10 Proiecte frumoase de case în stil cabana, ideile mele pentru vila si gradina

10 Proiecte frumoase de case în stil cabana, ideile mele pentru vila si gradina

Astăzi vreau să ofer dezvoltatorilor 10 case frumoase în stil cabana. Desigur, totul este subiectiv, iar aceasta este doar concepția mea de proiectare, dar ideile caselor pot fi luate în considerare, astfel încât de la ceva să se construiască în viitor, atunci când proiectarea cabana ta. Toate imaginile și planurile pot fi mărite făcând clic pe ele.







Proiectul casei Cabana nr.1

10 Proiecte frumoase de case în stil cabana, ideile mele pentru vila si gradina

Primul proiect - o casă în stil cabană în două nivele cu dimensiuni globale în termeni de 10,5 la 10,5 metri. Suprafața totală este de aproximativ 160 de metri pătrați. La intrare intrăm în sufrageria de 25 m2, la dreapta se află o sală de bucătărie-sufragerie de 20 m2.

La primul etaj există și un dormitor de 15 m2 cu dressing și baie proprie. La etajul doi există încă două dormitoare și o baie.

10 Proiecte frumoase de case în stil cabana, ideile mele pentru vila si gradina

Ideea de pe site-ul www.familyhomeplans.com

10 Proiecte frumoase de case în stil cabana, ideile mele pentru vila si gradina

Stock Foto Case în stil cabana de până la 200 m2

Vedere generală a aceleiași case cu o altă versiune a fațadei.

Proiectarea unei case în stilul cabanei nr. 2

10 Proiecte frumoase de case în stil cabana, ideile mele pentru vila si gradina

Casă în stil Chalet cu ferestre mari

Cea de-a doua varianta a proiectului cabana este o cabana confortabila, cu o camera de zi si un mansarda cu doua etaje. Casa are o suprafață totală de aproximativ 100 m2.

10 Proiecte frumoase de case în stil cabana, ideile mele pentru vila si gradina

La primul etaj sunt: ​​o singură cameră de bucătărie-sufragerie-cameră de zi, dormitor, baie și spălătorie. Bucătărie 10 m2, zonă de luat masa 12 m2, cameră de zi - 20 m2. La mansardă este al doilea dormitor cu o suprafață de 15 mp, cu dressing.

Ideea de pe site-ul www.familyhomeplans.com

10 Proiecte frumoase de case în stil cabana, ideile mele pentru vila si gradina

Desenul casei libere

Cabana proiectului nr.3

10 Proiecte frumoase de case în stil cabana, ideile mele pentru vila si gradina

Proiectul unei case în stilul Cabanei pe două nivele cu șemineu

Proiectul unei case spațioase pe două nivele, cu o suprafață totală de aproximativ 160 m2. Spațiul din primul nivel include o singură zonă de bucătărie-sufragerie și cameră de zi, la același etaj există un dormitor cu o baie și un dressing. La etajul al doilea se află două dormitoare, o baie mare, o baie și o spălătorie.

10 Proiecte frumoase de case în stil cabana, ideile mele pentru vila si gradina

Casă în stil cabană №4

10 Proiecte frumoase de case în stil cabana, ideile mele pentru vila si gradina






Proiect de casă în stil cabana, cu o cameră de zi mare

Acordați atenție acestui proiect al casei în stilul Cabana - este realizat pe două nivele, în timp ce camerele de nivel inferior și superior sunt conectate printr-o scară. Casa este proiectată special pentru zone cu pârtii de munte, astfel încât primul nivel este limitat la bucătărie și cameră de zi, apoi scara care duce la cel de-al doilea nivel merge. În plan, totul se face într-un singur plan.

10 Proiecte frumoase de case în stil cabana, ideile mele pentru vila si gradina

Dimensiunile cabanei 8 x 15 metri. Geamurile din față și spațiul din bucătărie - camera de zi - sunt la etajul al doilea.

Proiect cabana în stilul Cabanei № 5

10 Proiecte frumoase de case în stil cabana, ideile mele pentru vila si gradina

Proiectarea unei cabane în stil cabană

Următorul proiect este interesant, deoarece cabana în puterea Cabanei este destul de mică - doar 10 de 14 metri. Cladire confortabila pentru restul familiei. Acoperișul casei este înclinat, în afara cabanei este prevăzută cu o terasă din lemn. Spațiul de cameră este ridicat, unite între primul și al doilea etaj.

10 Proiecte frumoase de case în stil cabana, ideile mele pentru vila si gradina

Designul cabanei în stilul Cabanei - planul de la etajul 1

La etajul întâi la intrare ne întâlnim o cameră de zi, la stânga este o cameră de bucătărie-sufragerie, în dreapta este o scară la etajul al doilea. În partea din spate a cabanei sunt două dormitoare și o baie.

10 Proiecte frumoase de case în stil cabana, ideile mele pentru vila si gradina

Proiectarea unei cabane în stilul unui plan de cabană de 2 etaje

La etajul doi, în pod, există un dormitor mare și o baie. De la mansarda puteți vedea camera de zi la primul etaj, prin balustradă. O opțiune plăcută pentru o cabană de țară sau o casă.

Cabana Proiectului nr. 6

10 Proiecte frumoase de case în stil cabana, ideile mele pentru vila si gradina

Proiect de o casă mare în stil cabana

Idee de la www.concepthome.com

10 Proiecte frumoase de case în stil cabana, ideile mele pentru vila si gradina

Proiect de casă în stilul cabanei tradiționale

O casă mare cu o suprafață totală de aproximativ 180 de metri pătrați în două nivele. Casa are două dormitoare (unul la primul, celălalt la etajul 2) și două birouri. Fiecare dormitor are baie proprie.

Această casă este construită în conformitate cu standardele tradiționale ale cabanelor elvețiene, a doua opțiune prezintă o structură mai protejată pentru un climat de munte aspru.

10 Proiecte frumoase de case în stil cabana, ideile mele pentru vila si gradina

Casa de proiect Cabana # 7

10 Proiecte frumoase de case în stil cabana, ideile mele pentru vila si gradina

Proiect casa în stil cabana

Casă interesantă, mică, cu mansardă rezidențială. Suprafața totală de aproximativ 75 de metri pătrați. Casa are un șemineu și acest lucru animă foarte mult situația în interior.

10 Proiecte frumoase de case în stil cabana, ideile mele pentru vila si gradina

Ideea de pe site-ul www.familyhomeplans.com

10 Proiecte frumoase de case în stil cabana, ideile mele pentru vila si gradina

Un proiect cu o casă în stil cabană №8

10 Proiecte frumoase de case în stil cabana, ideile mele pentru vila si gradina

Casă cu 4 camere în stil cabana

O casă mare în două nivele, cu patru dormitoare și un număr mare de anexe. O structură similară poate fi creată atât ca o casă de vacanță pentru o familie mare, cât și ca o casă de oaspeți.

10 Proiecte frumoase de case în stil cabana, ideile mele pentru vila si gradina

Planul casei poate fi mărit!

Proiecte din echipa Fasad Exp

10 Proiecte frumoase de case în stil cabana, ideile mele pentru vila si gradina

Prima casă este o zonă de 140 de patrate, foarte confortabile, frumoase și practice. Un proiect foarte bun, nu este nimic de adăugat.

10 Proiecte frumoase de case în stil cabana, ideile mele pentru vila si gradina

Distribuiți acest link:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: