10 sfaturi despre cum să-ți găsești dragostea și să te căsătorești - blog-ul casei și familiei - relații - bloguri pandaland

În rândul cunoștințelor mele există femei care au reușit să se căsătorească de mai multe ori, având copii mici în mâinile lor și există unii care nu sunt norocoși în dragoste. Sunt 29 de ani, a crezut că voi, probabil, niciodată nu se căsătorească, pentru că atitudinea de tip, ceea ce descurajează oamenii: carieriști, auto-Maid, autonomie, independență. Dar în viața mea era dragoste și, poate, mi-a schimbat atât eu, cât și soțul meu. Cu toate acestea, totul este în ordine. De ce suntem, oameni atât de frumoși, buni, căsătoriți? Și ce trebuie făcut pentru a face sunetul valsului lui Mendelssohn și în onoarea noastră?








1) Voi începe cu lucrurile elementare. Fete! Fii feminin, flirt și jucăuș. "Haide, haide!" - acum o fată se va gândi. Dar de ce esti, te rogi, singur? Am observat adesea cum a animat compania bărbaților, care devine o fată jucăușă. Nu este vulgar, ci jucăuș. Multe lucruri provin din copilăria noastră. Când am fost tineri, mamele și tații ne-au certat pentru a comunica cu băieții, iar profesorii de la școală au încurajat comportamentul puternic și inaccesibil. În cele din urmă, am crescut într-un fel de profesor, reprezentându-se în sufletul Julieta. Vino la sens, fetelor! Julieta și-a pierdut virginitatea în 14 ani! Dacă ar fi aceeași cu tine, ar fi murit în vârstă înaintată ca o matronă de grăsime. Întrebarea este: de ce sunt atât de populare tot felul de romane, cum ar fi "Shades of gray"? Da, pentru că suntem înspăimântați și frică să arătăm feminitatea, sexualitatea, interesul. Uită-te la fețele fetelor care merg pe stradă! Ei nu zâmbesc, vin cu fețe de piatră, ca și când urasc toată lumina albă. Dar dacă Margarita ar fi umblat cu o astfel de față, Maestrul va veni la ea? Înțelegeți, oamenii sunt aceiași oameni și se tem, de asemenea, mai ales că au propriile lor complexe și gândaci. În psihologie, există un astfel de cuvânt "descoperă". Deci ieși! Adesea am citit că un bărbat sa îndrăgostit de această sau de femeie, pentru că era reală, "viu", directă, energică. Ar putea lua masa și dansa un dans erotic sau chemat să înoate în timpul nopții gol. Da, pentru că o astfel de femeie este ca o promisiune de dragoste, pasiune, vârtej. Dar și aici, este important să nu exagerăm și să nu devenim o femeie vampă. Aceasta este o energie complet diferită. Pentru că o astfel de femeie va fi ucisă, dar. ei nu se vor căsători cu ea, pentru că mama ta stă acasă cu mama ei și este cel mai probabil o "ciorap albastru" și a reușit să aducă toate complexele din ea. Începeți prin a fi mai blând și mai blând cu bărbații, zâmbind la glumele lor și răspunzând la semne de atenție.


2) Fii slab. Am fost o fată foarte modestă și timidă, dar în timp am reușit să mă depășesc și m-am schimbat foarte mult, inclusiv în relațiile cu bărbații. Aș putea să-l sun pe tipul, să-l iau, să-l duc acasă. Cu toate acestea, băieți ca aceste fete nu le place, sincer! Deși secolul al XXI-lea, și în moda tuturor celor neconvenționale, îi dăruiește pe om încă: în dans, în relații și în viață. Fii slab. Barbatii iubesc sa se sune, sa se opreasca de la sine, sa se trateze singuri, si tu lasa sa se simta puternici. Omul este de acord să joace un rol secund lângă tine? Poate că te bucură de tine, dar în inima lui el visează să-i găsească Dulcinea.


3) Fiți "deschisi săgeților cuiva". Amintiți-vă această frază de Anthony Hopkins din filmul "Meet Joe Black"? Deci, fii pregătit pentru faptul că vei veni o mare dragoste. Îmi amintesc romanul "Educația simțurilor". Dacă sunteți egoist, superficial și căutați doar bani, veți întâlni aceeași persoană cu care nu veți obține o familie adevărată și un puternic simț. Cultivați compasiunea, răbdarea, înțelegerea, înțelepciunea feminină, în cele din urmă. Știam fete care nu erau frumoase, dar erau foarte populare la bărbați. Și în timp ce nu erau ușor accesibile sau intruzive, erau minunate. În ele era un farmec francez de Vanessa Parady, inocent și vicios în același timp. Și era clar că nu erau împotriva unei mici povestiri, dar dacă s-ar fi dovedit, atunci era o mare dragoste. Nu fi disponibil, fi deschis la iubire. Amintiți-vă cum a cerut Romeo Julieta să arunce ceva de acolo nevinovată, spun ei, să nu te confruntă cu tine! Și Julieta a dispărut, altfel nu ar fi apărut o mare poveste de dragoste. Sper că acum, campionii nevinovăției nu mă vor ataca. Mă scuzați, dar fiind nevinovat la 18-20 de ani este normal și lăudabil, iar în 30 este anormal și dăunător sănătății. Cereți-le de la orice ginecolog!

10 sfaturi despre cum să-ți găsești dragostea și să te căsătorești - blog-ul casei și familiei - relații - bloguri pandaland


4) Fiți o persoană! Cu câțiva ani în urmă mi-a plăcut ezotericul și antrenorul Joe Vitale. În cărțile sale el ajunge la faptul că atunci când ne schimbăm, lumea din jurul nostru se schimbă. Nu tot ce-mi place despre Vitale, ceva tulbure, dar aceste cuvinte sunt adevărate. Într-una din cărțile sale el dă exemplul cum soțul unei femei a revenit la locul de muncă cu întârziere, și este din cauza acestei retezate, și este, pentru că nu vrea să vină acasă. Era un cerc vicios. Apoi Joe ia sfătuit: "Opriți transpirația". Spuneți ce ați face dacă nu v-ați face griji cu soțul dvs.? Femeia a început să se întâlnească cu prietenii, sa dus la cursuri. Soțul meu nu a putut înțelege ce se întâmpla! Soția mea nu mai văzuse, dar ea merge atât de fericită! Și cel mai important, nu are nimic de-a face cu asta! De ce? El a devenit interesat! El a devenit interesat de ea! Și sa schimbat, sa oprit să rămână la lucru și a început să meargă cu ea la cursuri. Căsătoria lor a fost salvată. Același lucru se poate spune despre perioada în care sunteți singur. Familia și copiii schimbă totul. Fă ceea ce îți place acum, atâta timp cât ai timp, dezvolți, învățați lucruri noi! Deveniți o persoană interesantă. Și stereotipul că bărbații nu-i plac femeile inteligente? Acest lucru nu este adevărat! Bărbații sunt oameni desăvârșiți, bărbații nu-i plac bătăile serioase cu manierele unui șef mare, femeile care comandă toate. Dacă nu sunteți jumătate, nu un atașament față de un om, ci o personalitate dezvoltată, energia voastră va crește, veți fi tineri și frumoși! Dacă energia este suprimată, ea scade. Uitându-te la tine și la visele tale, alegi calea pentru bătrânețe și boală!








5) Eliberați spațiu pentru noi în viața voastră. Faceți o colecție generală de tot: iubiți, gânduri, lucruri. Ești încă îndrăgostit de un adăpost sau de o întâlnire cu un cuplu căsătorit? Vă petreceți tot timpul împreună cu prietenii sau vă aflați în timpul orelor de lucru, justificând că nu aveți unde să mergeți? Aruncați-le pe toate! Până când deschideți ferestrele, o briză proaspătă nu vă va verifica casa. Jos cu tot ce te trage în jos. Scapă de cei care se hrănesc doar cu energia ta, dar nu dau nimic în schimb. Cumpărați un bilet la teatru, la expoziție, la un abonament la centrul de fitness și încercați să mergeți la unul, dar să vă familiarizați cu cineva nou. Fii atent! Nu fugi în escroci, violatori sau alți bastari care se vor hrăni cu tinerețea și energia ta. Este greu să purtați un inel, să postați o fotografie a unui fost tip și să înșelați pe toată lumea că nu sunteți singuri. Amintiți-vă! Acum ești liber, dar nu singur! Ce înseamnă asta? Veți întâlni în curând dragostea dvs., tocmai acum sunteți în căutare, în timp ce sunteți destul de confortabil în pace, aveți o mulțime de hobby-uri și aveți întotdeauna ceva de făcut. Nu este așa? Apoi, mai întâi învăța cum să te simți confortabil, fiind singur, atunci alți oameni vor fi atrași de tine. Nimeni nu este interesat să plictisească oamenii cu inscripția pe frunte "să mă salveze, să mă distreze, mă simt prost". Toți suntem adulți, fiecare are viața proprie. A fost necesar să se înțeleagă faptul că se naște peștele. Ei sunt atrași de cei cu care este bun, interesant, distractiv, confortabil.


6) Uneori poți să aștepți pe iubitul tău. Deci lumea este făcută din epoca de piatră. Omul merge la o vânătoare la război cu vecinii săi, în armată sau de pescuit, în cazuri extreme, o femeie de așteptare pentru el în turn ca Rapunzel, otraschivaya scuipat și angajarea divertisment devichkovymi în stilul prajiturele de copt. Ce fac fetele moderne dacă un tip dispare brusc din vedere? Du-te bate, umbli, schimbi. Dacă bunicile noastre, în timp ce soții lor se aflau în vânătoare, ar dăuna dracii, rasa umană ar fi întreruptă. Ei bine, în caz figura țăran să curgă prin deșert pentru bizoni cu unele băț, la riscul de a fi mâncat, atunci când bunica are cu alții? Există, de asemenea, o astfel de carte "Bărbați de pe Marte, femei din Venus". Totul este detaliat în acest sens. Pe scurt: uneori oamenii trebuie să fie singuri, să gândească. Poate că acum se gândește să se întâlnească cu tine sau să-ți facă o ofertă. Iar acum, tipul în loc de un iPhone nou ți-a cumpărat un inel, iar apoi prietenii îi spun că îndeplinești de la bar un fel de dickhead. Cumva, acest lucru nu se potrivește cu imaginea soției și a mamei. Totuși, fata nu stă în picioare și este răbdătoare și își așteaptă toată viața. De aici urmează următorul sfat.


7) Nu suferiți! Ești destul, perfecte, nici scâncet, nici tăiere, nu-l lua, știi cum să vorbească glumele amuzante si partenerul tau nu au murit încă de fericire, dar dispare mai degrabă periodic, nu sună, și nu este considerat sentimentele, dorințele? Psihologii spun că omul nu te iubește, dacă nu se efectuează un week-end, nu vă introduce la prieteni / rude, nu marchează vacanța cu tine, planuri pentru viitor, în care nici un cuvânt despre tine. Aruncați-l pe tipul ăsta! Nu merita o relatie buna! O femeie trebuie să aibă un sentiment de demnitate! Trebuie să înțelegeți acum - suntem muritori! Nu pierdeți timp prețios în zadar. În timp ce visezi despre familie, copii, duminică prânz, brunch, o altă persoană doar petrece timp cu tine. Deci nu ar trebui să fie! Asigurați-vă că găsiți o altă persoană care vă va plăti cu plăcere un credit ipotecar și va hrăni spinogryzov. Știu multe cazuri când situația sa schimbat de îndată ce fetele au oprit tolerarea. Când sa întâmplat acest lucru, bărbații au apărut respectându-i, iar ei i-au târât imediat la biroul de înregistrare sau au găsit alți bărbați.


8) Nu fiți victime! Unele femei își doresc să se construiască victime, apoi se întâlnesc cu femei de femei și suferă trădare, apoi cu alcoolici și le iau bani că nu se vor întoarce niciodată. Acesta este un astfel de vampirism de fapt. Femeile se construiesc din sfinți și le arată bărbaților "aici ești atât de rău, și sunt bine, pentru că am răbdare și iartă". O astfel de umilire a unui partener de către victime. Și apoi le place să se plângă prietenilor cu privire la viața lor personală nerezolvată. Îi dai sfatul și ea îți spune multe argumente împotriva ta. Devonki, îți place să plângi, să-ți umilesc oamenii și să te umilești, la sănătatea ta, doar să-ți amintești că trebuie să înțelegi complexul cu psihologul. O persoană sănătoasă din punct de vedere mental dorește să fie fericită. Pentru tot ceea ce se întâmplă în viața ta, ești responsabil. Lăsați alți oameni să vă schimbe, să vă neglijeze, să vă umilească. Luați viață în mâinile voastre și duceți-vă spre fericire! Meriți să fiți fericiți, indiferent de ce vă aflați! Îmi place foarte mult poemul lui William Henley "Unconquered":


Din întunericul nopții,
Din gaura neagră a chinului teribil
Mulțumesc tuturor zeilor
Pentru spiritul meu necontenit.


Și eu, căzând în ghearele nenorocirii,
Nu se înghesuise și nu gemea,
Și sub loviturile soartei
Am fost rănit, dar nu am căzut.


Calea se află în mijlocul răului și al lacrimilor,
Calea viitoare nu este clară,
Dar totuși dificultățile și necazurile
Eu, ca și înainte, nu mă tem.


Nu contează că poarta este îngustă,
Nu mi-e teamă de pericol.
Eu sunt stăpânul destinului meu,
Eu sunt căpitanul sufletului meu.

10) Iubiți dragostea și dragostea oamenilor. Așa este și în ordinea asta. Finalizați-vă cu "toți băieții-capre", "bărbații normali au fost transferați". Tatăl meu a fost cel mai bun bărbat din lume, iar acum cei mai buni pentru mine sunt soțul meu, frații noștri și tatăl său! Barbatii sunt magnifici, frumosi, puternici si frumosi. Le iubim și ne iubesc. Ne dau cele mai extraordinare momente ale vietii. Împreună dăm naștere și ne ridicăm pe copiii noștri obișnuiți. Cine suntem fără ele? Cum suntem fără ele? Nici un fel! Asta e tot! Acestea nu sunt singurii ticăloși din jurul tău! Acest lucru este în neregulă cu tine, dacă întâlnești astfel. Deci, zbori jos! Ieșiți din grătar, dezvoltați, învățați, trăiți și în viața voastră vor exista oameni minunați! Ochii nu se împrăștie? Și trebuie ales doar unul! Aici!


Fetelor, dragă! Podruzhenki! Probabil știi toate astea! America nu sa deschis pentru tine, dar sper că sfatul meu vă va ajuta să vă gândiți și să vă schimbați ceea ce nu vă place! Vreau ca toți oamenii să fie fericiți! Găsiți-vă dragostea, fiți iubiți și nu vă fie frică!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: