10 sfaturi utile pentru a deveni bogat - articole interesante - cărți, totul pentru afaceri și personal

Există un cuplu familiar.

Le cunosc de mulți ani. Toți tinerii lor se căutau singuri.


  • Egalitatea fără semne de adecvare
    Bărbații și femeile sunt egale!

    Și nu argumentați, este scris în Constituție, și orice dinți feminist zagryzet țăran, care a numit femeie slabă.

    Pentru a nu suferi de "porc" - atunci când un fiu a crescut deja de la un fiu - este util să se angajeze în "fiu"

    în timp ce există o șansă de a ridica un băiețel demn de un bărbat.


  • Faceți doar ceea ce doriți
    10 sfaturi utile pentru a deveni bogat - articole interesante - cărți, totul pentru afaceri și personal
    Mulți psihologi vă sfătuiesc într-un cor - faceți doar ceea ce doriți!

    Nu am cântat niciodată în cor și acum voi cânta de la mine.


  • "Femeia puternică" - conceptul de manechin
    Nu există formulări clare despre ceea ce este o "femeie puternică".

    Mai exact, fiecare implică ceva propriu, puteți investi orice sens pe care îl doriți.


  • Cinci gânduri greșite, dar utile

    Puteți găsi beneficii aproape în totul. O mulțime de idei și argumente sunt false, dar, destul de ciudat, pot fi utile.

    Să luăm în considerare cinci declarații populare.

    Toate articolele,
    postat pe site

    Viața fără frică este
    o altă viață!

    10 sfaturi utile pentru îmbogățirea

    10 Sfaturi utile pentru îmbogățirea

    Toate publicațiile sunt pline de sfaturi despre cum să devii bogat.

    Dar puțini oameni se gândesc la întrebarea despre ceea ce duce o persoană la sărăcie.
    Deci, să încercăm să luăm în considerare unele dintre obiceiurile care duc direct la sărăcie pentru viață.

    1. Sentimentul de regret față de tine.

    Oamenii ajustați la sărăcie simt rău pentru ei înșiși. Și ei cred că sărăcia lor este predeterminată. Ei cred că a fi bogat nu este destinat pentru ei datorită:

    A) sa născut o femeie.
    B) este tare
    B) înălțimea sau culoarea ochilor
    D) nu că naționalitatea
    D) nu sa născut în familie, etc.
    Păcatul de sine este o ancoră care nu va permite niciodată unei persoane să devină bogată.
    Păcat-te este cea mai bună cale spre o slujbă slab plătită.

    Vă place vânzările și reducerile. Copiii dvs. nu pot obține o educație bună din cauza lăcomiei voastre. Angajații companiei dvs. lucrează în condiții proaste. Iar tu strângi din ele toate sucurile.

    Dorința de economisire totală nu este un semn de înțelepciune, ci un indicator că o persoană nu crede în capacitatea sa de a câștiga.

    Dacă o persoană este înzestrată cu bogăția, este dispus să plătească pentru lucrurile sale valoarea reală și să răsplătească cu generozitate munca asistenților lor. El crede că totul se va întoarce la el o sută de ori.

    Oamenii bogați știu că accesul la piețele financiare este imposibil fără o bună echipă de specialiști cu înaltă calificare.

    3. Efectuați lucruri pe care le urați.

    Urați pedagogia, dar continuați să lucrați la școală. Du-te să înveți și să schimbi meseria pe care o vrei, dar e teribil să te distrugi de locul violent.
    Cumpărătorii din magazin vă fac să vă distrați, dar pentru cariera râvnită a celebrului stilist trebuie să învățați foarte mult. Neclar și înfricoșător pentru a începe.

    Cheia pentru salvarea de la obiceiul acestui om sărac nu este de a face ceea ce este necesar, ci de a face ceea ce este cel mai satisfăcător.

    4. Măsurarea succesului cu bani.

    Sărmanul este sigur că doar cu o anumită sumă de bani îl va face fericit. Dar experiența arată că fericirea nu vine cu o anumită sumă de bani, ci absolut cu alte valori.

    Uneori sunt dificil de obținut fără bani, dar acest lucru se transformă din nou în aspirațiile fiecărei persoane. "Toată lumea alege singuri ..."

    5. Cheltuiți mai mulți bani decât vă puteți permite.

    Acolo este capcană pentru un om sărac! Acestea sunt băncile și împrumuturile.
    Ia tot ce vrei și imediat. Și luând un împrumut pentru dezvoltarea afacerii lor, unii oameni îl cheltuiesc imediat pentru achiziționarea unei mașini scumpe sau a unui apartament într-o zonă de prestigiu. Și asta e tot.

    6. Alegerea profitului instant.

    Foarte mulți oameni nu înțeleg că dorința de a obține jackpot-ul imediat, adesea duce nicăieri.

    Mulți leneși spun că timpul petrecut în studiu este irosit. Ar putea câștiga niște bani decente. Astfel de oameni nu se gândesc la perspectiva. În definitiv, educația este o investiție în tine.

    Trebuie să vă reamintim că atunci când începeți să lucrați într-o companie mare cu o poziție mică, puteți să vă urcați în cîmpul de carieră în câțiva ani și să obțineți deja o sumă destul de diferită. Dar asta trebuie să aștepte și pentru această multă muncă.

    Reclamații despre circumstanțele dificile ale vieții - mulțimea leneșilor și a oamenilor predispuși sărăciei.

    În încercările lor eșuate de a deveni o persoană bogată, acuză discriminarea, corupția, criminalitatea, vecinii și prietenii.
    Toate aceste "frumuseți" ale vieții sunt în jurul fiecărei persoane. Numai unii acționează. Ei caută modalități de a-și rezolva problemele. Și alții se plâng și nu fac nimic.

    8. Comparați-vă cu ceilalți.

    Și începe acum căutarea unui câștig instantaneu, și nu construirea vieții după plan. Urcarea în sus nu se întâmplă rapid. "Dar drumul va fi stăpânit de cel care merge ..."

    9. Măsurarea bogăției în bani.

    Oamenii cu adevărat bogați au devenit bogați, deoarece nu asociază dimensiunea contului cu noțiunea de avere.
    Bogăția reală este capacitatea de a atrage bani, de a le crea de la zero, de a organiza noi tipuri de afaceri. Dacă aveți nevoie de astfel de oameni, după ce ați pierdut totul, ei se pot ridica din nou.

    10. Izolați-vă de propria dvs. familie.

    De obicei, perdanții se îndepărtează de propria lor familie, explicând acest lucru din mai multe motive. Aceasta este și reticența membrilor săi de a le sprijini într-un moment dificil, de a împrumuta bani, de a înțelege și așa mai departe.

    Familia este sursa de sprijin la care se poate face apel când toate celelalte sfere ale vieții nu au rămas nimic.
    Doar iubirea și grija celor dragi vă pot ajuta să vă ridicați din genunchi atunci când nu mai este nici o speranță.

    Începeți cu
    te, incepe sa te inveti, sa te controlezi, sa controlezi, sa investesti. Nu
    vă fie teamă să crească încet, vă fie teamă să rămână neschimbată.

    cineva
    doar ia decizia în viață alegerea educației, care tocmai îmi place
    cadou opțiune (un cadou decent și individual)

    -implicați-vă
    poate fi atât individual, cât și cuprinzător (comandă) (familie)

    multe
    Apoi fac o întâlnire pentru o întâlnire.

    unele
    apelați a doua zi și doar spuneți mulțumesc pentru deschiderea ochilor sau pur și simplu
    sincer mulțumesc

    prețul
    sistem, aș spune chiar glumă. doar 1 000., este în schimb că bogăția se îmbogățește

    Opriți-vă în mod voluntar, devenind un om sărac și îndrăzniți
    intrebati-va:


    Ce vreau? (Când stabilim un obiectiv, avem nevoie
    înțelegeți clar ce vrem.)


    Unde o vreau? (Unde vrem să facem bani?
    În această țară sau alta? În această afacere sau în altă parte?). Când am nevoie de ea?

    (Pentru a ne atinge scopul, trebuie să spunem foarte clar
    timpul când trebuie făcut. Nu într-un an, dar în șase luni. Nu prin asta
    toată viața mea și un an și jumătate mai târziu.)


    Cum obțin ceea ce vreau? (Această întrebare
    implică gândirea despre mecanismul în care vă veți face o avere,
    dar mai multe despre aceasta mai târziu.)

    De ce? De ce am nevoie de asta?

    (Lovitura sezonului).
    Sistemul de cunoștințe care duce la succes!

    Există un coeficient ridicat de lene,

    Începeți cu
    te, incepe sa te inveti, sa te controlezi, sa controlezi, sa investesti. Nu
    vă fie teamă să crească încet, vă fie teamă să rămână neschimbată.

    cineva
    doar ia decizia în viață alegerea educației, care tocmai îmi place
    cadou opțiune (un cadou decent și individual)

    -implicați-vă
    poate fi atât individual, cât și cuprinzător (comandă) (familie)

    multe
    Apoi fac o întâlnire pentru o întâlnire.

    unele
    apelați a doua zi și doar spuneți mulțumesc pentru deschiderea ochilor sau pur și simplu
    sincer mulțumesc

    prețul
    sistem, aș spune chiar glumă. doar 1 000., este în schimb că bogăția se îmbogățește

    Opriți-vă în mod voluntar, devenind un om sărac și îndrăzniți
    intrebati-va:


    Ce vreau? (Când stabilim un obiectiv, avem nevoie
    înțelegeți clar ce vrem.)


    Unde o vreau? (Unde vrem să facem bani?
    În această țară sau alta? În această afacere sau în altă parte?). Când am nevoie de ea?

    (Pentru a ne atinge scopul, trebuie să spunem foarte clar
    timpul când trebuie făcut. Nu într-un an, dar în șase luni. Nu prin asta
    toată viața mea și un an și jumătate mai târziu.)


    Cum obțin ceea ce vreau? (Această întrebare
    implică gândirea despre mecanismul în care vă veți face o avere,
    dar mai multe despre aceasta mai târziu.)

    De ce? De ce am nevoie de asta?

    (Lovitura sezonului).
    Sistemul de cunoștințe care duce la succes!

    Există un coeficient ridicat de lene,

    Cum sunt interogatorii? Lupta împotriva manipulării.
    Descărcați o nouă carte, "Cum funcționează interogațiile ?, combătând manipularea". O carte pentru toți oamenii care au grijă de siguranța lor. Cum să te comporți dacă te afli sub presiune psihologică? Ce trebuie să faceți dacă amenință să bată sau să înceapă.
  • Am publicat noua mea carte "Înțelepciunea fricii: cum să înțelegi și să învingi frica ta?"
    Dacă te-ai săturat de a fi în așteptarea unui ceva și de a spera pentru cineva, această carte vă va ajuta să vă construiți pe punctele forte proprii și, de asemenea, veți deschide noi căi spre fericire și auto-realizare. Veți găsi aici nu numai o descriere a celor mai multe.

  • <





    ?php include ($ _SERVER ["DOCUMENT_ROOT"]. "/ vstavki / blokvtext2.php"); ?>






    Trimiteți-le prietenilor: