16 Ceata, de ce vreau sa stiu totul!

12.12.12 08:02 -16 ceață, de ce nu?

trezit. uitat la termometrul -6
m-am dus la muncă văd o ceață, apoi și acolo - mă uit și temperatura este -14 -16
Cred că râul a fost aici și "urcă". Încă o dată același pârâu - și nu se înalță. apoi din nou ceață






totul se întâmplă între sate, fără producție / economie
"bucăți" de ceață pe o distanță de 500 de metri, la aproximativ 1-2 km
de unde este ceață într-un asemenea îngheț (-15)?

"Diavolul începe cu o spumă pe buzele unui înger care a intrat în luptă pentru o cauză sfântă și dreaptă"

12.12.12 09:40 Re: -16 ceata, de ce?

poate această ceață a constat din mici cristale de gheață?

Wer zu spät kommt, den bestraft das Leben.Wer zu früh kommt, der bestraft die Frau.







pot și cristale, pot și nu îngheț (-15). dar de ce atunci ISLAND.
îngheța, nu este îngheț. a-15 în orice loc și peste tot în lume SNOW, spune că undeva "umed" și umed. astfel încât zăpada și -15 ÎN MINE și unde există un tuist și unde nu există
tulburare. sau peste tot (la -30) sau nu. nu ceața cea dreaptă

"Diavolul începe cu o spumă pe buzele unui înger care a intrat în luptă pentru o cauză sfântă și dreaptă"

12.12.12 12:48 Re: -16 ceata, de ce?

Din același motiv pentru care ceață familiară se află pe tine. grinzi. Se întâmplă în zonele joase (aerul rece este mai greu și se scurge acolo), în zonele închise de vânt, unde pur și simplu nu se aruncă în aer, peste locuri cu temperaturi ridicate și în cazul în care apa înghețată sau o mulțime de zăpadă pierdută a fost păstrată. Există pur și simplu mai multă evaporare (sublimare) a apei (gheață).

Îți explic doar datoria mea, dar nu îți limitez drepturile! (C)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: