

1. Când am câștigat primul milion de dolari în 30 de ani, m-am interesat, dar cât timp va dura pentru a câștiga încă un milion?







2. Începi să te simți ca un milionar, nu când ai câștigat un milion de dolari pentru o viață în totalitate, dar când ai câștigat peste un milion de dolari pe an.

3. Un milion de dolari nu este atat de mult cum pare. Sunt doar câteva case, câteva apartamente și câteva mașini.

4. Un milion de dolari nu te vor face bogați. Un om cu adevărat bogat, veți deveni atunci când veți învăța să câștigați cel puțin 1 milion de dolari pe an.

5. Un milion de dolari este visul financiar al majorității oamenilor de pe planeta noastră.

6. Când reușești să câștigi un milion de dolari pentru un an sau șase luni, te gândești involuntar să te gândești cum să faci un miliard.

7. Un milion de dolari este distractiv.

8. La senzații, un milion și jumătate de milion nu se deosebesc de un milion.

9. Un milion de dolari nu te vor face o persoană fericită.

10. Ce puteți cumpăra pentru un milion de dolari poate aduce fericire. Nu pentru mult timp.

11. Pentru un milion de dolari, puteți cumpăra multe daruri altor persoane. Cu siguranță vă va oferi fericire.

12. Când deveniți milionar, mulți oameni vă vor înceta să vă înțeleagă.

13. Multe fapte bune se pot face pentru un milion de dolari.

14. Un milion de dolari schimbă standardul de viață.

15. Un milion de dolari este doar primul pas către bani mari.

16. A câștiga un milion de dolari este un bun examen financiar în fața unui adult.

17. Fiecare om real din secolul XXI trebuie să câștige cel puțin un milion de dolari.

18. În zilele noastre, nu este atât de greu să faci un milion de dolari.

19. Million dollars este greu de câștigat dacă sunteți o persoană lacomă.

20. Puteți câștiga un milion de dolari de la zero în următorii 2-3 ani, dacă ați stabilit un astfel de scop.

21. Amintiți-vă că este necesar să câștigați un milion de dolari în mod sincer și legal, altfel în viitor nu veți fi ajutat de nici un ban în lume.

22. Un milion de dolari investit într-un depozit bancar vă va oferi 10 000 $ pe lună de venituri pasive, același milion investit competent în domeniul imobiliar vă va oferi de două ori mai mult.

Și încă un gând foarte important: Când câștigi un milion de dolari, nu uita că mai ai și alte sfere de viață, pe lângă cele financiare.

V-ar plăcea:







Trimiteți-le prietenilor: