150 Bucks - și cursuri în buzunar!

Corespondentul "Komsomolskaya Pravda" a aflat cine și cum la Moscova ajută să învețe studenții neglijenți

Foto: site-uri, unde vinde cursuri și diplome, - perdele.







Schimbați "verde" în carnetul de student al unui student?

Un student viclean știe cum să separe conturile în două cărți cu credite, examene, cărți de curs. Puteți găsi un student atrăgător în instituția dvs. Modul de "prietenie" cu el este simplu ca o ordine de expulzare. Pentru el sunteți "verzi". El pentru tine - un record al elevului, strălucind "bun" și "excelent".

Dar această metodă nu funcționează întotdeauna: puteți deveni un profesor cinstit. Există și o altă posibilitate, dacă doriți să fiți onorată ca un student excelent într-o universitate, și cu studii nu vă faceți griji. Mai ales dacă există bani.

O carte de curs - timp de trei zile!

Colegul meu, un sportiv invaziv Kostik, apare rar la universitate, dar reușește să închidă ședința înainte de toată lumea.

- Și nu m-am scăpat de curs, - mormăi atletul. - Am comandat de la oameni informati. Timp de trei zile bungled!

"Eseuri, control, cursuri, diplome la comandă, - invocă pagina principală a site-ului. "Baza muncii noastre este profesionalismul, profesionalismul și încă o dată profesionalismul".

M-am repezit la Pushkinskaya, unde se află "Centrul de Cercetări Studențești", mai repede decât la o întâlnire. Și ea a reprezentat biroul în stil de înaltă tehnologie cu rânduri nesfârșite de monitoare cu cristale lichide. Sute de oameni în ochelari, plini cu munți de cărți, non-stop, fără pauză pentru somn și cină, scriu cursuri, diplome, eseuri, lucrări de test.

La ușă cu un semn "5B" aliniat.

- Într-adevăr atât de mulți doresc? - Am întrebat în continuare la "Centrul. "Agenția de turism.

- Nu e de ajuns ", a murmurat fără griji omul chel. - Se întâmplă că nu mai are unde să meargă! Aceștia sunt studenții care nu vor să studieze!

De ce nu vrem? Odată ce!

Foto: În "Centru. "Mi-au dat chiar și o chitanță.

Coada de așteptare nu a rezolvat încă. Cu un strigăt de porc "Hooray! Libertate! "Și doi băieți s-au rostogolit pe stradă cu un coș de foi în mâini.

- Din fericire! Probabil că deja au scris totul - am invidiat din tristețe.

Prin ușa ușor deschisă, am observat cum bruneta impunatoare strică strict secretara, Marina, care ia ordine.

- Ceea ce mi-ai trimis este rahat. Băiatul sa întors să strige. "Am o protecție într-o săptămână!" Plec de la Moscova mâine! Că în trei zile a fost totul! Și mai mult despre "Katrina" scrie (numele uraganului care a lovit SUA.) - Auth.

- O vom face, fetița a fost de acord cu ascultarea.

Taxă suplimentară pentru urgență

- Toți angajații noștri "creează" acasă - văzând întrebarea în ochii mei, a raportat fata. - Și lucrarea este trimisă prin e-mail.

- Și este posibil să vorbim cu un profesor care va scrie un curs pentru mine? - Nu am renunțat. - Am multe cerințe. Mă tem că nu înțeleg așa!

- E imposibil! Confidențialitatea este principala noastră regulă. Nu dezvăluim nicio informație despre angajați sau clienți ", a spus fata.

Timp de zece minute i-am dictat lui Marina cerințele: cum ar trebui să funcționeze cursul visului meu?







- Și în trei zile vei scrie?

- Numai pentru cinci, avem o slujbă. Sesiune, știi! - vocea simpatică a fost răspunsă de angajat. - Pentru că urgența va trebui să plătească! Total - patru mii cinci sute de ruble.

Foto: - Ce fel de rahat esti vparivayete? Eu însumi scriu mai bine!

- Cu un astfel de student, voi fi învins din institut înaintea ordinului! Am oftat. - Va trebui să o rescriu eu!

Timpul a fost pierdut. A trebuit să-mi iau toată treaba pentru noapte.

P.S. Bani pentru o lucrare prost executată ". "Nu sa întors la mine.

Deveniți medic, dacă aveți bani

Acum, afacerile au crescut pe linii de afaceri: site-uri solide, bine concepute, birouri cu contracte și încasări. În regulă, dacă vor scrie un curs pentru viitorul jurnalist sau manager de hotel. Dar aici ei "ajută să învețe" și medici viitori cu profesorii. Aș vrea să fiți tratat de un medic care a predat instructorilor sub numele de curs străin pe anatomie?

Și cel mai interesant: de a aduce la responsabilitate astfel de "Centre. "Se pare că este și nu pentru asta - responsabilitatea legală pentru falsificarea disertațiilor și cursurilor nu este prevăzută în țara noastră.

Citiți de asemenea

În acest an, să participăm la dictarea geografică all-rusă și, pentru prima dată, locuitorii Europei, Asiei și Americii de Sud

Rusia a câștigat Campionatul de excelență profesională WorldSkills

Echipa noastră a devenit cea mai bună din lume în bijuterii, soluții IT și dezvoltare web

Mama a 13 copii adoptați Tatyana Shkurova: "Este necesar ca înaintea copilului țelul să strălucească ca un asterisc"

Ministerul Educației și Științei va difuza prelegeri de universități în "VKontakte"

Înregistrările seminarelor online pot fi găsite pe pagina departamentului

Școala de la St. Petersburg a devenit cea mai bună în nominalizarea designului grafic la concursurile internaționale din Emiratele Arabe Unite

Daria Fradkina se pregătea pentru acest eveniment în toate sărbătorile de vară

Participanții vor putea să-și testeze cunoștințele despre culturile și naționalitățile țării noastre în timpul Dictaturii Etnografice Mari

MBA educație pe Internet: modul în care programele on-line schimba viețile noastre

Despre cum să obțineți o diplomă sau o educație MBA, spune directorul de dezvoltare a afacerii platformei educaționale online Coursera Nikil Sinha

Școlile vor introduce un interviu obligatoriu pentru elevii de clasa a noua

Aceasta va arăta ca o parte a examenului în limba rusă

Universitățile din Rusia au scăzut în ratingul internațional QS

Se face evaluarea celor mai dificile pentru introducerea specialităților

Onorurile au intrat în economie și medicină

În primul rând a fost MGIMO

Cine și cum școala noastră ucide?

Urmărirea discuției despre lecția educației fizice și a victimelor acesteia

Educație globală: Cum să participați la program

Explicăm cum să intrăm în programul "Educație globală"

VKontakte - un teren de reproducere pentru studenții excelenți

Nu vă grăbiți să scoateți copilul din rețelele sociale, spun cercetătorii de la Institutul de Educație HSE

Grupul Mail.Ru va organiza o "Zi de cunoștințe IT" în școli

Spunem cum să ajungem la cursuri și pentru care vor fi folosiți

Școlile de școală vor apărea în școala primară

Ministerul Educației intenționează să adauge o lecție pe săptămână

Cinci jocuri de bord care pot înlocui manualele

Este suficient să gestionați bani, să vorbiți o limbă străină sau să construiți relații cu oamenii. chips-uri și zaruri

Fiecare al treilea "olympiadnik" a reușit să treacă USE în subiectul său

În același timp, câștigătorii și câștigătorii premiilor olimpiadei școlare sunt acum de 13 ori mai mari decât în ​​URSS

Anul trecut, 211 elevi au fost uciși în cursurile de educație fizică

Astfel de cifre au condus la Ministerul Educației și Științei

Profesorii Liceului Krasnoyarsk au jucat în imaginile "Jocului Tronurilor"

Fizica a devenit mama dragonilor. și informatica - ucigașul regelui [foto]

Palatul de Stat Kremlin a rezumat concursul profesorilor din țară

Profesor al Anului Ilie Demakov: talismanul meu la concurs a fost singur cu elevii

Câștigătorul absolut al concursului a fost un istoric din gimnaziul 116 din Sankt-Petersburg

De ce antrenorii urlă la copii

Cronicarul nostru, mama a două fiice, sportivilor, vorbește despre vasele crude și experiențele neînvățate ale părinților care doresc foarte mult să crească campioni chiar și de la urmașii foarte puțin capabili

Ce a dus la reforma învățământului rusesc?

Unde te grăbești la ambulanță, un copil cu drepturi?

Fiecare al doilea părinte iubește chiar acum, fără să știe ce se află în spatele lui







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: